הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 90

החל ממרץ 2013

תארו לעצמכם תסריט: אישה מוכה ניגשת אל בית המשפט לקבל עזרה, ובית המשפט מחליט לא רק שלא לסייע לה, אלא להכריח אותה לחיות עם הגבר המכה. לא, זה לא עוד סרט מתח או טלנובלה. זאת המציאות שלנו, ריאליטי אלים בחסות בית המשפט.

07/12/2018

באופן אירוני עד להכאיב, דווקא בחודש שבו מציינים מאבק כל כך אינטנסיבי באלימות נגד נשים וזאת לאחר שמעל 50 חברי כנסת התנגדו לועדה הפרלמנטרית למלחמה באלימות ורצח נגד נשים, החליטה שופטת בית המשפט לענייני משפחה החלטה הזויה כשהיא מזלזלת בפשע האלימות נגד נשים ומוסיפה  גם שגבר מכה שחי עם האישה שאותה הוא הכה היא ‘אי נוחות מינורית’.

בתיק שהובא בפני השופטת מקייס בראשון לציון פסקה השופטת כי גבר שהכה את גרושתו לשעבר יחזור לחיות איתה תחת אותה קורת גג  וציינה שמדובר סך הכל ב’אי נוחות מינורית’. אני תוהה האם השופטת רבקה מקייס היתה מכריחה את הבת שלה או אישה אחרת הקרובה לליבה לחיות עם גבר המהווה סכנה לחייה באופן יומיומי ולקרוא לאלימות הזאת ‘אי נוחות מינורית’.

התיק הספציפי הזה שמדבר על הליך סכסוך מאד קשה בין בני הזוג הביא עדויות בבית המשפט על כך שהגבר הכה את אשתו לשעבר, הורשע וישב על כך במאסר, ואף ישנה החלטה משפטית משנת 2015 שמרחיקה אותו מהבית.

ובכן השופטת מקייס, צר לי לאכזב אותך, אבל במילון המילים ‘אלימות’ ו’אי נוחות’ הן לא הגדרות תואמות. אלימות היא לא ‘יש לי נזילה מהתקרה, נקרא לאיש מקצוע’, או ‘הרעש מהקריוקי של השכנים מפריע’. אלימות היא איום ממשי לרצח ובטח לבטח עבור אנשים מוכים שלצורך הבטחון האישי שלהם צריכים להיות מורחקים מהאנשים האלימים.

החודש ציינו את היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים ואף את המחאות הרבות נגד ההתנגדות בכנסת לועידה הפרלמנטרית בנושא אלימות ורצח נגד נשים. על פי דוח האלימות מטעם ארגון ויצ”ו בשנת 2018 נרצחו יותר מ21 נשים וזוהי עליה משמעותית של 18% מהשנה שעברה.

איך נצליח להלחם באלימות כשיושבים שופטים בבית המשפט שלא הייתי נותנת להם לנהל שיח בין שתי קופסאות אשל עם חוט ביניהן? על סמך מה מחליטים שאיום ממשי של אלימות הוא ‘אי נוחות מינורית’ וכשהכתובת מרוחה על הקיר, אחר כך יצקצקו בלשון וישאלו למה לא נלחמו על זה קודם?

השופטת רבקה מקייס, צילום מסך.

השופטת רבקה מקייס, צילום מסך.

השופטת ‘אי נוחות מינורית’ מקייס מצטרפת לשורה של שופטים שהטמיעו את חותמם בעידוד האלימות ותרבות האונס החל מהשופט טישלר שהיה לו חשוב לשאול מתלוננת על אונס על דוכן העדים: “את זונה? רק רציתי לדעת” ועד לשופט ניסים ישעיה שציין מול עדה נאנסת שיש נשים שנהנות מאונס וכמובן איך נשכח את השופט צבי סגל והשופטים אשר שהו איתו באולם כאשר ביקשו מנאנסת להדגים את האונס שחוותה וכעת, יש לנו שופטת שהצליחה להכנס אל נבחרת הנבזים הללו כשבחרה לשלוח גבר מכה לחיות תחת אותה קורת גג עם גרושתו שיש להם סכסוך קשה וכל זאת לאחר שהורחק מהבית בשנת 2015 על פי צו משפטי.

אנחנו נלחמים בלי הפסקה, כשבראש ובראשונה חשוב לנו שהחוק יהיה הוגן ולצידנו. כשאנחנו ניגשים למשטרה או לבית המשפט ודורשים צדק, זה כדי לדעת שיש מי ששומר עלינו.

בין מגוון התלונות בבית המשפט יש גם את נושא תלונות השווא. אני נגד תלונות שווא וזועקת על כך שאישה שמתלוננת תלונת שווא, דינה לשבת בכלא כי התלונות הללו פוגעות בנפגעים האמיתיים גם ולא רק במי שמתלוננים נגדו וגם בעניין הזה יש לא מעט שופטים בעייתיים ומקייס נכנסת גם לקטגוריה הזאת מסתבר. נגד השופטת רבקה מקייס יש אינספור תלונות על מנת לפסול אותה מתפקידה בשל החלטות לא תקינות שהחליטה בעבר, ועדיין, היא יושבת על כסאה וממשיכה לפגוע. היא אף קרויה כ“השופטת הנוקמת בגברים“ לאחר שאבות גרושים התאבדו בשל פסקי הדין שפסקה בענייניהם או איבדו את שפיותם לאחר שטיפלה בתיקים שלהם ולא רק, נאמר כי היא גם דורסת את זכויות הילדים ורומסת אזרחים בעלי זכויות.

זה המקום להזכיר את השופטת האמריקאית, רוזמרי אקווילינה, שגזרה על עבריין המין המסוכן לארי נסאר, 175(!!) שנות מאסר, שופטת שבאומץ רב קמה ואמרה שחתמה על גזר דין שיביא למותו של רוצח הנפשות הזה ובכל סיטואציה שבה בית המשפט בישראל מחליט החלטות הזויות שפוגעות, מאיימות ומפוררות את הביטחון של התושבים, אני תוהה כיצד היתה מטפלת בכך אקווילינה אם היתה שופטת בישראל ומקווה שיום אחד יקומו שופט/ת עם אג’נדה מהסוג הזה וישליטו סדר בטרור המשפטי במדינה הכי מתקדמת במזרח התיכון.

אלימות היא לא אי נוחות. רצח הוא לא אי נוחות. נשים שחוות פחד יומיומי לחייהן, התעללות, אונס ומכות זאת לא אי נוחות. זה טרור, וצריך לטפל בו כמו שצריך לטפל בטרור. אפשר ורצוי אף להתחיל בשופטים שמאדירים אלימות ומחליטים החלטות שיכולות לעלות בחיי אדם.

לקריאה חופשית:

שופטת לתושבת העיר ראשון לציון שבעלה העבריין הכה אותה: “שימשיך לגור בבית למרות אי הנוחות המינורית”

רבקה מקייס זכתה לכינוי ‘השופטת הנוקמת בגברים’

ריאליטי בחסות בית המשפט: קורבן האונס הבא של ישראל

השופטת האמריקאית שהפכה לסמל לצדק

זכות הציבור לטעון: עסקאות הטיעון אונסות אותנו

את זונה? סתם רציתי לדעת

הנשים צריכות להיות הראשונות להוקיע

 

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה