הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 98

החל ממרץ 2013

די כבר לאנוס אותנו לקבל עברייני מין לחברה, או במילים אחרות: נתן אשל עומד להיות חלק מצוות מו”מ של הליכוד, לאחר שהתחייב שלא לשוב לתפקידים ציבוריים והממשלה יורקת בפרצוף לנפגעי הפגיעות המיניות. זה כבר לא רק בית המשפט, אלא מי שיושב בראשות הממשלה עצמה

23/04/2019

הרשעה בדין משמעתי בנושא “התנהגות בלתי הולמת” בתחום המיני (מילים מכובסות להטרדה מינית ואלימות מינית לכל דבר) והתחייבות שלא לשוב לתפקיד ציבורי אמורה איכשהו “להרגיע” את הציבור, אבל לא כשהממשלה הנבחרת מחליטה להכניס סוטים חזרה אל תוך הממשלה.

כך חוזר נתן אשל לחיינו, האיש שבפעם הראשונה הגדיר בינו לבינו את היכולת של מצלמת טלפון להיות אמצעי נוסף להטרדה מינית, בין יתר הדברים.

בשנת 2012 הורחק נתן אשל, מי ששימש כראש הסגל לשעבר בלשכתו של נתניהו בשל הטרדה מינית של עובדת ולפי עדויות נוספות אף צילם מתחת לשמלתה מעבר להטרדה המינית והתנהגות אובססיבית כלפיה.

נתן אשל (צילום מסך)נתן אשל (צילום מסך)

הכאב הגדול עוד אז ב2012 קרה כאשר נחתמה עסקת טיעון בה הודה אשל בהתנהגות שאינה ראויה, ואפילו לא הוזכרה ההטרדה המינית, האובססיה והנזק שנגרם לר’. אשל הודה במסגרת עסקת הטיעון בהתנהגות לא ראויה שכללה חדירה לפרטיות וצילום לא ראוי.

אך ההטרדה המינית, הפלישה למרחב האישי הפיזי של ר’, פשוט הושמטו כלא היו והיוו סתימת פיות אכזרית לא רק למתלוננת, אלא לכל הנפגעים באשר הם.

לאור עסקת הטיעון, התחייב אשל שלא לשוב לתפקידים ציבוריים יותר והורחק מלשכת ראש הממשלה.

אנחנו בשנת 2019, נתניהו נבחר בבחירות האחרונות ואחת ההחלטות שהוא מחליט היא למנות את נתן אשל לחלק מהותי בצוות משא ומתן קואליציוני וזאת לאחר התחייבות של בא כוחו, עו”ד יעקב וינרוט עוד אז ב2012 כי “לפי ההסכם, אשל יתפטר משירות המדינה, תוך התחייבות שלא לשוב עוד לשירות המדינה”.

לאחר מחאה שהתעוררה בנושא מינוי אשל לחלק מצוות המו”מ, ולאחר שתמר זנדברג פנתה אל היועמ”ש, היא נענתה בכך שענייניו של אשל לא כללו הרחקה מתפקידים ציבוריים.

בום. אז בעצם לקחת חלק במו”מ קואליציוני זה תפקיד פרטי? עד כדי כך הממשלה שלנו מוכנה לעצום עיניים בכל מה שקשור לעבריינות מין ותרבות האונס וכל האמצעים כשרים בליכוד?

מעבר לעובדה המזוויעה שניתנת לעברייני מין הזכות לדבר, להביע דעה, ובכלל לקבל לגיטימציה לעסוק בתפקיד ציבורי כלשהו, העובדה היותר מטרידה היא איך ראש ממשלה שהבטיח להיות ראש הממשלה של כל אזרחי ישראל שוכח אוכלוסיה שלמה של נפגעי פגיעות מיניות וממנה אדם שהורחק מלשכתו בגלל “התנהגות בלתי הולמת כלפי עובדת” שאלו מילים עדינות ומכובסות בכסות עסקת  טיעון ל:מטריד מינית אובססיבי גם אם לא הורשע על פי החוק היבש, אבל לפחות לפי החוק החברתי.

המשאלה שלי היא שיקום יום אחד עורך דין או שופט שפוי בדעתו שיבין שאונס והטרדות מיניות הם לא כותרת צהובה לרכילות, הם לא רומן, הם לא סטוץ, אלא פשע שצריך לתת עליו את הדין ולכלוא מאחורי סורג ובריח את מי שמבצע אותו ואל תדברו איתי על אנסים ומטרידים מינית ש”שילמו את חובם לחברה” ומגיע להם לחזור לחייהם השגרתיים.

אנסים, מטרידנים, ואנשים פוגעניים לא ראויים להיות חלק מחברה בריאה שמעוניינת בחיים נורמטיביים ובטח לבטח שלא ראויים לקחת חלק בתפקידים ציבוריים, כמו שלא היינו מכניסים רוצח הביתה, אין שום סיבה להחזיר עברייני מין, מטרידים מינית ואנשים פוגעניים אל תוך החברה שלנו, שהיא, היא הבית.

ובתוך כל זה, פסקה אחת על תלונות שווא ונפגעים אמיתיים. שניה לפני שתצעקו שלא תמיד הכל אמיתי ונכון, אומר שוב מה שאני כבר זועקת שנים: אני נגד תלונות שווא שפוגעים בנפגעים אמיתיים, מתלונני שווא צריכים לשבת בכלא כי הם מהווים פגיעה רצינית בקורבנות פגיעות מיניות.

אבל למי שתהה, קורבנות פגיעה מינית אמיתית לא מחלימים מהפגיעה גם אם עבריין המין “שילם את חובו לחברה”. קורבנות פגיעה מינית לא מחלימים לעולם והם עוברים גיהנום כדי להגיע לחיים נורמטיביים, לחיים שאחרי הפגיעה יש מחירים מאד גבוהים, אחד מהם הוא לראות את הפוגע ממשיך בחייו כאילו כלום לא קרה ותפקידנו כחברה, וגם כאנשים שחוו פגיעה זה למנוע את זה.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות, תפנימו כבר. 

לקריאה חופשית:

מחאה בהשתתפות נתן אשל בצוות מו”מ

נתן אשל יתפטר ויודה בצילום לא מקובל של ר’

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה