הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

בעקבות ערעור על הרשעתו של ניסו שחם במעשה מגונה בלבד, הורשע שחם גם בהטרה מינית, במרמה ובהפרת אמונים. אבל למה נגזרו עליו עבודות שירות בלבד ולא מאסר?

10/12/2018

**עדכון 24.09.19**

על פי פרסום מ-Mako ומערוצי תקשורת אחרים, שנה וחצי לאחר שהורשע במעשה מגונה בלבד,  בית המשפט המחוזי הפך את ההחלטה והרשיע את ניסו שחם בהטרדה מינית, מרמה והפרת אמונים בנוסף על המעשה המגונה. ההחלטה היא תוצאת ערעור הפרקליטות על פסק הדין של בית משפט השלום. עוד הוסיפו כי  ”התנהלותו פגעה פגיעה חמורה בכבוד האדם של השוטרות”. יחד עם זאת, חשוב להבין כי עדיין, גם במקרה זה, ההרשעה החמורה לא הביאה למאסרו של שחם, אלא שהשופטים הציעו לו עבודות שירות, דבר המהווה זלזול עמוק וכואב בנפגעי פגיעות מיניות כי מן הראוי שעברייני מין ישהו בכלא, ורצוי כמה שיותר.

*******

לפני כשש שנים הואשם ניסו שחם, שכיהן בלא מעט תפקידים בכירים במשטרה, בשמונה אישומים, שישה מהם בהפרת אמונים והשאר בעבירות מין. עבירות מין ביניהן גם אוזכרו ביצוע מעשים מגונים בכוח. בהכרעת הדין, הורשע שחם במעשה מגונה, וזוכה משאר האישומים. במסגרת הפרת האמונים הואשם כי פעל בניגוד עניינים מינורי (ממה שהוצג במח”ש) תוך כדי ניהול מערכות יחסים עם שוטרות תחת פיקודו ומרותו וטיפול בענייניהן ביניהם בקשות מעבר ושיבוץ במשטרה, ולכן האשמה זאת גם נדחתה.

ובכל זאת, האם היה ראוי שבכלל הסיטואציה הזאת תתקיים? רומן אחד, עוד אולי איכשהו ישמע כמו סיפור אהבה שאי אפשר להשתלט עליו. אבל שמונה רומנים עם שוטרות זוטרות, הם אינם ניצול מרות? גם החוק המשפטי חייב להכיר בעובדה שיש כאן משהו סדרתי בעייתי, למה רק החברה רואה את זה אחרת?

רגע רגע, אם לא הבנתם, ניצול מרות לצורך קבלת מין, תפקידים בכירים וניצול סמכותי לצורך קבלת מין הן עבירות מין לכל דבר. מעשה מגונה באדם מעל גיל 18 תוך כדי ניצול מרות במסגרת יחסי עבודה, הינה עבירה אשר רק עליה צריך לקבל שנתיים מאסר בפועל.

היום נידון שחם ל240 שעות ‘תועלת לציבור’, רגע, מה זה בכלל? זה לא עבודות שירות, ולא כלא, אז מהי ‘תועלת לציבור’ והאם מישהו חשב לרגע שתועלת לציבור היא כשעברייני מין יושבים בכלא, ולא מסתובבים חופשי ביננו?  

כל זאת ועוד, הוסיף למדורה השורפת הזאת רנ”צ בדימוס אסף חפץ, מפכ”ל המשטרה לשעבר שאמר ביום חמישי האחרון ב-103FM כי הוועדה למינוי בכירים “מבקשת ממי שצריך להיות מפכ”ל שיהיה גם נזיר”. לא אסף חפץ, לא מבקשים שיהיה נזיר, מבקשים שלא יהיה עבריין מין, ויש הבדל מאד גדול. אבל כאמור, אנחנו לא מצפים הרבה מאסף חפץ שכזכור כבר היו לו פליטות פה שחשפו את תרומתו אל תרבות האונס כאשר בפרשת ריטמן טען כי הטרדה מינית חמורה זאת “תקלה”, שאנשים “נתקלים” ומועדים בה לעיתים במהלך השנים ועוד הוסיף שאם הדבר היה קורה לבתו היה אומר לה את אותו הדבר.

עוד ב-2014 ישב שחם בראיון טלוויזיוני, מואשם בעבירות מין יושב אל מול המצלמה ומספר שיש לו אלוהים, שהוא מעניק ייעוץ אסטרטגי לעסקים, שהוא מנהל זוגיות, שיש לו עבודה, ושכל מה שקרה לא הרס את חייו כמעין נקמה במי שהגיש נגדו את כתב האישום או בנשים בהן פשע בעוד אילו, אמורות להביט עליו ולצפות בו ממשיך לנהל את חייו.

עוד אז, ב-2014 כשצפיתי בראיון ההזוי הזה התאבלתי על מותה של מערכת החדשות לאחר שסימני הגסיסה שלה הופיעו עוד הרבה לפני. ראיתי מולי מואשם בעבירות חמורות, שמנצל את מעמדו שוב, את קשריו, את התקשורת והופך אותה בתמורה לרייטינג צהוב לרשות השופטת, לריאליטי בפריים טיים ולמעשה, לכלבויניקית שמוכנה להכיל את כל הזבל שנותנים לה בתנאי שתהיה לה תנועה מתמדת באחוזי הצפייה, בעוד הם, מזלזלים בצופים שלהם ומוכנים לרדת אל רמת ביוב.

אם חשבנו שמערכת המשפט כאן תעשה צדק, היינו אופטימיים מדי. נדמה שמישהו יצר ממש עבור שחם את ה”עונש” בתחפושת 240 שעות ‘תועלת לציבור’ ובבית המשפט שכחו שהם בעצם אמורים להיות אלו שמועילים לציבור, בעוד שהם בעיקר מזיקים לו.

עברייני מין לא צריכים לקבל פרסים. תרבות האונס לא צריכה לקבל במה ובית המשפט חייב להפסיק לנסות להיות ריאליטי שואו ולשחרר אנשים על סמך קומבינות.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות. תפנימו כבר. 

לקריאה חופשית:

כל העולם במה: לעבריינות מין

ניסו שחם נידון לתועלת הציבור

מבקשים ממי שצריך להיות מפכ”ל שיהיה גם נזיר

עבריינות מין בחסות המשטרה

ניסו שחם הורשע בהטרדה מינית ובמרמה

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה