הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

כמעט כולם שמעו על פשעיו של הארווי ויינשטיין שבמשך שנים רבות ביצע מעשי אונס ותקף מינית מעל 100 נשים. כעת, מספר שבועות לפני משפטו מתייצב ויינשטיין מול המצלמות וטוען: “כל עבודתי נשכחה בגלל מה שקרה”. מרגישים רחמים ואמפתיה? אני פחות, הרבה פחות

16/12/2019

במאי 2018 הוגש כתב אישום נגד הארווי ויינשטיין. בכתב האישום נכתב, על פי ידיעה שבתפרסמה ב-mako, כי ויינשטיין ביצע אונס מדרגה ראשונה ושלישית, ומעשים מיניים לא חוקיים מדרגה ראשונה.

גם כאן, מאד חשוב לתקשורת לציין שמדובר במפיק הוליוודי מצליח, חלק מהדיווחים אף מתארים את עבודתו. ויינשטיין עצמו, סירב להתייחס להאשמות בראיון האחרון שנתן ל’ניו יורק פוסט’ והתמקד אך ורק בהישגיו שלטענתו נשכחו מן העולם בשל פשעי המין שביצע.

למעשה, זה מרגיש, שכולם מדברים תמיד על התארים והעבודות של אותם פושעים, ועל ההישגים שלהם והאכזבה של הפושעים מכך ששוכחים את פועלם, אבל אף אחד לא באמת מדבר על מה קורה לקורבנות התקיפה והאונס.

הארווי ויינשטיין, "כל עבודתי נשכחה" (צילום: Drew Angerer/Getty Images)הארווי ויינשטיין, “כל עבודתי נשכחה” (צילום: Drew Angerer/Getty Images)

היכן ההבנה והמודעות על המלחמה היומיומית שקורבן אונס ופגיעה מינית צריך לעבור?

החל מצעדים ראשונים כמו לא לפחד מהצל של עצמך, ועד ליכולת לקיים חיים (יחסית) נורמטיביים. שאיפה להיות כמו כל אדם אחר שמצליח לפתח קריירה, אהבה, משפחה, ולנשום בלי שיכאב בתוך הנשמה.

טיפולים פסיכולוגיים, טיפולים פסיכיאטריים, התדרדרות לזנות, לסמים, ובמקרים הכי קשים, מוות כתוצאה מהתאבדות או התמכרות כדי לברוח מהמציאות הקשה שאותו פוגע, אותו רוצח נפשות החליט להפיל על הקורבן, בעוד הוא ממשיך בחייו.

אף אחד לא באמת מדבר על ההרס, על חורבן של חיים שלמים ברגע שאדם אחר מחליט שהוא אלוהים עבור הקורבן, ורוצח את נפשו, רק כי הוא יכול.

ויינשטיין הוא עבריין מין מסוכן, וההצלחה שלו מוכתמת בדם של נפגעות ונאנסות שנאלצות ככל הנראה עד היום לשקם את חייהן או להילחם עבור חיים נורמטיביים, גם אם הן מסתירות זאת היטב.

אונס, ופגיעה מינית הם לא הצטננות או שפעת והם לא חולפים אחרי כמה שבועות, מדובר בפגיעה שמלווה לכל החיים, גם אם הדבר קרה לפני עשורים ולקורבנות הפגיעה לא תמיד יש את היכולת או את המזל לטפל בעצמם (ואני תמיד מדברת על מקרים שקרו באמת, ולא תלונות שווא שפוגעות בנפגעים אמיתיים).

הארווי ויינשטיין, ההליכון הוא חלק מההצגה? (צילום: David Dee Delgado/Getty Images)הארווי ויינשטיין, ההליכון הוא חלק מההצגה? (צילום: David Dee Delgado/Getty Images)

אז בזמן שהתקשורת דואגת לספר לכולם על הישגיהם של הפושעים והעבריינים במקום לדבר על איך לסייע יותר לנפגעים עצמם או באופן כללי להבין מה התוצאות של פגיעה מינית ואונס ולהעלות את המודעות, הגיע הזמן שנדע כן להבין שכמו שלא היינו מוותרים לרוצח סדרתי על כך שהלך ברחוב ורצח אנשים, כך אסור לוותר לאנסים ועברייני מין, שלמעשה, הולכים ברחוב ורוצחים נפשות.

ויינשטיין אכן מתבכיין, אבל קורבנותיו במקרה זה, ממשיכות לזעוק: ויינשטיין יזכר כעבריין מין ונצלן נשים ובזכות אותן נשים אמיצות שהעזו לקום ולעשות מעשה, כולי תקווה שלפחות במקרה זה או במקרים אחרים גם יבינו שגם אם אתה ראש ממשלה, או נשיא, או מלך העולם כולו, אם רצחת נפש באונס או פגיעה מינית – אתה לא באמת בנאדם.

ובכלל, באופן כללי, תרבות האונס הרי היא לא באמת תרבות. תפנימו כבר.

לקריאה חופשית:

כתב אישום נגד הארווי ויינשטיין

הארווי ויינשטיין שובר שתיקה

 

 

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה