הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 84

עוקבים: 36

החל ממרץ 2013

תארו לכם עולם יפה, עולם יפה בו עברייני מין מקבלים גזר דין אמיתי וראוי ונכנסים מאחורי הסורגים למאסר עולם. לא ריאלי? אז אולי רק עשרים שנה כפי שכתוב בחוק? או לפחות מינימום 5 שנים? רגע רגע, גם לא ריאלי? צודקים. אצלנו ה”ריאלי” הוא איש ציבור הנחשב מכובד מאד בקהילות מסויימות אשר עולה לשידור בחדשות הבוקר של גלגל”צ ואומר בקול רם ללא בושה על עבריין מין מורשע: “לא יתכן שהרב אלון יכנס לכלא, אני מצפה שהוא יקבל זיכוי אבל זה לא קורה. כלא לא בא בחשבון”. והנה, כקסם, קיבל הרב אלון אך ורק חצי שנת עבודות שירות. מזועזעים? אני לא, אני דווקא צפיתי את זה.

18/12/2013

היום נגזר גזר דינו של עבריין המין הרב מוטי אלון – אתם בטח תוהים אם קיבל מאסר בפועל או עבודות שירות? כמובן שעבודות שירות. הרי מאסר בפועל לרב שהוא עבריין מין לא בא בחשבון כי יש לו גיבוי מהשם, או יותר נכון, מאנשים המתיימרים להיות מאמינים ומגבים אותו בשם השם.

עבריין המין הרב מוטי אלון לפני כארבעה חודשים הורשע בביצוע שני מעשים מגונים בכוח בנער בן 17, ישנן עדויות נוספות על דפוס התנהגות אשר מוכיח כי מדובר בעבריין מין. נכון, יש הרבה תומכים לרב אלון, מצד שני תמיכה ברבנים היא לא דבר חדש ולמעשה, אפילו צפויה בעיקר במקרים כאלה ואנחנו עדים לתמיכות מהסוג הזה כל הזמן.

הגבול הדק בין אונס לבין הטרדות מיניות לבין מעשים מגונים הופך למטושטש בכל זמן נתון, גם בבתי המשפט. אבל חשוב להבהיר שעבריינות מין היא לא רק אונס, היא גם הטרדות מיניות ואילו הקלות שבקלות היות שגם אלה הופכות לסיוט וטראומה עבור מי שחווה אותן. בין אם גבר או אישה. יש חוק, החוק קיים על מנת למגר את התופעות האלה מהקלות ועד לקשות ביותר.

והנה, עולה לו לשידור רב ידוע וחשוב בקהילה החרדית והדתית, הרב דרוקמן ומציין בקול רם בשידור שכלא עבור הרב אלון לא בא בחשבון ושהוא צריך לקבל זיכוי. למה? כדי להמשיך וללמד נערים ולהמשיך ולגרום להם לטראומות לכל החיים בקהילה שלא נותנת יד למצוקה הזאת ומנדה את הנפגעים ממנה? עד כמה חשובה הדת ומעלה על המזבח את קורבנותיה שהיא משמרת עבריינים בקרבה?

אני לא מאמינה, זה לא חדש למי שמכיר אותי טוב. מגן דוד אצלי על הצוואר כמעט בכל עת וכאשר אני מחזיקה בו הוא מעניק לי כוח, כוח ציוני, פטריוטי, של האהבה למדינה שלי, לאדמה עליה אני דורכת בכל יום ויום. אבל אין לי אמונה בדת כבר הרבה מאד שנים מגיל מאד צעיר ואילו מהסיבות האלה בעיקרן (אך לא רק) – אדם שמוכן לעבור על החוק ההומני ולהקריב את דמם של הסובלים מפגיעה מינית על מנת לשמר ולשבח עבריין מין כי הוא חשוב בקהילה – אינו אדם דתי, אינו אדם מאמין והכיפה על ראשו היא כובע סרוג ותו לא.

זה לא רק הרב דרוקמן, אלא כל המאמינים שהולכים בעיניים עיוורות אחרי הרבנים שפוגעים והופכים נערים ונערות לאנשים בוגרים שנאלצים בכל יום מחדש להלחם על קיומם בחיים ובחברה לא רק הדתית/חרדית אלא גם בחילונית.

עבריין מין צריך להיות מאחורי הסורגים על מנת לא להמשיך ולפגוע באחרים, רק ככה יבינו שאר עברייני המין שאין מקום לזיכוי ואין מקום להתנהגות הזאת ויפסיקו לפגוע. ולא אחרת. אבל אצלנו במערכת המשפט מטפחים את עברייני המין ונותנים להם פרסים, לא מאסר בפועל.

הרב מוטי אלון לא הולך לכלא, הוא קיבל עבודות שירות. למעשה, חצי שנת עבודות שירות בלבד. זה מכעיס אתכם? יופי, אולי בפעם הבאה נצעק יותר. אולי בפעם הבאה נדרוש ממערכות המשפט שיתחילו להעניש את עברייני המין ולא נפחד להתקרב לסיטואציות האלה כי מדובר בקהילה החרדית/דתית ובאנשים “חשובים”.

אולי בפעם הבאה נבין שיש אנשים שהכיפה על הראש שלהם היא לא השופט היושב בבית המשפט ומחליט על גזר הדין והיא לא אמורה להוות בכלל גורם משפיע. רגע, אנחנו בעצם מבינים. עכשיו איך גורמים למי שנמצא במערך ההחלטות להבין?

הזיכוי היחיד שאני הייתי נותנת לו זה לחדר האוכל מאחורי הסורגים, ותו לא.

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

תצוגה מקדימה

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה