הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

כשאתם משתמשים בביטוי ”זונה” כקללה, תעצרו ותחשבו מה אתם אומרים. כי זנות זאת לא קללה, זה לא אקט סקסי מסרט מתח וזאת לא סיטואציה מגניבה. זאת מציאות קשה שלא הייתם רוצים להכנס אליה, ואם אתם נכנסים אליה כצרכני זנות, אתם פושעים לכל דבר

01/11/2018

זה נשמע כמו תחילתו של סרט מתח מהסוג הנחות ביותר, אבל למעשה זאת לגמרי המציאות.

כי כשאנחנו חושבים על מדינת חוק מתקדמת וליברלית, הדבר האחרון שעולה לנו לראש זאת סיטואציה שבה שוטרים טסים לחו”ל לצרוך זנות כי בארץ הצלחנו לפחות בקצה של ההתחלה, למגר את זה חוקית.

ב-22 באוקטובר השנה (2018) אושרה הצעת החוק  הממשלתית לאיסור צריכת הזנות בקריאה ראשונה במליאת הכנסת ברוב של 39 תומכים ללא מתנגדים. הצעת החוק למעשה קובעת כי הצורכים זנות, או מנסים לצרוך זנות ואף אדם הנמצא במקומות בהם יש שימוש לצריכה בזנות אפילו במטרה חלקית עובר על החוק, ודינו קנס של מ-1,500 ש”ח ועד ל75,300 ש”ח בנוסף לרישום הפלילי. רק שמתברר שישנם אלו שאמורים לשמור על החוק, כי נשבעו שבועת אמונים למדינה ולאזרחיה ובגלל שבארץ הם לא יכולים הם נוסעים לעבור על החוק בחו”ל, היכן ש’מותר’, בהיבט החוקי, גם אם לא בהיבט המוסרי והחברתי לפחות.

שוטרים באודסה (צילום מסך)

עכשיו בואו נבהיר לרגע משהו: “זונה” היא לא קללה, זונה היא לא דמות דמיונית ולא מדובר באקט מותח או עסיסי מסרט. זנות היא מציאות קשה של המוני נשים שמוכרות את גופן בעל כורחן כדי לשרוד. מדובר בנשים שהחיים שברו אותן ולא מצליחות לצאת ממעגל הזוועה הזה, כאשר רוב רובן מוכות, נאנסות, מושפלות, מורחקות מהמשפחה שלהן ומנוצלות כל יום, שעה, דקה ושנייה, ובזמן שאנחנו ביומיום שלנו לא מרגישים בכלל את האימה ומנהלים חיים נורמטיביים, עוד אישה נאבקת על חייה במעגל הזנות.

בכתבה ששודרה ב’כאן’ על תעשיית הזנות באודסה גילינו שלעיר מגיעים המוני ישראלים, ביניהם, גם שוטרים מגיעים לעיר במטרה לצרוך זנות. בין אותם ישראלים ישנם גם שוטרים שמגיעים יחד, בקבוצות ואחרי שהם משתמשים בשירותי זנות,  הם הולכים להתפלל בבית הכנסת.

embedded by Embedded Video

זוכרים? שוטרים אמורים להגן עלינו מפשעים רבים, ביניהם פשעי מין כמו אונס, ניצול ציני, תקיפות ושאר פשעים פליליים. איך אפשר בכלל לחשוב על לשבת מול שוטר ולהרגיש בטוחים כשאנחנו יודעים שבזמנם הפנוי הם עסוקים באינוס נשים בתשלום?

בכתבה נשמע שוטר, אחד מקבוצת שוטרים, שמדבר ארוכות על נשים, שכאילו נולדו כדי לסגוד לו מינית תמורת 200 ש”ח. אותו שוטר מעודד באופן ישיר אונס יומיומי של נשים בתעשייה, עובר על החוק שנשבע שבועת אמונים לכבד ומסכם את כל זאת כאשר הוא מציין יותר מפעם אחת שהוא הולך אחר כך לבית הכנסת. מילים כמו “היא נותנת עבודה”, “איפה אתה רואה כזה בארץ”, “זה קצת יקר אבל כשהזין עומד מי חושב בכלל” חושף את הזילות האדירה של החברה שלנו בתרבות האונס.

אם הזדעזענו כשהשופט טישלר שאל עדה בבית המשפט “את זונה? רק רציתי לדעת” או כשהשופט ניסים ישעיהו שאל נאנסת בבית המשפט אם נהנתה מהאונס, או כשרב ניצב בדימוס אסף חפץ קרא לפרשת ריטמן “אירוע זניח” אז כעת הגיע הזמן להפנים שככל הנראה במשטרה לא באמת מבינים מהי שבועת השוטר אליה הם נשבעו. וזה לא שוטר אחד, זאת קבוצה שלמה שמעבירה הלאה, מארגנת, מממנת מעודדת ואונסת והכל בכסף שהם מרוויחים כדי לשמור עלינו, לפי החוק.

משטרת ישראל (שאטרסטוק / Roman Yanushevsky)

בכתבה  טשטשו את פניו של השוטר, ואני שואלת למה? תחשפו את שמו, את פניו, שנדע כולנו שפעם הבאה שאנחנו מגיעים להתלונן על אונס, תקיפה, או הטרדה, נדע מי הן הפנים המסתתרות מאחורי הידיים שעוברות על החוק החברתי הגדול ביותר עוד לפני שהפך לבר תוקף בארץ. תעשייה ומסחר בזנות, לא לאנוס נשים גם אם זה בתשלום. לא לצרוך זנות. לא לנצל נשים. לא להשתמש בנשים כבובות מין. לא לסחור בגופם של בני אדם.

אני תוהה אם אותם שוטרים שאונסים וקופצים אחר כך לבית הכנסת לתפילונת מבינים שהידיים שלהם לא באמת נקיות מרצח הנפש ובבית דין שלמעלה אין עסקאות טיעון.

ובכלל, משטרת ישראל, האם מישהו יחקור לעומק את הכתבה הזאת ויגלה מיהי קבוצת השוטרים שמממנים את תרבות האונס מכספנו? האם תגנו עלינו מפני מי שאמור לשמור עלינו?

את שמותיהם ותמונותיהם של ה’שוטרים’ האלו צריך לפרסם כדי שנדע ממי להיזהר כשאנחנו מגיעים לקבל הגנה מהמשטרה. אבסורד? עד כאב בלתי נסבל.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות. תפנימו כבר.

שוטרים באודסה (צילום מסך)

לקריאה חופשית:

שוטרים שצורכים זנות באודסה

החוק להפללת צרכני זנות אושר בקריאה ראשונה

“את זונה? סתם רציתי לדעת”

עבריינות בחסות המשטרה

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה