הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 98

החל ממרץ 2013

הגיע הזמן שאנסים ופוגעים מינית יכנסו למאסר עולם. שניה לפני שתצקצקו בלשונכם שהגזמתי, חשבו רגע על עבריין המין המורשע מוטי אלון שקיבל רק עבודות שירות על פגיעה מינית וכעת חזר שוב לפגוע. וכמוהו יש עשרות אלפים שמסתובבים בינינו. נכון שמאסר עולם נשמע מושלם עכשיו?

04/12/2018

מתי בפעם האחרונה שקלתם להעסיק רוצח? ובכלל, האם הייתם מבלים עם רוצח? מאזינים לדבריו בקפידה ומעריצים אותו על פעילויות שעשה? נכון שלא? כי רצח הוא פשע נוראי. בלתי נסלח. אז למה לרוצחים אנחנו לא סולחים, ולאנסים ופוגעים מינית כן?

קחו את אותה הסיטואציה, אבל באונס ופגיעות מיניות. למי שכבר הספיק להתבלבל בגלל התקשורת שלנו שהפכה בשנים האחרונות את הפשיעה המינית לאייטם רכילותי אז רק הבהרה נוספת: אונס ו/או פגיעה מינית זה לא סטוץ, לא פלירטוט, לא רומן מקרי ולא, חד משמעית, לא משהו שצריך להכנס בכותרות כרכילות, אלא כפשע פלילי שדינו רצח הנפש. 

האנסים פיתחו טרנד. הם אונסים, פוגעים מינית, והמשפט הקבוע שיוצא להם מהפה הוא “אני מתנצל אם מישהו נפגע”. רק שהבעיה היא שאונס ופגיעה מינית זה לא ‘אופס, דרכתי עליך’ או ‘סליחה ששפכתי לך את הקפה’ אלא פגיעה שאולי הגוף יכול להחלים ממנה, אבל הנפש. הנפש נרצחה. מדממת. סובלת בכל יום ויום. מדובר בתהליך שיקום קשה מאד, במלחמה יומיומית על קיום חיים נורמטיביים וריסוק טוטאלי של האמון בבני האדם ובאנושות בכלל. וכל זה למה? בגלל שהפושע החליט להיות אלוהים ולקחת את חייה של הנפש כי הוא יודע שהוא יכול והוא יצא על עבודות שירות ולא ישב יום אחד בכלא.

יש לנו שורה ארוכה של פושעים ועסקאות טיעון הזויות החל מיניב נחמן שישב שנה אחת בלבד בכלא על אונס וחזר לרשתות החברתיות לטרף הבא שלו, קצב שהשתחרר מוקדם, ועוד שורה של פושעים (אביו של אייל גולן, קסטיאל, ועוד ועוד לא רק אישי ציבור או מוכרים) שקיבלו ממספר חודשים בכלא, שנה שנתיים ועד למאסרי בית בלבד. אבל השיא הוא עבודות שירות על פשע מין. 

עבריין המין מוטי אלון (צילום מסך)

כך קיבל פרגון ממערכת המשפט עבריין המין המורשע מוטי אלון, רב ידוע במגזר, שקיבל גזר דין הזוי של שישה חודשים בלבד עבודות שירות על פגיעה מינית קשה שחזרה על עצמה בקטין. וגם כאן, גם הפעם, אמר בפני הרבנים שהתייצב מולם: “אני מתנצל אם מישהו נפגע”. מתנצל?! אם מישהו נפגע?! כן, נרצחה נפש! ההתנצלות שלך לא תקים אותה לתחייה!

שישה חודשים של עבודות שירות קיבל עבריין המין המורשע מוטי אלון, שישה חודשים! שכמו בשאר פסקי הדין האחרים בהם טיפחו את הפושעים וזרקו את הקורבנות להתמודד לבד עם הטראומה, העבירו מסר – אין באמת מערכת חוק ששומרת על קורבנות פגיעה מינית כי הנה התגלתה תלונה חדשה על פגיעה מינית על ידי עבריין המין המורשע מוטי אלון, ועל פי הפרסומים אף הודה בדבר. בתכנית התחקירים ‘עובדה’ שם נחשפה התלונה ופרטיה, נטען כי האירוע אכן התרחש בתקופה האחרונה ואף חזר על עצמו מספר פעמים.

בום. מופתעים? אני לא. כמי שטוענת שאנסים ופוגעים מינית צריכים להכנס למאסר עולם, אני לא מופתעת כשמשחררים שחקן שהורשע באונס ונותנים לו תפקידים בהצגות ילדים, כשמשחררים אנס מורשע שנה אחרי מהכלא ולא מבינים איך הוא יאנוס שוב, כשדורשים מנאנסת להדגים איך נאנסה בבית המשפט, או כששופטים שואלים אם היא נהנתה מהאונס כי ככה מבינים שמערכת המשפט לא באמת למען הנפגעים, אלא מנסה לתקתק כמה שיותר מהר את התיקים הרבים שנערמים תחת הכותרת ‘תרבות האונס’ ומתחת לכל התיקים האלו, שם קבור הצדק. 

נטען לא מעט כי מוטי אלון הוא אדם שעשה רבות למען החברה, אדם שנתן מעצמו, ושכדאי להקשיב לדבריו. ולא רק, יש לו גם ‘עדת’ מעריצים שהתעקשה לקבלו חזרה לחברה, ממש כמו שהתעקשו לקבל את הפדופיל המורשע ברלנד, ממש כמו שהתעקשו שחנן גולדבלט ישוב לבמות כי ‘שילם את חובו לחברה’.

על מה ולמה ההערצה לרוצחי נפשות? כמו שלא מעריצים רוצח שנטל חיים רק כי התחשק לו אסור להעריץ פוגעים מינית. אסור להעריץ אנסים. אסור להעריץ את תרבות האונס. חייבים להחמיר ענישה כי אם לא קיבלנו מספיק הוכחות – הנה ההוכחה הכי כואבת: כל אנס שמשתחרר מוקדם מהכלא, מקבל עבודות שירות במקום מאסר, או מקבל גזר דין מקל ועסקת טיעון הוא עוד רוצח שמתהלך בינינו. 

אני כותבת את זה בכאב בכל פעם מחדש. תרבות האונס היא לא באמת תרבות. תפנימו כבר.

לקריאה נוספת:

אבא תרחם

תלונה חדשה נגד הרב מוטי אלון

בלי מאסר: עבודות שירות לרב מוטי אלון

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה