הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

כולם מדברים על העצמה נשית. אף אחד לא מדבר על צדק.

06/03/2014

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות.

אנחנו נלחמות בדיכוי הנשים ובאפלייה כבר מתחילת המאה ה-19, אך יש לציין ובהדגשה שעברו הרבה מים בנהר מאז ואנו, הנשים, התקדמנו עד מאד. אנחנו בעלות תפקידי מפתח, אנחנו קרייריסטיות, אנחנו חלק ממשוואה הורית בעלת משמעות מאד חזקה, אנחנו בעלות משפחה, בנות זוג, ילדות להורים, ומצליחות לעשות את כל זה עם קריצת עין מאופרת, פן בשיער ועל עקבים.

אבל זה לא אומר שרק אנחנו יכולות. בכל קומיקס של סופרוומן, מופיע גם סופרמן ויש כאן עוד צד, שבמלחמה ובמאבק לשוויון, הוא נדרס ונותר פגוע ושבור כי יש נשים שלקחו את הכוח שהן צברו במהלך השנים והפכו אותו לרוע טהור.

אני תמיד אומרת שמאחורי כל אישה מוצלחת יש גבר סבלני, ומאחורי כל גבר מוצלח יש אישה סבלנית. השוויון הוא בדיוק זה, כאשר לא מדכאים אף אחד מהצדדים, כאשר דוגלים במשפחה בה יש בטחון, וסומכים על הצד השני שיודע ויכול לעשות הכל, בדיוק כמו בן זוגו וחושבים תמיד, על טובת הילדים ולא משתמשים בהם. לצערי, המציאות אכזרית יותר.

יום האישה שלי דוגל בשוויון מלא בין בני זוג, יום האישה שלי, דוגל בהעצמת הכבוד ההדדי, יום האישה שלי, דוגל בכך שצריך להוקיע נשים שהורסות את המוניטין האיכותי לנשים אחרות בכך שהן לוקחות גבר חף מפשע ומפרקות אותו לגורמים ברוע לב, בכך שהן מרחיקות אותו מילדיו בתלונות שווא, בכך שהן הורסות לו את הקריירה, מכתימות את שמו הטוב, גורמות לו לשבת בכלא שנים כאשר הוא חף מפשע (וזה קרה), בכך שהן מסיתות את הילדים שלו כנגדו כדי לקבל כסף, בכך שהן גורמות נזק לילדים שלהם לכל החיים, והן אפילו לא מודעות עד כמה מילה אחת, מבט אחד, או הסתה של שנים יכולה להפוך את הילדים מילדים שמחים, לילדים עצובים, לבני נוער עם לב שבור, למבוגרים עם חלק שלם שאבד להם בחיים. ואילו אך ורק מתוך רגש נקמה שלא מועיל לאף אחד.

אחד מבין מקרים רבים וקשים של ניכור הורי הוא המקרה של חברי הטוב מוטי, אשר נמנע ממנו מלראות את ילדיו כבר 709 יום בשל ניכור הורי קשה של האם. למי שלא יודע, תסמונת הניכור ההורי הינה תופעה אשר בה ילדים מתנכרים לאחד מההורים ללא הצדקה ובדרך כלל על רקע של גירושים מפאת הסתה כנגד ההורה המנוכר.

חברים 709 יום בהם מוטי, חבר בתנועת “א’ זה אבא” בפייסבוק לא זוכה לחבק את ילדיו בבוקר, לתת להם נשיקת בוקר טוב, לאחל להם יום נפלא, להלביש אותם, להכין להם כריכים, להביט בעיניהם הבורקות, לקחת אותם מבית הספר, לקרוא להם סיפור לפני השינה, לנשק אותם באמצע הלילה לפני שהוא נרדם ולנשום אותם בכל דקה מהיממה. 709 – יום. המקרה הקשה של מוטי מצטרף לעוד הרבה מקרים קשים אחרים של ניכור הורי. בכל בוקר בו תנשקו את הילדים שלכם, תחשבו על מוטי ועל שאר הגברים שסובלים מהסתה נשית מגדרית מלאת שנאה מתמשכת כנגדם ותעריכו את האנשים הטובים שנמצאים איתכם.

אתם לבטח חושבים שזה לא נוגע בכם, וזה רחוק מכם, אבל זה נוגע בכולנו. אותן נשים מסיתות פוגעות גם בי, פוגעות גם בכם. הן פוגעות באמון מערכת המשפט ומערכת החוק ובכך, הן פוגעות בכל אחד ואחת מאיתנו.

הפוסט הזה נולד לאחר שקיבלתי מייל ובו נתבקשתי לכתוב על “יום האישה הפמיניסטי שלי”, כמובן שהיו במייל הנחיות נוספות שאיני הולכת לפיהן, אבל העיקרון המנחה הוא שבעידן המודרני של היום, הנשים צברו כל כך הרבה כוח שהן פשוט לא יודעות מה לעשות איתו, אז ישנן כאלה שמנתבות אותו אל רוע שלא ניתן לתאר כלפי בני הזוג שלהן, כלפי בני הזוג שלהן לשעבר, כלפי הילדים שלהם. כלפי כולנו.

אל תספרו לי עוד על העצמה נשית, אל תספרו לי עוד על המאבק בדיכוי הנשים. די לצעוק שאנחנו מוחלשות, זה מחליש אותנו יותר. ספרו לי איך אנחנו הנשים, יכולות להפוך את הרוע שהפך לטרנד קשה בשנים האחרונות ולקח את האלימות והאדיר אותה תוך כדי פגיעה באמון של המערכות המשפטיות הגבוהות במדינה, תוך כדי פגיעה באמון של האנשים שאיתם עמדנו מתחת לחופה, אבות ילדינו, שותפנו לחיים, שהם חלק מאיתנו הרי לכל אחת מאיתנו יש גבר שעשה שינוי חיובי בחייה, שהוא חלק ממנה. אם זה אבא, אם זה בן הזוג, אם זה חבר טוב, אם זה אח, אם זה כל הגדרה אחרת שתבחרו. האם הייתן מסוגלות לחשוב שיפגעו בו באופן קשה כל כך ואתן תביטו מהצד ולא תעשו דבר?

ספרו לי עוד על יום האישה – על שוויון אמיתי, על צדק.

כי אף אחד לא מדבר באמת על צדק, אף אחד.

מוטי בוצ'וק וילדיו - כבר כמעט שנתיים מנותקים ממנו בשל ניכור הורי מצד האם.

מוטי בוצ’וק וילדיו – כבר כמעט שנתיים מנותקים ממנו בשל ניכור הורי מצד האם.

 

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

בנות, תעשו לי טובה

יש נשים שמצאו לעצמן נשק חדש. להתלונן על תקיפה מינית, הטרדה מינית או אונס. למה לא? הרי יאמינו להן במשטרה, הן לא יקבלו מאסר והן יהרסו את המוניטין של הגבר ובמקרים היותר גרועים אף יגרמו לגבר חף מפשע להתפרק מהתא המשפחתי שלו...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה