הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 83

עוקבים: 36

החל ממרץ 2013

תגידו בנות, מתי בפעם האחרונה ששיחקתן טניס התיישבתן על הרשת כשהטוסיק שלכן בחציו בולט החוצה והתזתן על עצמכן מים בהנאה מטורפת עם חיוך על פניכן וחזיה סופר תומכת? או אולי כבילוי לשבת ניגשתן אל חלון הראווה הקרוב אל ביתכן ועמדתן שם עוטות בגד ים על גופכן כדי שכולם יראו? מה, אתן לא עושות את זה?? איזה קטע..גם אני לא. אבל בקמפיין הפרסומי החדש של קסטרו, מסתבר שכולנו צריכות להיות יפות ולשתוק. אחרת, איך נראה שוות בבגד ים?

29/03/2014

אחרי שראיתי את ה –  TWERK IT! של קסטרו, כבר חשבתי שראיתי הכל. כן, ישבתי מול המסך בעיניים תוהות כדי להבין ממתי אני אמורה לענטז ככה כשאני לובשת ג’ינס ובכלל, איך לא כואבים השרירים מתזוזות כל כך מהירות של הטוסיק? אני יודעת שהעובדה הבאה הולכת לזעזע אתכם: אבל אני לא עושה TWERK IT כשאני מתלבשת וכמוני, רבות מבנות ישראל.

הבעיה היא לא שאני ובנות ישראל האחרות לא עושות  TWERK IT או משחקות טניס בבקיני תוך כדי רחצה בצינור מים והבלטת הטוסיק שלנו החוצה עם מוזיקת סקס ברקע. הבעיה היא שהפרסומות היום קובעות נורמה קשה לחברה שלנו ועוד יותר מזעזעת לדור הצעיר שלנו:  אם את לא פורנוגרפית, כנראה שאין לך הרבה תקוות להיות פופולרית, להתקדם, או להיות מחוזרת.

חברת האופנה קסטרו לקחה את נושא ה”אם את לא פורנוגרפית” צעד אחד קדימה יותר מדי כאשר העמידה שורת דוגמניות בחלון ראווה כאשר הן עוטות על גופן אך ורק בגד ים, מחבט טניס ומבט של בובה קפואה בעיניהן. ככל הנראה המסר שקסטרו מנסים להעביר הוא ש”תהיי יפה ותשתקי” הוא לא רק משפט חסר תוכן, אלא צורת חיים של ממש על פי השקפת עולמם האופנתית אשר לא רק מוזילה את הנשים, לא מכבדת אותן ומשווה אותן אל “בובות”, היא גם מציבה אותן בחלונות ראווה (סטייל רחוב החלונות האדומים?) וכל מה שבאמת היה חסר שם זה תווית מחיר על כל אחת מהדוגמניות והנה, יש לכם העצמה נשית מהסוג הנמוך והרע ביותר.

ואם לא היה לנו מספיק מהשקפת העולם הצרה הזאת, בפרסומת החדשה של קסטרו לבגדי הים של גדעון אוברזון אשר בעקבותיה הוצבו אותן דוגמניות כבובות בחלון הראווה ותרמו לתרבות האונס, תמצאו את אותן הדוגמניות מככבות סרט פורנו רך שאפשר היה להמנע ממנו ולחשוב שכל תעשיית הסקס-פרסומות בתקופה האחרונה והחשיפה הגם כך מוגמזת שיש לבני הנוער, הדורות הצעירים שלנו, עליהם אנחנו סומכים שינהלו את המדינה ואת תנועות הנוער בעתיד פשוט מוגזמת ומזיקה להם.

נערה צריכה לדעת שהיא לא צריכה להיראות מושלמת כדי להתהלך בבגד ים (בקיני, או שלם). שהיא לא צריכה להיות רזה מאד, או חטובה מאד, שהיא לא חייבת להפגין ולנזול סקס מהאוזניים ועדיין היא תהיה פופולרית ויאהבו אותה, ונער צריך לדעת שהוא לא צריך דבר ראשון לחפש את החיצוניות בנערה אלא לדעת שיש בה גם אינטלקטואליות, רצונות, צרכים ורגשות. או בקיצור, להבין שהאישה היא לא חפץ, מה שמעט קשה להבין מהפרסומת הזאת.

רק חבל שבקסטרו לא רק שיצרו קמפיין בובתי מבזה נשים ופרסומת שלא מכבדים ומעודדים את תרבות האונס, אלא גם נאלצו להוסיף את אפקט ה”גבר גבר” כשהתיישב לו בסרטון על כסא גבוה לא אחר מאשר גדעון אוברזון בעצמו בשניות האחרונות של הפרסומת כדי שנבין כולנו, שלמעשה, לא מדובר היה בדוגמנות של בגדי ים אלא בריקוד אירוטי של קבוצת נשים מול גבר אחד ובכך הצדיקו את עצמם כחברה נוספת שמתווספת אל אלה שמקדשים את תרבות הסקס המוכר אשר מאיץ את תרבות האונס ובכך מפרק כל דבר טוב בחברה.

למי שלא מעודכן, תרבות האונס היא תרבות שמעודדת הטרדות מיניות, מערכת משפט סלחנית וחברה סלחנית לפשע האונס והאשמת הקורבן. מוכר לכם?

השורה התחתונה היא שאסור לנו לתת לייאוש להפוך לנוח. קמפיין פרסומי שיווקי בו מציגים נשים בלבוש מינימלי עם מבט קפוא בעיניים כבובות בחלון ראווה באופן כל כך משפיל וסרטון פרסומת מהסוג הפורנוגרפי האלה הם תופעות שצריך להוקיע מהחברה בגלל המסר הרע שלהם. הכוח של הציבור במצבים האלה הוכח גם בעבר ויכול להוכיח את עצמו גם היום אם רק נדע מתי לצעוק “די” וביחד כולם, לא כל אחד בנפרד.

לא יודעת מה אתכם, לי קצת יצא החשק ללכת לשופינג. זאת אומרת, אם עדיין קוראים לזה כך היום.

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

תצוגה מקדימה

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה