הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

הרבה גלגולים עבר משפטו של ניסו שחם שהואשם לפני מספר שנים בעבירות מין. החל מאותה תכנית ב-2014 בה ישב ולגלג על פשעי המין שביצע, ועד להרשעתו במעשה מגונה בלבד, שהפך להטרדה מינית, עד הכרעה בעונש הזוי כמו ‘שעות לתועלת הציבור’ וכעת, יכול מאד להיות שיש אור בקצה המנהרה, ניסו שחם הולך לכלא?

16/12/2019

** עדכון 10.02.20 **

היום גזר בית משפט השלום בתל אביב עשרה חודשי מאסר בפועל על ניסו שחם, שהורשע בעבירות מין ובמרמה והפרת אמונים. בית המשפט גם קנס את שחם ב-7,500 שקלים והורה לו לפצות שתיים מהמתלוננות ב-1,500 שקלים כל אחת ומתלוננת נוספת ב-500 שקלים. על פי סנגורו של שחם, עו”ד בועז בן צור, בכוונתו של שחם לערער לבית המשפט העליון על ההרשעה.

שחם הואשם בכך שביצע עבירות מין בשלוש שוטרות וכן קיים קשר מיני עם חמש שוטרות הכפופות לו. לדברי השופט שמואל מלמד: ”הפרשיות השונות, כפי שכינתה אותן המדינה, מתארות מעשים שונים בהן היה הנאשם בניגוד עניינים. לאור ריבוי המעשים אני קובע כי יש פגיעה קשה בערך החברתי המוגן”. מלמד ציין: “במשמעות הסעיף של הפרת אמונים אין משמעות להסכמת הנשים. הפגיעה היא באמון הציבור. כל עובד ציבור צריך לדעת שהוא מנוע מלטפל בעניינם של אנשים שיש לו קשר איתם מעבר לקשר המקצועי הקורקטי”.

****
הטרנד החזק לאחרונה בתקשורת הוא האדרת עברייני מין בתארים שאמורים לרכך את הפשע שלהם. פגשנו את זה ב”בני טובים” שביצעו את פשעי המין בקפריסין ואנחנו רואים את זה בכל פינה שבה יש סלב שפוגע מינית, או קצין.

לתקשורת מאד חשוב לציין את תוארו של הפושע, או את העובדה שהוא מגיע מבית טוב, כאילו שזה אמור באמת לכסות על הפשע הנבזי הזה שרוצח נפשות.

 כך למשל, בכתבה האחרונה על ניסו שחם מאתמול, היה חשוב לעדכן שמדובר בקצין בכיר בדימוס, כשלוש פעמים לערך. זאת אומרת, אם אנחנו קוראים שהוא קצין בכיר בדימוס, זה אמור לרכך אותנו.

ניסו שחם, למה כל כך חשוב לציין את מעמדו? (צילום מסך)ניסו שחם, למה כל כך חשוב לציין את מעמדו? (צילום מסך)

אבל לא על כולם זה עובד. למי שלא זוכר, לפני מספר שנים הואשם ניסו שחם, שאכן כיהן בלא מעט תפקידים במשטרת ישראל, בשמונה אישומים. שישה מהם בהפרת אמונים, והשאר בעבירות מין שביניהן היו מעשים מגונים בכוח.

הכרעת הדין ב-2018 ציינה הרשעה במעשה מגונה וזיכוי משאר האישומים. בספטמבר 2019, על פי פרסום מ-Mako ומערוצי תקשורת אחרים, שנה וחצי לאחר שהורשע במעשה מגונה בלבדבית המשפט המחוזי הפך את ההחלטה והרשיע את ניסו שחם בהטרדה מינית, מרמה והפרת אמונים בנוסף על המעשה המגונה.

ההחלטה היא תוצאת ערעור הפרקליטות על פסק הדין של בית משפט השלום. עוד הוסיפו כי  ”התנהלותו פגעה פגיעה חמורה בכבוד האדם של השוטרות”. יחד עם זאת, חשוב להבין כי עדיין, גם במקרה זה, ההרשעה החמורה לא הביאה למאסרו של שחם, אלא שהשופטים הציעו לו עבודות שירות, דבר המהווה זלזול עמוק וכואב בנפגעי פגיעות מיניות כי מן הראוי שעברייני מין ישהו בכלא, ורצוי כמה שיותר.

כעת, על פי עדכון מהיום ב-mako, מח”ש מבקשת לשלוח את ניסו שחם למאסר בפועל, מה שמראה לנו שאולי אולי יש אור בקצה המנהרה ומישהו הבין שבוצע כאן פשע.

ניצול מרות, מעשה מגונה, עבריינות מין. ולא תיאור של סיפור אהבה שנכשל כפי שהתקשורת ומעריציו של שחם ניסו לצייר זאת בעבר.

למי שטרם הבין מהו ניצול מרות: ניצול מרות לצורך קבלת מין הוא ניצול סמכותי של אדם בדרג בכיר, ומדובר בעבירת מין לכל דבר שיש לקבל עליה שנתיים מאסר בפועל.

הכרעת הדין הראשונה שהוצגה בעניינו של שחם היתה ’240 שעות לתועלת הציבור’, מה זה בכלל  תועלת הציבור? תועלת הציבור היא כשעברייני מין יושבים בכלא, אין שום תועלת לציבור כשעברייני מין מסתובבים חופשי.

עוד ב-2014 ישב שחם בראיון טלוויזיוני, מואשם בעבירות מין יושב אל מול המצלמה ומספר שיש לו אלוהים, שהוא מעניק ייעוץ אסטרטגי לעסקים, שהוא מנהל זוגיות, שיש לו עבודה, ושכל מה שקרה לא הרס את חייו כמעין נקמה במי שהגיש נגדו את כתב האישום או בנשים בהן פשע בעוד אילו, אמורות להביט עליו ולצפות בו ממשיך לנהל את חייו.

ניסו שחם (צילום מסך)למה ממישכים לראיין את ניסו שחם? (צילום מסך)

עוד אז, ב-2014 כשצפיתי בראיון ההזוי הזה התאבלתי על מותה של מערכת החדשות לאחר שסימני הגסיסה שלה הופיעו עוד הרבה לפני. ראיתי מולי מואשם בעבירות חמורות, שמנצל את מעמדו שוב, את קשריו, את התקשורת והופך אותה בתמורה לרייטינג צהוב לרשות השופטת, לריאליטי בפריים טיים ולמעשה, לכלבויניקית שמוכנה להכיל את כל הזבל שנותנים לה בתנאי שתהיה לה תנועה מתמדת באחוזי הצפייה, בעוד הם, מזלזלים בצופים שלהם.

אין גאווה בקצינים בכירים שמבצעים פשעי מין, אין גאווה ב”בני טובים” שמבצעים פשעי מין, אין גאווה בשחקנים, אישי תרבות וספרות שמבצעים פשעי מין.

אולי הפעם מישהו מרים את הלפיד ומאיר את המנהרה החשוכה שכבר הרבה מאד זמן פוגעת בנפגעי פגיעות מיניות ואונס בעסקאות טיעון והמצאת עונשים שלא היו קיימים מעולם בחוק, רק כדי להקל על הפושעים.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות. תפנימו כבר.

לקריאה נוספת:

הנה רעיון לתועלת הציבור: עברייני מין שבאמת יושבים בכלא

כל העולם במה: לעבריינות מין

אחרי ההרשעה: שח”מ תבקש לשלוח את ניסו שחם למאסר

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה