הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה בשעות הפנאי ומנהלת פורום 'נפגעי/ות תקיפה מינית' באתר 'תפוז'.

עדכונים:

פוסטים: 116

החל ממרץ 2013

בכירים במגזר החרדי בחרו: אונס ופדופיליה הם פשעים שככל הנראה אלוהים סולח עליהם כי אין דרך אחרת להסביר את העובדה שסגן שר החינוך מאיר פרוש ביקר בפעם השניה את הרב ברלנד, עבריין מין מורשע באונס ופדופיליה. היושב במרומים בוודאי מזדקף.

09/01/2019

השבוע כשהתנוססה תמונתו של סגן שר החינוך בלחיצות ידיים מעודדות וחיוכים עם עבריין המין המורשע הרב ברלנד שוב חלחלה לנו התודעה האיומה שיש מי שמוכן להסתכל על פשעי מין כמו אונס ופדופיליה ולהעלים עין כאילו מדובר בסטוץ, או רומן עסיסי.

כשמדובר באנשים פרטיים אנחנו אומרים שעוד ניחא, כל אדם ודעותיו ולא מתערבים. אבל כשמדובר באישי ציבור שמייצגים מגזר שלם שגם בו יש פגיעות מיניות קשות ובעיקר במגזר שבו ישנה בושה קשה והתעלמות כשמדובר בפשע הזה, כאן זה כבר הופך להרבה יותר מיריקה בפרצופם של קורבנות הפגיעות המיניות.

ומסתבר שבכירים במגזר החרדי בחרו: אונס ופדופיליה הם פשעים שככל הנראה אלוהים סולח עליהם כי אין דרך אחרת להסביר את העובדה שסגן שר החינוך מאיר פרוש  ביקר בפעם השניה את הרב ברלנד, עבריין מין מורשע באונס ופדופיליה. היושב במרומים בוודאי מזדקף.

ברלנד, להזכירכם, ראש ישיבת “שובו בנים”, הואשם בעבירות מין בארבע נשים וקטינות אך קיבל פרס כאשר חתם על עסקת טיעון מכילה ורכה במסגרתה הורשע רק בביצוע עבירות בשתי מתלוננות בלבד ובתקיפת צעיר, והנה לנו מתכון לפליטת עוד עבריין מין אל החברה הבריאה שלנו, והפעם, אל תוך מגזר שיש בו טיפול לקוי בכל הקשור לפגיעות מין החל מבושה, התעמרות, איומים ועד לכסתוח והעלמת הפשע כאילו לא היה ולא נברא. ברלנד שעזב את הארץ וחזר, זכה לתודעה גבוהה מעדר מעריציו העיוורים כשאלו לא רק חיכו לו בשדה התעופה צוהלים ושמחים, אלא גם איימו על קורבנותיו, מישהו אמר שותפים לפשע ולא קיבל?

אבל סגן שר החינוך מאיר פרוש לא עצר כאן בביקור בלבד, סגן שר החינוך הנמצא בתפקיד מפתח ומייצג גם גברים וגם נשים במגזר החרדי מציין כי צפצף על כולם וידע מפורשות על מה ברלנד יושב בכלא, והדבר כלל לא הפריע לו.

יש משהו מאד חולני ומקפיא באדישות של בכיר כמו פרוש במגזר (ולא רק, גם לא במגזר, אבל הפעם אנחנו מדברים על המגזר) שיש לו כוח השפעה ומייצג ציבור שלם ומבטל בהינף יד פשע שהוא רצח הנפש והשחתת הגוף, שיש לו מליון גוונים וסגנונות החל מאלימות מינית, מילולית, ופיזית ובכלל, בעדר שרץ אחרי עבריין המין המורשע ברלנד ובעיניים עיוורות מוכן לבטל כל פשע רק להיות במחיצת האדם הזה שיש בתוך הנפש המעוותת שלו כלי נשק שרוצח נפשות בלי עכבות.

 צילום מתוך חשבון הטוויטר של יאיר שרקיצילום מסך

אני קוראת את מה שפרוש עושה ואומר והגוף כואב מרוב כעס וכאב על הסיטואציה הקשה הזאת, אין דבר נוראי יותר בעיני מהאדרת עברייני מין, זה להוסיף עוד משקל כבד על הפשע עצמו, אך לפי דבריו של סגן שר החינוך לא נראה שזה כל כך מפריע לו.

אני לא הייתי רוצה לראות אדם כזה בתפקיד ציבורי, בטח לא כשהמילה ‘חינוך’ נמצאת בו ולמעשה, אפילו תפקיד של ממיין פתקיות לפי צבעים לא הייתי נותנת לו, אולי מאיר פרוש צריך לבלות יום אחד במרכז לנפגעי תקיפות ופגיעות מיניות כדי לראות מה הפשע הזה גורם. להבין שלא מדובר בשפעת, או בצינון שחולף אחרי כמה ימים אלא בפגיעה קשה שמלווה את הקורבנות יום יום, שעה שעה, ולוקח להם שנים להשתקם מהפגיעה, אם בכלל.

עבריין המין ברלנד (צילום מסך)צילום מסך

כשמדובר בדת, אני נוטה להאמין שבבסיס שבה, היא טובה, טהורה, נקיה, ומכוונת רק למקומות מרגיעים. ואז מגיעים אנשים כמו פרוש, ועדר המעריצים של ברלנד ומכתימים ומלכלכים אותה בחולניות שבהם.

תרבות האונס היא לא תרבות, היא גם לא דת, היא גם לא כת, היא לא צריכה להיות בכלל חלק מהחברה שלנו או משום מגזר.

תפנימו כבר.

לקריאה חופשית:

סגן שר החינוך של מדינת ישראל מסביר

פוליטיקאים חרדים, תכירו: אלימות נגד נשים

אבא תרחם

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה