הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 90

החל ממרץ 2013

לבשת גופיה והוטרדת מינית? על פי סמנכ”ל מכללת תל-חי זאת לגמרי אשמתך. אז שלא תעזי לבוא ולהתלונן, במקום זאת, תנסי לחזור בתשובה קצת ולהתלבש צנוע, ושהשם יעזור לך. זאת אומרת, לנו, אם אלו האנשים שמייצגים מסגרות לחינוך במדינה הדמוקרטית והמתקדמת שלנו.

18/10/2018

ישראל 2018, המדינה המתקדמת והמדהימה שלנו שהיא סיר רותח של מרק טעים במיוחד שיש בו כל כך הרבה טוב, וייחודיות, ותבלין אחד רע – תרבות האונס וחוסר הבנה שהגיע הזמן להפסיק לירוק בפנים לקורבנות, לטפח את הפושעים, ולצאת בהצהרות מטומטמות על תקיפות, הטרדות ואונס. אם רק החלה לכם הבחילה על הנושא עצמו, קחו שקית חומה ותשאפו חזק, אנחנו רק מתחילים.

היום הופיע סמנכ”ל מכללת תל-חי בפני הסטודנטים והסטודנטיות כשהוא עובר על קוד הלבוש ומציין שיש צורך בלבוש צנוע, ועוד מוסיף שאם הסטודנטיות לא יגיעו בגופיות ובחולצות בטן, יהיו פחות הטרדות מיניות.

הלם! באמת מר שם טוב יצחקי? האם בעיניך הגורם להטרדה מינית הוא גופיה? אם ככה, אז אצל מי הבעיה, אצלנו הנשים, או אצל אנשים שלא מסוגלים לראות אישה בגופיה בלי לחשוב על הטרדות מיניות?

ואולי הבעיה היא בכלל באתר של המכללה שאתה מנהל, שבה, רחמנא לצלן, סטודנטית בגופיה:

צילום מסך: אתר מכללת תל-חי

צילום מסך: אתר מכללת תל-חי

בכתבה ב’המקום הכי חם בגיהנום’ נאמר שסמנכ”ל המכללה, שם טוב יצחקי, אישר כי אמר את הדברים ואף הוסיף כי: “הקראתי מהתקנון. לפני ההרצאה שלי הייתה הרצאה על מניעת הטרדה מינית, אז אמרתי שלבוש צנוע יכול למנוע הטרדות. לבוש צנוע מונע תופעות של דברים כאלה”.

אז רק למען הסדר הטוב: על פי סקרים שנעשו במעריב: 41% מנשים במגזר הדתי-לאומי חוו הטרדות מיניות פיזיות, ו-53% חוו הטרדות מיניות מילוליות. אנחנו מדברים על המגזר שבו נשים מתלבשות על פי קוד לבוש צנוע, כפי שמר שם טוב יצחקי ביקש מהסטודנטיות ולמעשה האשים אותן בלבוש שלהן אם יעשו בהן הטרדות מיניות.

איך, איך במדינה מתקדמת כל כך עדיין לא מבינים שהלבוש הוא לא הגורם להטרדות מיניות אבל מוח מעוות כן. אישה יכולה ללכת כמעט עירומה, או אפילו עירומה – אבל אצל אדם נורמלי שמוחו לא מעוות, זה לא יגרום לרגע להטריד אותה מינית. זה יכול להדליק אותו, זה יכול לגרום לו מחשבות, אבל המרחק בין מחשבות וגבר שנדלק על מישהי לבין להטריד אותה מינית, לתקוף או לאנוס אותה, הוא מרחק שנות אור מגבר בריא בנפשו, לגבר חולה בנפשו. הלבוש לא קובע, לא גורם ולא מחליט על הפשע. 

שאטרסטוק / F8 studio

שאטרסטוק / F8 studio

נכון, לבוש פרובוקטיבי זה דיון בפני עצמו, זה עניין של צניעות אישית (ולאו דווקא דתית), זה עניין של אופי, זה עניין של זכות ללכת ולהתלבש איך שרוצים, זה עניין של גיל שבו אפשר ואי אפשר ומותר ולכל אחד ואחת יש את החוקים האישיים שלו, אבל הלבוש בשום פנים ואופן לא הסיבה להטרדות, תקיפות ואונס.

אני תוהה אם סמנכל מכללת תל-חי היה אומר את אותו הדבר לבת שלו אם היא חלילה שלא נדע היתה עוברת הטרדה מינית ובאה אליו לדבר איתו על זה. אני באמת תוהה האם היה אומר לה שזה בגלל שהיא נוהגת ללבוש גופיה או חולצת בטן.

ואני בעיקר, תוהה, אם מי שנמצא בתפקיד בכיר כל כך בתוך מסגרת ומערכת חינוך שמייצגת כל כך הרבה בחברה שלנו מבין איזה נזק עצום הוא עושה כשהוא מחנך להאשמת קורבן באונס, תקיפה והטרדות מיניות.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות. תפנימו כבר.

לקריאה חופשית:

אם לא תלבשו גופיה, לא יטרידו אתכן

40% מתוך המגזר הדתי-לאומי חוו הטרדות מיניות

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה