הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

למה להתחיל לצעוק על קופאיות שאינן אשמות בדבר או לחשוב שאם משלמים סכום מסויים בסופר אז כולם צריכים לעבוד בשבילכם? אתם משלמים עבור המוצרים, אתם משלמים עבור השירות, אתם לא משלמים עבור זה שיעשו את העבודה בשבילכם ורוב הסיכויים שאתם גם תאלצו בסופרים מסויימים גם לארוז לבד וכן, אפילו לפזר לבד את המוצרים במקרר ביתכם (הזוי נכון?! אבל אמיתי).

31/07/2013

סופר, תחילת השבוע. אני ניגשת לקופה ואתם יודעים בדיוק כמוני שאין קופה איטית או מהירה, זה הכל אותו הדבר. זה לא משנה אם הקופאית היא איטית או לא, זה לא משנה אם הקופה שלה היא חדישה או לא, תמיד יש מישהו שמתעכב, שוכח להביא מוצר, משלם בצ’ק, משלם בתלושים, או מתווכח.

לפניי אישה עם חשבון של 520 ש”ח והמון מוצרים. אז אוקיי, בהתחלה היא ביקשה מהקופאית שתסיר מוצר, אחר כך התחרטה וביקשה שתוסיף אותו. לאחר מכן, הקופאית אומרת לה את הסכום והלקוחה מבקשת פירוט על למה הסכום הזה הוא ככה, הקופאית מסבירה לה בסבלנות בעוד כולנו ממתינים בתור.

לאחר מכן, אותה לקוחה מתחילה לארוז את הדברים שלה כאשר הקופאית הסבלנית ואנחנו העומדים בתור כולנו מביטים בה שתי דקות ארוכות. “סליחה?” אני פונה אליה בעדינות. “את יכולה רק לשלם לה קודם ולשחרר אותנו? אני במקרה מאחרת למקום מסויים ואני מניחה שגם אלה שעומדים בתור אחרי..” המשכתי באותה העדינות. אך היא בשלה, ממשיכה לארוז: “אני אשלם מתי שאני רוצה, את לא תגידי לי, וחוץ מזה אם היא היתה עוזרת לי לארוז אז היה הולך מהר יותר” אמרה אותה חסרת תרבות תוך כדי הצבעה על הקופאית. “להיא” הצבעתי על הקופאית “יש שם, שמה כתוב על התגית על חולצתה. ו**** לא חייבת לארוז לך את המוצרים. ו**** לא עובדת בשבילך. תשלמי לה, ותשחררי אותה בבקשה”.

שתיקה של כמה שניות תוך כדי המשך אריזת הדברים. “לא חמודה שלי, אתם תחכו”. השיבה לי והמשיכה. ווידאתי עם הקופאית אם היא יכולה להקפיא את החשבון של אותה חסרת תרבות כדי להמשיך והיא קמה ולקחה כרטיס של מנהל המשמרת שלה על מנת לעשות בדיוק את זה. בשניה ההיא חסרת התרבות החליטה לשלם. “לא לא” אמרתי לה וצקצקתי בלשוני. “עכשיו את תחכי עד שאני אסיים את החשבון שלי.”

המקרה השני היה ממש לפני כחצי שעה. הפעם קופה מהירה, בסופר ליד המשרד. אני עם שני מוצרים בלבד, זו שלפני עם כמה חבילות בשר. הקופאית מעבירה את המוצרים שלה ואומרת לה את המחיר. “למה זה המחיר?” שואלת הלקוחה. “כי על מה שלקחת אין מבצע, יש רק על משהו מסויים” משיבה הקופאית. “סליחה????! אמרו לי שיש מבצע!! תעבירי לי את ההנחה!!!” אני ועוד שני תורים מביטים בה בהלם. הקופאית מגמגמת. “אני אדאג לדבר עם המנהל שלך יש לי כמה דברים להגיד לו את רוצה שיפטרו אותך?!” זעקה אותה לקוחה באופן די מצמרר. ואת איך שהעניין הזה התקדם, אני אחסוך מכם כי באמת, יש תת רמה שאפילו כואב לתאר במילים, אך לקופאית שלום ולא, היא מן הסתם לא איבדה את עבודתה בשל אישה אומללה שמגדילה לעצמה את האגו מלעשות אנשים קטנים.

ולמה בעצם התחלתי עם כל העניין הזה פה? כי אני לא מבינה מה הטרנד החדש הזה שנהיה פה, ואני נתקלת בו בקטנות מדי פעם רק שהשבוע זה היה מאד מוחצן.

זה עבור המתלהמים שלבטח אינם בין חבריי: למה להתחיל לצעוק על קופאיות שאינן אשמות בדבר או לחשוב שאם משלמים סכום מסויים בסופר אז כולם צריכים לעבוד בשבילכם? אתם משלמים עבור המוצרים, אתם משלמים עבור השירות, אתם לא משלמים עבור זה שיעשו את העבודה בשבילכם ורוב הסיכויים שאתם גם תאלצו בסופרים מסויימים גם לארוז לבד וכן, אפילו לפזר לבד את המוצרים במקרר ביתכם (הזוי נכון?! אבל אמיתי).

לפני שאנחנו כועסים, זועקים וזועפים בואו נשים את עצמנו שניה אחת במקומן. מדובר בנשים שעובדות קשה, חלקן אפילו בהריון ועדיין ממשיכות לעמוד על הרגליים רוב שעות היום או לשבת על הכסא הקטנטן שם רוב שעות היום. רובנו (גם אני) לבטח לא היה שורד את הלחץ, הדיבור המגעיל של הלקוחות, המקל בראש של המעסיקים ומנהלי המשמרות והעבודה המרובה והלא פשוטה.

כולנו תמיד מאחרים למקום כלשהו, עדיף לעשות למישהו את היום עם קצת סבלנות ולא להרוס לו יום שלם עם צעקות והתנהגות מגעילה. קצת, ממש רק קצת, חומר למחשבה.

אה, והתמונה לא ממש קשורה. פשוט, יש לי חברה מדהימה שקוראים לה סיגל והיא ואני היינו פעם מטיילות יחד כמעט באופן קבוע בסופר והתמונה הזאת שצילמתי אצלה במטבח באחד מהימים שחזרנו מהסופר הזכירה לי תקופה מאד מאד כיפית איתה (סיגל, זה לא רמז, זה רק כי נזכרתי).

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה