הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

מתי בפעם האחרונה רקדתן על עמוד תוך כדי שאתן לבושות במכנס צמוד צמוד עד כדי מחנק במעיים, וחולצה שככל הנראה ברוגז עם המכנסיים החונקים, ומפתות גבר ברכבת התחתית? מה, אתן לא עושות את זה?! איזה קטע, גם אני לא. אבל מסתבר שבקרולינה למקה חושבים שהאידיאל הנשי צריך להיות זנותי כדי למכור. אז רגע לפני שתרכבו על העמוד הביתי שלכם, בואו להפנים כמה דברים קטנים על פרסומות שמשחיתות את הנוער שלנו.

12/09/2014

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב “איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני רוצה לעשות את זה”.

אנחנו לא שמים לב, אבל אנחנו לא באמת יכולים להשגיח על המידע הזורם לילדים שלנו 24/7, אנחנו רוצים, אבל זה פשוט בלתי אפשרי. מה אנחנו כן יכולים לעשות? אנחנו כן יכולים לגרום לקריאייטיב שרואה רק כסף, רייטינג וקידום מול העיניים לעוף. למה? כי לא אנחנו עובדים בשביל המותג, זה המותג שעובד בשבילנו, ואנחנו יכולים לגרום לו להשתנות ולשנות. מבולבלים? הפעם אני דווקא מבולבלת פחות.

אני יודעת, הרבה נשים “מודרניות”, ו”מגניבות” יגידו שאני אולי צדקנית, ואולי שמרנית אבל תכל’ס, נמאס לי לראות את בר רפאלי מככבת בפרסומות ומשפריצה סקס לכל כיוון. די, חשבתי שהשיא היה כשראיתי אותה שוכבת עם בובת בד, אבל היום נתקלתי בה רוקדת על עמוד.

לא סבלנו מספיק? אנחנו מדברים על אידיאל מטורף לנוער של היום, נערים ונערות, על כך שהם צריכים להתעניין אחד בשני בגלל התוכן, לא בגלל החיצוניות ואז מביאים להם בובת ברבי שכל מה שהיא יודעת לעשות (ככל הנראה) זה לרקוד ריקודים אירוטיים, בין אם בבגדים שחורים עם אוזני שפן, בין אם באנחות עם בובת בד (לא, לא קינקי מגניב, פשוט הזוי) ובין אם זה על עמוד.

לקרולינה למקה ככל הנראה נדמה שסקס מוכר אפילו משקפיים, ולא רק זה, הוא גם דואג להשפיל נשים. בפרסומת החדשה של המותג רואים גבר ברכבת התחתית, צופה בתמונה של בר רפאלי, משמאלו עומדת אישה. הוא מפנטז על בר רפאלי מרקדת מולו ריקוד אירוטי על עמוד, בסופו, הוא מביט על האישה שעומדת משמאלו וכאשר הוא מרכיב את משקפי הראייה שלו הוא רואה למעשה אישה מלאה שקורצת לו.

מה, לא צחקתם? איזה קטע, כי למי שיצר את הפרסומת הזאת ככל הנראה היתה מחשבה הזויה שזה מצחיק. לא רק שהפרסומת הזאת ששוב משתמשת בכדור הסקס המוגזם הקרוי בר רפאלי מורידה מערך המותג, היא פוגעת בתדמית הנערות.

embedded by Embedded Video

מישהו במערכת הפרסומית הזאת חייב להפנים – אנחנו לא חייבות להיראות כמו בר רפאלי, אנחנו לא רוצות להיראות כמו בר רפאלי ואנחנו לא חושבות שהילדות שלנו צריכות להיראות כמו בר רפאלי ואני אגלה לכם דבר נוסף – אין שום סיבה בעולם שנשים שפויות בדעתן, איכותיות ורציונליות ירצו להתנהג ככה ולהשתמש במיניות שלהן כדי להשיג דברים.

נערות בסיכון ובמצוקה נפגעות מדברים קלים יותר מזה, מספיקה פרסומת אחת, הבזק אחד, דמות אחת שאותה נערה מעריצה כדי לגרום לתסבוך הזה ותוך שניה לא נשים לב ורכבת ההרים האיומה הזאת תפרוץ, והילדה תהיה בבעיה קשה מאד. אנורקסיה, בולימיה, שנאה עצמית, התאבדות ומוות. למה? הכל בגלל שהן רוצות להיראות כמו האידיאל הנשי שהתקשורת מזרימה להן. במקום שהמערכת התקשורתית תסייע לנו בכך, הם גורמים לנו ליותר נזק.

גילוי נאות, אני מאוהבת בדגמים של קרולינה למקה. אני אוהבת את המחירים, אני אוהבת את המוצר. אני חושבת שנעשתה כאן טעות חמורה של הנהלת המותג בכך שהם אישרו את הפרסומת הזאת ושהמוניטין של מוצר מאד איכותי נפגע ונפגם בגלל טיפשות של מישהו שחושב שזה מצחיק.

אז אין לי עמוד בבית, ואני לא הולכת לרקוד עליו. אבל כן יש לי טיפת מוסר נשי, להבדיל מקרולינה למקה.

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

בנות, תעשו לי טובה

יש נשים שמצאו לעצמן נשק חדש. להתלונן על תקיפה מינית, הטרדה מינית או אונס. למה לא? הרי יאמינו להן במשטרה, הן לא יקבלו מאסר והן יהרסו את המוניטין של הגבר ובמקרים היותר גרועים אף יגרמו לגבר חף מפשע להתפרק מהתא המשפחתי שלו...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה