הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 99

החל ממרץ 2013

מעתה אל נא תאמרו ”הנחת סלב” אם כי ”הנחת עברייני מין חרדים”. כי אם בישראל אתה עבריין מין וחרדי, משרד הבריאות כבר ידאג לסייע לך ועל חשבון מי? על חשבון דם הקורבנות שצריכים להמשיך ולצפות ברוצחים ממשיכים את החיים כרגיל כאילו לא קרה דבר.

17/05/2019

למי שטרם צפה בתחקיר המטלטל של ‘המקור’ על צינור הסיוע שפתח ליצמן לעברייני מין חרדים, הכינו את השקיות החומות להעברת הבחילה, כי אם עד כה היינו מזועזעים מהתנהלותו של ליצמן בפרשת מלכה לייפר, התחקיר הזה שובר ומרסק את כל הביטחון שאי פעם חשנו באיש ציבור, וגם כך אחרי הבחירות האחרונות הביטחון הזה מעורער מאד.

אנחנו כבר יודעים מה מצב בתי החולים בארץ, חדרי המיון קורסים מהעומס, הרופאים מתמוטטים ממשמרות מעייפות, חלק לא קטן מבתי החולים הגדולים ביותר נמצאו עם זיהומים גבוהים אבל לליצמן מאד מאד חשוב לסייע לאנסים ופדופילים חרדים, ואם חשבנו שמדובר רק במלכה לייפר הפדופילית המורשעת, טעינו בגדול.

סגן שר הבריאות ליצמן (צילום מסך)ליצמן: מסייע לפדופילים חרדים (צילום מסך)

מתוך התחקיר הקשה של ‘המקור’ עולה כי משרדו של ליצמן סייע לעשרה מקרים לפחות בהם כל עברייני המין המורשעים הם חרדים, ועבריין מין חילוני שחזר בתשובה במהלך שהותו בכלא – כולם אנסים, פדופילים ומסוכנים ומותירים אחריהם קורבנות רבים שנותרו המומים לנוכח ההקלות שהעבריינים מקבלים.

אין שום דרך להתרגל לכאב הזה שנפגעים עוברים, וגם אזרחים שאינם נפגעים, כשהם ניצבים מול העובדה שמשרד הדתות מעודד עברייני מין מורשעים כמו “הרב” ברלנד להיות אורח כבוד בלג בעומר, ראש ממשלה ממנה אדם שהורחק מתפקידו כמנהל לשכתו בגלל דין משמעתי של התנהגות מינית לא ראויה והטרדה מינית ולאחר מכן ממנה אותו כחלק מהותי ממשא ומתן קואליציוני (ראו ערך נתן אשל) וסגן שר חינוך שמצהיר שלא אכפת לו שהרב ברלנד הוא פדופיל והולך לחזק את ידיו וכעת, גם ליצמן עם פרשת הפדופילית מלכה לייפר והחשיפה הקשה של כעוד עשרה מקרים בהם סייע ליצמן ומשרדו לעברייני מין מסוכנים.

זה מרגיש שאין לנו על מי לסמוך, ולהבדיל ממה שאומר המשפט הידוע שההמשך שלו הוא ‘אלא רק על אבינו שבשמיים’, נדמה שהנציגים של אבינו שבשמיים פשוט מביישים אותו עד כדי כך שאין לנו, באמת, על מי לסמוך.

הנוכל ברלנד (צילום מסך)עבריין המין ברלנד, אין על מי לסמוך (צילום מסך)

אבל לליצמן היה כל כך חשוב להבהיר לנו שיש על מי לסמוך, שהוא קנה את כל הפרסומות של ערוץ 13 למשך 13 שעות, כך שלפני כל פרומו של התחקיר של ‘המקור’, יופיע סרטון של ליצמן בו הוא מפריך כל  טענה מהתחקיר. ועדיין, זה מרגיש שאין לנו על מי לסמוך, בטח לא על מי שמחליט לקנות פרסומות כדי לקנות את שמו הטוב, ולא לפעול באופן ראוי כדי ששמו יישאר נקי. 

התחקיר של ‘המקור’ שופך אור על עולם מאד חשוך ואפל במגזר החרדי. ואם אנחנו כאזרחים וכנפגעים זועמים על עסקאות טיעון בהן עברייני מין משתחררים לחופשי מוקדם, או כלל לא נכנסים לכלא, אנחנו צריכים לכעוס פי כמה כשכספי המיסים שלנו הולכים ומתבזבזים על סיוע לעברייני מין מורשעים בחסות משרד הבריאות. בריאות, זה לא מביא לאף אחד מאיתנו, אלא בעיקר הופך את החברה שלנו לחברה חולה שמתחננת שלא לקבל לזרועותיה בכל פעם מחדש נפלט אחר ממערכת המשפט.

המגזר החרדי הפך למעין ‘מקלט’ לעברייני מין. מלכה לייפר ברחה לבני ברק כדי להסתתר, הפדופיל איתי ליבוביץ’ שחזר בתשובה במהלך שהותו בכלא, החשוד העיקרי בפרשת האונס בשנת 1999 בבסיס הטירונות בדרום שברח ל17 שנים והסתתר בהתנחלות גוש עציון וככל הנראה עוד מקרים להם אנחנו לא מודעים כי נראה שיש ‘טרנד’ כזה שקל יותר להסתתר במגזר.

ובכלל, כל נושא הפגיעות המיניות במגזר הוא נושא קשה ונראה שרק בשנים האחרונות וגם בעקבות METOO ישנה חשיפה גבוהה יותר, ומודעות גבוהים יותר מלווים באומץ גדול.

lizmanno1605ליצמן מסרב לענות לשאלותיו של רביב דרוקר (צילום מסך)

לא פלא שבמקום שבו יש השתקה איומה כל כך של רצח הנפש בוחרים העבריינים להתחבא, אבל כולי תקווה שבעקבות התחקיר החזק והכואב הזה של ‘המקור’ שעשה שירות אדיר לאזרחים יהיה לנפגעים אומץ להיחשף ולחשוף.

יש לי חלום, כנפגעת וכאזרחית, שיקום שופט אחד, אחד, שיבין שעסקאות הטיעון וההנחות וההקלות השונות אונסות אותנו כל פעם מחדש לקבל אל החברה את פליטי ההקלות ועסקאות הטיעון, ומבחינתי מי שמסייע לעברייני מין, הוא לא פחות עבריין בעצמו וגם הוא צריך להישאר מאחורי סורג ובריח, בלי הקלות ובלי הנחות.

זה כבר הרבה מעבר לתרבות האונס, זה כבר לאנוס את החלקים הבריאים שעוד נותרו מהחברה שלנו והעזו להרים ראש שפוי, וחייבים להמשיך ולהילחם על חברה נקיה ובריאה יותר, כי נראה שממשרד הבריאות, המענה לא יגיע.

לקריאה נוספת:

כך פעל סגן שר הבריאות ליצמן למען עברייני מין 

בכירי המגזר החרדי בחרו: השם ישמור, אבל על עברייני אונס ופדופיליה

משהו רע קורה במגזר 

כאן גרים בכיף: עברייני מין

ליצמן רכש את הפרסומות של אתר רשת

מעשים מגונים בחסות משרד הדתות 

 

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה