הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 98

החל ממרץ 2013

אתם ישובים כל המשפחה, כולל הילדים הקטנים, בני הנוער ועצמכם מול הטלויזיה לזמן איכות משפחתי (רגע, אל תקפצו ותגידו שזמן מול הטלויזיה הוא לא זמן איכות, זה קורה, זה קיים וכמעט אצל כל משפחה). אם אתם כמוני והעפתם קיבינימט את הכבלים אז אתם לא מזפזפים הרבה ועלולים להתקל בדבר הבא: נשים צווחות בחדר לידה ובכי של תינוק מתוק. לא כך רציתם שהילדים שלכם יגלו איך הם הגיעו לעולם, נכון? אז בואו לא ניתן לריאליטי לחנך אותנו.

17/01/2014

לידה. הקסם האדיר הזה שגורם גם לגברים וגם לנשים להשאר פעורי פה אל מול הנס הקטן והמתוק הזה אשר יוצא מתוכנו, פוקח עיניים ומותיר בנו שקט מופלא בו אנחנו שומעים אך ורק את פעימות ליבנו ופעימות ליבו של האוצר שיצרנו, בעצמנו. הקסם הזה הוא פרטי, הוא שלנו, הוא רגע שאותו אנחנו בוחרים לחוות אך ורק עם האנשים הכי קרובים לנו, הכי חשובים לנו, בין ארבע קירות ללא שום התערבות של אנשים אחרים. אם כבר ילדתן ואתן אמהות, אם כבר נוכחתם בלידת הילדים שלכם ואתם אבות או אם אתם מיילדים בעצמכם או מלוות לידה, אתם יודעים בדיוק על מה אני מדברת. זה הקליק שמרגישים בלב כשמתאהבים במבט אחד בלבד, גם בפלא הזה שנקרא לידה, וגם באוצר אשר נוצר בזכותו.

בקרוב תעלה לאוויר תכנית ריאליטי חדשה שנקראת “בייבי בום”. הפרומו של התכנית עצמה הצליח לזעזע אותי. מקבץ של קטעי זעקות של נשים בחדרי לידה עם קלוזאפ על הבעות פניהן, נשים במצב קריטי לאחר לידה, קטעי מילים אינטימיים בין בני הזוג אחד לשני תוך כדי וכמובן, איך לא, אזכור ויזואלי מלא של המצלמות בדיוק על המצבים הכי מרגשים, מסוכנים ואינטימיים – שצריכים להשאר פרטיים בלבד, שלא לדבר על נשים בהריון שצופות בתכנית ועל הלחצים שתכנית מהסוג הזה יכולה לגרום להן.

אני אמא, אני זכיתי בתואר המופלא הזה ובתפקיד הנדיר הזה להיות אמא לשני הילדים המדהימים שלי וזאת בעיני זכות אדירה. כמו כן, זכיתי גם בשתי הלידות שלי בליווי של אנשים שאני אוהבת, הכי יקרים לי, הכי קרובים לי, אנשים שאותם בחרתי שיהיו וילוו אותי במהלך הלידות, בין ארבע קירות, ללא שום התערבות של אף אחד אחר. אם מישהו היה מעז להכניס מצלמה אל חדר הלידה בו ילדתי את אחד מילדי רוב הסיכויים שכאשר כוחותי היו חוזרים אלי הייתי דואגת שהיה תולה את תעודת המקצוע שלו על הקיר וממצה את תפקידו. אני לא מבינה לאיזה רמות של חטטנות, רכלנות, חשיפה וצהובונות (לא נראה לי שיש מילה כזאת, הרגע המצאתי?) הגענו.

לפני כמה ימים שאלה אותי הבכורה שלי איך הם, ענבל ואלון שלי, שניהם, יצאו מתוך הבטן שלי. הסברתי שיש הליך כלשהו שבו הרופא עוזר לתינוק לצאת מהבטן. ללא פרטים מיותרים, כי יש דברים שהילדים לא צריכים לדעת. אני מניחה שלכמה ימים, הבכורה שלי בת השבע הסתפקה בשאלה הזאת ולבטח תשאל זאת שוב. לא הייתי רוצה שאת התשובה שלה היא תקבל (לא משנה באיזה גיל) דרך הפרומואים של תכנית הריאליטי הזאת שהופכת מציאות למציצנות, או במילים אחרות – בואו לא ניתן לתכניות הריאליטי לחנך אותנו, את כולנו, לא רק את הילדים שלנו.

אל תגידו לי “דוקומנטרי”, או “איך את יכולה? זה קסם!”. אני מסכימה. לתעד דברים באופן דוקומנטרי ערוך ואיכותי זה מדהים. ולגבי הלידה, אין ספק שזה קסם אדיר, חוויתי שתיים. אין לי מושג לגבי תחושתם של המצולמים בתכנית, אבל  אותי באופן אישי הפרומואים וכמות המצלמות המתועדת שם הלחיצה מאד. אין לי מושג לגבי מי שהגה את התכנית הזאת, אבל אני באופן אישי מאד מאוכזבת שלוקחים קסם ומנסים להפוך אותו למשהו ציבורי כל כך ומוזילים אותו לרמת ריאליטי, הופכים את המילה “פרטיות” לנחלת הכלל.

לידה. הקסם האדיר הזה שגורם גם לגברים וגם לנשים להשאר פעורי פה אל מול הנס הקטן והמתוק הזה אשר יוצא מתוכנו, פוקח עיניים ומותיר בנו שקט מופלא בו אנחנו שומעים אך ורק את פעימות ליבנו ופעימות ליבו של האוצר שיצרנו, בעצמנו. בואו ונשאיר אותו אך ורק לעצמנו?

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה