הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 100

החל ממרץ 2013

כשמדובר באונס גברים, הטרדות מיניות ותקיפות כלפי גברים, החברה שלנו מצפה מהם להתמודד עם זה כמעט לבד וקולם לא נשמע, הפעם האחרונה ששמענו על כך היתה בשיא מהפכת Metoo וכעת אנחנו נחשפים לעוד קול אמיץ שמסביר למה הגברים בוכים בלילה ולא נשמע קולם.

04/05/2019

תארו לעצמכם סיטואציה: גבר הולך ברחוב, שעת לילה מאוחרת. הוא לבד, ולפתע שומע צעדים מאחוריו שעלולים להתפתח לסיטואציה פלילית קשה. מהי הסיטואציה הפלילית הקשה שעולה לכם בראש? אני מנחשת שללא מעט מכם, שוד. אבל מה אם הייתם שומעים שמדובר בתקיפה מינית, או אונס?

ככל שעובר הזמן אני שומעת לא מעט קולות שטוענים שגברים כמעט ולא חווים תקיפות מיניות, אונס או הטרדות מיניות, אבל זה כי קולם לא נשמע, ולא כי זה לא באמת קורה.

על פי איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל:

  • אחד מכל שישה גברים יעבור תקיפה מינית שכרוך בה מגע במהלך חייו.
  • עד גיל 12- בנים ובנות נפגעים באותה מידה.
  • בקרב הגברים, פחות מ- 5% ידווחו על הפגיעה בהם.
  • רוב הגברים נאנסים עד גיל 21, יש מקרים של פגיעות גם בגילאים מאוחרים יותר
שאטרסטוק / Marjan Apostolovic

שאטרסטוק / Marjan Apostolovic

ואיך הגענו עכשיו לכל זה? כי כשמדובר באונס גברים, הטרדות מיניות ותקיפות כלפי גברים, החברה שלנו מצפה מהם להתמודד עם זה כמעט לבד וקולם לא נשמע, הפעם האחרונה ששמענו על כך היתה בשיא מהפכת Metoo וכעת אנחנו נחשפים לעוד קול אמיץ שמסביר למה הגברים בוכים בלילה ולא נשמע קולם.

בשנת 1999 נאנס טירון בבסיס צבאי בדרום על ידי ארבעה חיילים שביצעו בו מעשי סדום, מעשים מגונים בכוח, ובאיומי נשק.

מתוך ארבעת החשודים, יונתן קירשבלום שהודה במיוחס לו ונדון ל6 שנות מאסר, חייל אחד שאיים בהתאבדות, נבחן פסיכיאטרית וזוכה מחמת הספק, וחייל נוסף שזוכה מחמת הספק. החשוד הרביעי בפרשה ברח לחו”ל, מה שבעצם שיבש את כל מהלך החקירה.

על פי פרסום בYnet מאתמול (03.05.2019) עולה כי נעצר החשוד הרביעי, 17 שנים לאחר מקרה האונס והתגלה כי הסתתר בהתנחלות בגוש עציון כשהוא חי תחת שם אחר, וזהות בדויה.

עוד השנה כתב קורבן האונס פוסט מאד קשה המתאר את שעבר עליו, ובסיומו הוסיף כי “אני רושם פוסט זה כדי להראות שגם בנים גברים עוברים אונס וזה קשה להם מאוד”. משפט שמסביר בתוכו הרבה מאד מהשתיקה והקול המעומעם של גברים נפגעי פגיעות מיניות שלא מעזים לדבר.

זאת לחלוטין לא הפעם הראשונה שאנחנו שומעים על אונס, תקיפות מיניות והטרדות מינות שגברים חווים, אבל איכשהו משהו בקולם שזועק הולך ונעלם בתוך חברה שרגילה לשמוע רק על פגיעות בנשים.

בשיא Metoo בינואר 2018 פרסם אסף הראל את סיפורו הקשה בו קיבל הצעות מגונות ממנחם נבנהויז, מורה למוזיקה בבית הספר ‘תלמה ילין’. עוד באותו הזמן חשף בקול אמיץ גם המנצח ישי שטקלר כי נפגע מינית על ידי נבנהויז ובצער, הראל ושטקלר הם לא היחידים. במקרה זה דובר במורה שהיה אנס ותוקף סדרתי, אבל קולם של הקורבנות לא נשמע.

הטרדות מיניות בהן גברים הם הקורבנות יכולות להגיע במגוון צורות וצבעים. מנחה שמריירת על מתמודד בתכנית ריאליטי כמו שראינו ב‘ישראל גוט טאלנט’, או אפילו נשים שמביכות גברים בשאלות אינטימיות או ריקודים אינטימיים, וכן, עוד לא התחלנו אפילו לדבר על הרשתות החברתיות וההצעות המגונות שנשים גם שולחות לגברים, סרטונים ותמונות שהם הטרדה מינית של ממש.

ובתוך כל זה, מוסיפה כהרגלי בקודש עוד פסקה אחת נוספת על תלונות שווא: תלונות השווא הפכו בשנים האחרונות לכלי נשק לנקמה. נשים שמתלוננות שווא צריכות לדעתי האישית לשבת בכלא, כדין תלונת השווא עצמה. לתלונות השווא יש נזק כפול: פגיעה באדם שמתלוננים נגדו כי חייו נהרסים ונשאר בו כתם לכל החיים, ופגיעה בנפגעי אונס ופגיעות מיניות אמיתיים כשיש זילות בפשע ואי אמון במתלוננים.

עכשיו תתארו לכם, אחרי הדברים שקראתם כאן, שהם באמת קצה הציפורן, את אותה הסיטואציה שתיארנו בהתחלה. גבר הולך ברחוב חשוך, לבדו, בשעת לילה מאוחרת, ושומע צעדים מאיימים מאחוריו שעלולים להתפתח לסיטואציה פלילית קשה, עכשיו איזו סיטואציה תעלה לכם בראש? תזכרו שגם גברים נפגעים מינית, גם גברים נאנסים, וגם גברים מותקפים.

 אם נפגעתם, למרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפות מיניות יש קו במיוחד לגברים – 1203 - הפניה לקו היא אנונימית, ומגיע לכם את הסיוע והתמיכה הראויים כדי להתגבר על הפגיעה.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות, בין אם מדובר בגברים ובין אם מדובר בנשים, תפנימו כבר. 

לקריאה חופשית:

הטרדה מינית – לא לגברים בלבד

אונס טירון בבסיס טירונות בדרום

נעצר נאשם באונס הקבוצתי בטירונות

מורה בתלמה ילין שלמד אצל נבנהויז: גם אני הוטרדתי

סיוע לגברים

 

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה