הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 99

החל ממרץ 2013

בראיון חושפני מצהירה מאיה בוסקילה לשאלה “האם הטרידו אותך מינית” בתשובה: “קרה, אבל אצלי לא זה לא. אני מסוגלת להעיף עליו משהו”. אז מה מאיה? אצל מי שנאנסה, הותקפה והוטרדה “לא” זה כן? תשומת לב חיובית לא מקבלים בהצהרות מטומטמות, לעומת זאת, מוניטין גרוע כן.

25/02/2019

הבוקר קראתי את הכתבה ב-Xnet  בה מאיה בוסקילה מספרת מעט על עצמה ועל חייה בעקבות ההפסד ב”כוכב הבא לאירווזיון”. עכשיו מעבר לעובדה שהכתבה הזאת יכלה להסתכם בהפסד, לא קרה דבר ובלה בלה בלה, הכתבה שם גלשה למקומות שגרמו לכוכבת לצאת בהצהרות מטרידות מאד.

“זה נורא מעצבן אותי שאומרים שגברים ונשים הם אותו דבר, אחותי, אין מה לעשות, הם הציידים, אנחנו המלקטות! מאז קום העולם ועד היום הזה. אנחנו הבאנו את הגברים למקום שהגבריות שלהם קצת נפגעה, וכשהגבריות נפגעת, אל תצפי אחר כך לגבר בבית או במיטה. תחשבי על זה, תהיי אמיתית עם עצמך.” אז הנה, אני מאד אמיתית עם עצמי. אם מאיה היתה אדם מן השורה שאין לו מעריצים ומעריצות הייתי אומרת ניחא, עוד אדם שמדבר שטויות. אבל כשזה בא מאדם שעוסק במוזיקה שגם היא בעלת השפעה ברגע שיש לך מעריצים ומעריצות (לא אני, אבל יש) כאן המשחק משתנה.

מאיה בוסקילה (צילום מסך)תהיי אמיתית עם עצמך” מאיה בוסקילה (צילום מסך)

לקחת את כל עניין שוויון הזכויות ולרמוס אותו במשפט כל כך טיפשי שבעצם מגמד את כל הגברים והנשים ומעביר את המסר: “אתם תהיו טרזן, אנחנו נהיה ג’יין” גורם לי להגיד שפשוט..תמשיכי להיות טובה במה שאת עושה, ואל תנסי להתרחב למקומות כמו לדבר על שוויון זכויות, צדק חברתי ועוד.

אה, מה שמזכיר לי את ועוד וזה ועוד רציני מאד: לשאלה שנשאלה בוסקילה האם קרה לה שהוטרדה מינית תשובתה היתה: ”קרה לי, אבל אצלי ‘לא’ זה ‘לא’. אנשים תמיד ניסו, אבל אם מישהו יפגע בי, אני יכולה להעיף עליו משהו.” אז רגע רגע, אישה שנאנסה/הותקפה/הוטרדה ואמרה “לא” ובכל זאת נפגעה, אצלה זה “כן”?

גם כשאני אמרתי “לא”, התכוונתי לזה. זה לא אומר שאני לא חזקה, זה לא אומר שאני לא יכולה להתגבר או להתמודד, זה לא אומר כלום ושום דבר על היכולות שלי להתמודד ולהלחם בפגיעות מיניות – זה רק מחזק את העובדה שגם כשאומרים “לא”, זה לא תמיד עוזר. אפשר להתנגד עד מחר, אבל אונס זה אונס גם אם אמרת לא ולא יכלת להתנגד. תקיפה מינית יכולה להוציא אותך בנזק קשה גם אם זה לא אונס מלא, גם אם אמרת לא. אותו הדבר לגבי הטרדה מינית.

הבעיה היותר נרחבת היא שמאיה בוסקילה לא לבד. אליה מצטרפות עוד “חברות” עם הצהרות בעייתיות וגם להן יש עדר מעריצים ומעריצות. אופירה אסייג שציינה שמעולם לא הטרידו אותה כי היא משדרת חוזק (אה, ברור, כי רק נשים חלשות מוטרדות מינית?) בזמן שהיא מגנה על אייל גולן, עירית לינור שצעקה בוולגריות (ראו ערך “יק”) בתכנית הרדיו עם ליאת רון על מקרה אלכס גלעדי וציינה ”גבר יכול להתהלך בביתו איך שהוא רוצה! הבחורה יכולה לעזוב אם זה מגעיל אותה – זו לא הטרדה מינית אלא דייט כושל” ואפילו אורית נבון כשלה בלשונה באחד מסרטוני הדעה שלה כשהצהירה שקמפיין METOO מותיר אחריו גופות של גברים שפוחדים לדבר עם נשים.

מאיה בוסקילה (צילום מסך)“אני טרזן, את ג’יין” זאת לא באמת מערכת יחסים (צילום מסך)

מה שמזכיר לי עוד נושא: השבוע ישבתי במרכז משחקים כלשהו, בזמן שהבן הצעיר שלי קיפץ ושיחק, בשולחן לידי ישבו שתי משפחות בשולחן גדול, אחת מהנשים שואלת משהו את חברתה, זו בתגובה קמה, מותחת חצי מהג’ינס שלה כלפי מטה ומראה לחברתה ששאלה את תחתוני התחרה השקופים שהיא לובשת כשחצי מפלג הגוף התחתון שלה חשוף מול עיני ההורים והילדים ששוהים במקום. עכשיו לכי תילחמי על מוניטין נשי טוב ואיכותי כשרואים נשים שמתנהגות ככה.

אותו הדבר גם עם ההצהרות של מאיה בוסקילה והנשים הנוספות שמצהירות דברים בסגנון, יש נשים שפשוט מצליחות להרוס את המוניטין של הנשים האיכותיות, הטובות, שדורשות חיים טובים יותר ושוויון בשביל כולנו. השוויון הוא לא רק עבור הנשים, אלא גם עבור הגברים. לא כל הגברים רוצים להרגיש כמו האדם הקדמון – לבוא הביתה מהעבודה, לא לעשות כלום, לקבל אישה שהיא ספוג, עוזרת בית ומאהבת ובכך יסתכמו להם החיים. יש גברים איכותיים וטובים שרוצים את השוויון הזה, להיות שותפים במה שנעשה בבית, במה שקורה עם הילדים שלהם, במטלות הבית, בבישולים, בנקיונות ובחיים של האישה שהם חיים איתה.

“אני טרזן, את ג’יין” זאת לא באמת מערכת יחסים, זה משחק תפקידים של אישה קטנה ואדם קדמון, וזה כולל בתוכו גם את העובדה שכל אחת שאומרת “לא”, אצלה זה “לא”.

יש נשים שהן באמת אמיתיות עם עצמן ומקדמות שוויון, נלחמות נגד פגיעות מיניות, נלחמות למען נשים אחרות, ויש נשים שמדמיינות שהן אמיתיות עם עצמן ולוקחות הרס במוניטין של נשיות אמיתית ואיכותית. 

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה