הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

אחרי קמפיין metoo# שהביא מהפכה אמיתית בכל מה שקשור לשבירת קשר השתיקה, מגיע קמפיין #לאהתלוננתי שמסביר פעם אחת ולתמיד למה באמת אנחנו לא מתלוננים

02/10/2018

התחושה הכללית היא שאם תתלונני – יקראו לך זונה ויגידו שרצית את זה, תעברי עדויות מכסחות בבית המשפט והפושע יצא על עסקת טיעון הזויה. לא תתלונני – יאשימו אותך שאת פחדנית, שקרנית, עושה נזק למוטרדות אחרות וכל הגיבורים שלא יודעים מה זה לקפוא במקום יתחילו לספר סיפורים הירואיים על איך הם היו מתנהגים בלי לדעת שאת באמת הגיבורה האמיתית כאן. תתלונני בעילום שם – יקראו לך זונה, יגידו שרצית את זה, יקללו אותך על זה שאת פחדנית, שקרנית ולא מתלוננת בשמך המלא, תעברי עדויות מכסחות בבית המשפט והפושע יצא על עסקת טיעון הזויה. לא משנה מה תעשי, הפושע יצא על עסקת טיעון הזויה. הזויה כמו של קסטיאל, עבריין מין סדרתי, שקיבל עונש בדיחה של ארבע שנים וכמה חודשים. הזויה כמו של האנס משה קצב שיצא לחופשי לפני הזמן. הזויה כמו של חנן גולדבלט. הזויה כמו של איבגי. הזויה כמו של יניב נחמן שישב בכלא רק שנה אחת על אונס. הזויה כמו עוד מליון מקרים לא מדווחים בכלל שבהם מערכת המשפט נותנת פרסים לעברייני מין ויורקת בפנים לנפגעים. אחרי כל זה אתם מבינים למה אנחנו לא מתלוננים?

ואיך רונאלדו קשור? אישית הוא לא קשור, אבל המקרה שלו מייצג בעיה מאד רצינית שהחברה שלנו נאלצת להתמודד איתה: האדרת תרבות האונס.

על פי המגזין הגרמני ‘דר’ שפיגל’, אזרחית אמריקאית בשם קתרין מאיורגה סיפרה שרונאלדו אנס אותה בשנת 2009, ובנוסף הוסיפה גם שקיבלה כספים מחוץ לכתלי בית המשפט כדי להשתיק את התביעה. את ההאשמות הללו דחה רונאלדו בלייב באינסטגרם שלו כשהוא מציין שהכל ‘פייק ניוז’ ורוצים להתקדם דרך אמירת שמו. הבוקר פורסם שמשטרת לוס אנג’לס פותחת מחדש את תיק החקירה בגין החשדות על אונס.

כריסטיאנו רונלדו (צילום: שאטרסטוק / Marco Iacobucci EPP)כריסטיאנו רונלדו (צילום: שאטרסטוק / Marco Iacobucci EPP)

התגובות המזעזעות על כך שרונאלדו מואשם באונס לא אחרו לבוא, אבל אם חשבתם שמדובר בהודעות שתומכות בנפגעי תקיפות מיניות ואונס, טעיתם. מדובר בהודעות שתומכות במי שמואשם באונס: “היא רצתה את זה”, “היא דמיינה”, “היא היתה שיכורה”, “למה בכלל היא עלתה איתו למלון?”, “היא בטח היתה לא לבושה”, “כל אחת היתה רוצה להיות עם רונאלדו. הוא לא צריך לאנוס”.

שניה לפני שתקחו שקית חומה כדי להרגיע את הבחילות, נעשה סדר: לכל אישה מותר ללבוש מה שהיא רוצה, זה לא מצדיק אונס, הטרדה ותקיפה מינית. כל אישה יכולה ומותר לה להתחרט גם בשניה האחרונה, ‘לא’, זה ‘לא’, אין למילה הזאת פירוש אחר. מותר לנשים להשתכר, אסור לגברים אנסים מטרידים ותוקפים מינית לנצל את זה, על פי החוק ובצדק, זה אונס לכל דבר. על פי התגובות הנוראיות הללו אף גבר לא צריך לאנוס, רק לחכות שהקורבן יפול לרגליו בעצם. והנה לנו מתכון נוראי לתרבות האונס.

אז למה אנחנו לא מתלוננים אתם שואלים? בדיוק בגלל תגובות מהסוג הזה. בדיוק בגלל עסקאות טיעון הזויות של שנה מאסר, ארבע שנים מאסר, שחרור מוקדם, עבודות שירות, וגם מקרים שבהם בכלל לא מתייחסים להאשמות אם יש לך קשרים במקומות הנכונים. בדיוק בגלל עורכי דין שמעבירים את הנפגעים אונס נוסף על דוכן העדים, ועורכות דין שמתמחות בהגנה על עברייני מין ובניהול מלחמת חורמה נגד הנשים שלא מוכנות לשתוק עוד. בדיוק בגלל מערכת חוק ומשפט שמטפחת פושעים, אבל יורקת בפנים לנפגעים.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות. תפנימו כבר.

לקריאה נוספת:

מחאת #לאהתלוננתי היא השלב הבא במהפכה

עסקת הטיעון של אלון קסטיאל: פה קבור הצדק

עסקאות הטיעון אונסות אותנו

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה