הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

אישה מוחזקת על ידי גבר כשהיא לבושה בבגדים מינימליים ועל פניה מבט בובתי קפוא. מרגיש לכם כמו אונס? לא טעיתם בתחושה. זה בדיוק זה. החלק היותר גרוע הוא שמדובר בפרסומת לחברת האופנה “דולצ’ה וגבאנה” וחכו שניה, אל תוציאו את השקית החומה מהיד, מסביב לאישה ולגבר באקט הזה ישנם עוד גברים שצופים ופשוט, ממתינים לתורם. זה הזמן שלכם להקיא אם טרם עשיתם זאת.

12/12/2013

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה חבורת גברים צופים וממתינים לתורם, איך הייתם מגיבים? מיד אחרי שהייתם מצקצקים בראשכם הייתם כועסים. רותחים. כועסים שהתמימות של הילדים שלכם נהרסת, שהנוער סופג את המסרים האסורים האלה, שמעמד האישה נפגע והמסר המועבר בפרסומת המזעזעת הזאת הוא שמותר לאנוס, מותר אונס של אחד על אחת ומותר גם אונס קבוצתי ולמה? כי יש לזה במה, יש לזה מימון, יש לזה פרסום וחברת אופנה מאד ידועה ממתגת אונס כמשהו סקסי שראוי לחשוף אותו.

פעם, אם משהו כזה היה קורה לבטח היינו עושים יותר כדי להסיר את זה כמה שיותר מהר משלטי החוצות (טוב, פעם היו רק שלטי חוצות) או אפילו הטלויזיה. אבל היום כאשר הכל פרוץ חברות האופנה ובמקרה זה, חברת “דולצ’ה וגבאנה” מרשה לעצמה להתנהג באופן הכי פרובוקטיבי, כי מותר, כי מקסימום הם יקבלו קצת פרסומת רעה וכי הם שמים קצוץ אחד ע-נק על המסרים שמעבירה הפרסומת הזאת.

אני כמעט בטוחה (רק כמעט, כי איני יכולה לדעת בוודאות) שמי שאישר את הפרסומת הזאת אינו בעל ילדים או בני נוער וחשב שזה בטח נורא “מגניב” או “שיקי” לפרסם אישה שנמצאת באקט של אונס עם מבט קפוא בעיניים, אבל האמת המרה היא שזה המסר שהפרסומת הזאת מעבירה לבני הנוער. שמותר לאנוס, שאישה היא חפץ, מותר להחזיק בה ולעשות בה מה שרוצים כי זה “שיקי”, וכי מישהו שילם על זה כסף, הרבה מאד כסף, להציג את זה כפרסומת לבגדים ולאופנתיות.

אונס הוא לא אופנה. נשים שמתנהגים אליהן כמו אל חפץ, זאת לא אופנה. אסור שפגיעה במעמד האישה וכוחניות (בין אם בין גברים או בין נשים) תהפוך לאופנה כי אז, אבוי, מצבנו יהיה אפילו חמור יותר ממה שכיום.

השלב הבא שלי לאחר מידע שהגיע אלי שהפרסומת הוצגה גם בארץ הוא מכתב אל הנהלת הרשת בארץ ולאחר מכן  מכתב (שנמצא בהליכי כתיבה) אל יו”ר הוועדה לקידום מעמד האישה ד”ר עליזה לביא לאחר התייעצות עם המועצה הישראלית לצרכנות. מסתבר שמניעה של דבר שכזה יכול לבוא אך ורק דרך חוקים ולא חס וחלילה דרך הגיון אנושי של המפרסמים, שבזה הרגע, איבד את האמון שלי.

לא ברור לי על מה נמצאים אותם היוצרים של הפרסומת המזעזעת הזאת, לא ברור לי בכלל כיצד זה עבר אישורים ואף אחד לא הרים גבה, או אמר: “רגע! זה יכול לגרום לנזק רציני!”. ולא ברור לי איך אנחנו, כמי שמממן את הדברים האלה (גם אם לא באופן אישי) יכולים לבוא אחר כך בטענות לבני נוער שמחליטים ללכת למסיבות חשק כי אחרי הכל, הם מקבלים את המידע הזה וניזונים ממנו בכל מקום החל מפרסומות ועד לתכניות טלויזיה שונות. אין לנו זכות לבוא אליהם בטענות! יש לנו יכולת לגרום לזה להשתנות.

תצעקו, תשתפו, תפנו, תחרימו, ת ע ש ו – בסופו של דבר אנחנו קובעים את התכנים ואת המסרים המועברים לילדים שלנו, של כולנו ולא אף אחד אחר. וזה בדיוק מה שאני מתכוונת לעשות.

וכעת, אחרי שסיימתם לקבל בחילה מהתמונה המצורפת (כי לצערי אני נאלצת לצרף אותה בכל זאת כדי שתזדעזעו כמוני) תראו איך אתם יכולים לגרום בנוסף אלי, לפרסומת הזאת לרדת כמה שיותר מהר או לפחות, לגרום לחברת האופנה “דולצ’ה וגבאנה” להבין שאין שום מקום למסרים פוגעניים. גם לא דרך אופנה.

כשהמילה "איכס" פוגשת פרסומת

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

בנות, תעשו לי טובה

יש נשים שמצאו לעצמן נשק חדש. להתלונן על תקיפה מינית, הטרדה מינית או אונס. למה לא? הרי יאמינו להן במשטרה, הן לא יקבלו מאסר והן יהרסו את המוניטין של הגבר ובמקרים היותר גרועים אף יגרמו לגבר חף מפשע להתפרק מהתא המשפחתי שלו...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה