הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה בשעות הפנאי ומנהלת פורום 'נפגעי/ות תקיפה מינית' באתר 'תפוז'.

עדכונים:

פוסטים: 105

החל ממרץ 2013

יש סיכוי שאנחנו המדינה היחידה בעולם שהופכת נוכלים ופושעים לכוכבים? אחרת אין איך להסביר למה ענבל אור מככבת בתכניות רדיו, וכעת, גם מתכוונת לעסוק בדוגמנות, הרצאות וייעוץ. כשהפשע הופך לריאליטי, כאן מתחילה הבעיה

05/08/2019

רגע לפני שניגש לעניין עצמו, חשוב להבהיר. אין לי דבר וחצי דבר נגד אנשים שמעוניינים להתפרנס ביושרה. להיפך, אני הכי בעד עבודה שאפשר, כמה שיותר, ואני בעצמי בעלת מוסר עבודה מאד גבוה. הבעיה שלי היא עם אנשים שמחפשים איך להתפרנס מתמימות, מצוקות, וחולשות של אנשים אחרים, ולצערי, ישנם כאלו שהפכו את זה לתעשייה.

אנחנו נתקלים כל כך הרבה באנשים שברגע של חולשה מוכנים לעשות הכל ולשלם הון של כסף כדי לנסות ולקבל מעט תמיכה וחיזוקים, כל מה שיוכל להרים אותם.

ראינו את זה כשמקורביו של “הרב” ברלנד, עבריין המין המורשע, גרם לאנשים שיקיריהם נמצאים במצב קריטי בבין החולים לשלם לו כספים כשהבטיח להם הבטחות להבריא אותם בעזרת כוח עליון, ואנחנו נתקלים בעוד כל כך הרבה מתחזים, החל מרופאים שמנצלים נשים, ‘גורו’ למיניהם שמוכרים הבטחות לאנשים אחרים בייעוץ, ועוד אינספור הונאות בכל מיני תחומים.

הנוכל ברלנד (צילום מסך)ברלנד, מבטיח לרפא בעזרת כוח עליון (צילום מסך)

הנושא העיקרי והכאוב הוא העובדה שכיום כל אחד יכול לקום בבוקר ולהחליט שהוא יכול לאמן, להעצים, ולייעץ לאנשים. במקרים רבים זה קורה כשאדם קם בבוקר ומחליט לנצל את העובדה שהוא “סלב” כלשהו, או במקרה הזה, “סלב פשע” ולהחליט שהוא יכול להיות ‘גורו’, יועץ לענייני מצב העציצים בקומת הגג של הבניין, מנחה, ומעביר הרצאות העצמה בדרגת אמינות “אני הולך” של מוכר הארטיקים.

למעשה, אין לנו שום אסמכתא שאומרת שאותם אנשים שמעניקים ייעוץ או הרצאות העצמה למעשה מוסמכים ‘לטפל’ או לתמוך באדם אחר.

ואם כבר שאלנו את עצמנו מי באמת מפקח על העניין הזה אז התשובה היא – אף אחד.

משרד הבריאות יכול לשלול רשיון עיסוק רק למי שקיבל את הרשיון ממנו וכך אנחנו מגיעים למצב ההזוי שבו כל אדם בישראל יכול לקום בוקר אחד ולהחליט שהוא מעניק טיפול נפשי אלטרנטיבי, ייעוץ, הרצאות, או אימונים אישיים גם אם לא טרח ללמוד זאת חצי דקה מחייו ולא טיפל באנשים, אין באמת חוקים שמסדירים את התחום הזה ולמעשה, כבר מעל לשני עשורים מנסים להעביר חוק שיגדיר למי מותר לעסוק במה. החוק שהבליח בכנסת ב-2007, וב-2009 אפילו לא הגיע לקריאה טרומית ומשרד הבריאות מציין שהוא יכול לטפל אך ורק במקרים של התחזות לפסיכולוג.

inbalorr0608_secענבל אור, ממציאה את עצמה מחדש (צילום מסך)

וכעת לנושא עצמו: ענבל אור, אשת העסקים בתחום הנדל”ן, מי שבשנת 2016 פורקה מנכסיה בעקבות פרשת הונאת הלקוחות בה 600 משפחות נותרו ללא דירות וללא החזר הכסף ששילמו עבורן, מבקשת בימים אלו מבית המשפט להתיר לה לפתוח ‘עוסק פטור’ לצורך מתן הרצאות, ייעוץ, ועיסוק בדוגמנות.

זה שטחי, אבל זאת המציאות – וזה מה שהופך את כל הפרשה הזאת ליותר צהובה ורדודה, עיקר ההתעסקות בענבל אור היה איך היא לבושה, התסרוקת שלה, האיפור שלה וכמה מיניות היא משדרת, מה שהפך את כל נושא הסרטון הפרובוקטיבי שצילמה כאשר לכאורה היתה על תרופות למעין טלנובלה למבוגרים בלבד, וגורם לציבור לשכוח את העובדה שמדובר כאן באישה שנשפטה בפרשת ההונאה הגדולה בישראל והותירה אחריה 600 משפחות ללא כספי החסכונות שהשקיעו בדירות אצלה.

אני לגמרי בעד להשתקם, אני לגמרי בעד להרוויח כסף, והרבה, אני הכי בעד עצמאות כלכלית, ובעד שאדם יתקן את דרכיו ויתפרנס – אבל במקצועות שלא כוללים לייעץ לאנשים אחרים, בטח לא אחרי פרשת הונאות מהסוג הזה.

גברת אור, שהגתה את המשפט האלמותי: “אם אני בלונדינית אז קשה להאמין לי” (אהממ אהממ, גם הכותבת בלונדינית מקורית ומסרבת לתמוך במשפט הזה) ממשיכה להביא שיאים חדשים.

אחרי שניסתה לחזור בתשובה, החלה לשיר, פתחה תכנית חדשה, העלתה אינספור סרטוני סטורי (כל יום, עשרות ביום), ציינה ששוחחה עם אלוהים, ראתה את האור וקיבלה מסרים, מעוניינת לייעץ לאחרים, ולתת הרצאות.

ענבל אור (פייסבוק)שוחחה עם אלוהים וקיבלה מסרים שמיימיים (פייסבוק)

קשה לי עם אנשים לא מוסמכים שעוסקים בייעוץ, ציינתי את העובדה הזאת כאשר אביבית בר זוהר החלה לתת ייעוץ זוגיות, וכשליהיא גרינר החלה להיות ‘גורו’ לאורח חיים בריא.

כל מי ששמע ושומע את המקרים הללו טוען שמי שמשלם כסף עבור זה, זאת הבעיה שלו, אבל אני טוענת שאם אדם נמצא בנקודה כל כך נמוכה הוא מוכן להקשיב לכל מי ומה שיחזק אותו, כשאנחנו נמצאים במצב חלש אנחנו לא באמת ברי יכולת לבחון עד כמה אמין מי שנמצא מולנו, ואם מי שנמצא מולנו מספיק מיומן ולשונו חדה, אנחנו עלולים להילכד ברשת הדבש הזאת.

אנשים יקרים, פסיכולוגים אמיתיים, יועצים שונים, תרפיסטים ואפילו מאמנים אישיים אמיתיים – לומדים שנים על גבי שנים את תורת נפש האדם כדי לסייע לנו, אם אתם כבר הולכים להשקיע את כספכם בטיפול ראוי, עשו זאת לאחר בדיקה אמיתית וסקר עמוק, מלווה בהמלצות. לאדם שאתם הולכים להפקיד נפשכם בידיו יש אחריות גדולה, והוא חייב להיות מוסמך ועם פיקוח כדי לטפל בה.

לקריאה חופשית:

ענבל אור: “אני שליחתו של בורא עולם”

הקאמבק של ענבל אור

הטיפול מוגש לכם בחסות: אוניברסיטת החיים

תהיי יפה ותפסיקי לנשום

 

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה