הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 98

החל ממרץ 2013

הרגע הזה שחברת אופנה מתחפשת לחברת הפקות סרטי מתח כשהבמאי הוא ככל הנראה קריאייטיב בן 18 שנותן להורמונים להשתלט עליו, ואז יוצאת פרסומת רדודה, רוויה באלימות ומיניות מיותרת. תוכן פוגעני זה כאן.

30/08/2018

אנחנו נמצאים בעידן שבו שכל בית עסק, כל חברה, כל אדם בעל השפעה צריכים לחשוב על המסרים שהם מעבירים הלאה לדורות הבאים. בעיקר חברות אופנה, בעיקר חברות אופנה גדולות, בעיקר חברות אופנה עם פרזנטורים שמשפיעים באופן ישיר על מאות אלפי נערים ונערות.

על מה חשבו ‘קסטרו’ כשאישרו את הקריאייטיב הנוראי והאלים בפרסומת החדשה שלהם? אין ספק שלא חשבו כאן על הדורות הבאים.

הפרסומת, שמתארת סוג של סרט מתח (מהנחות ביותר) שבו רותם סלע עוצרת לטרמפיסטית ובמקום לתת לה טרמפ, שואלת אותה מאיפה השמלה שלה, וכשזו מסרבת לענות, היא מפשיטה אותה וכולאת אותה, כבולה, בתא המטען ויוצאת לנהיגה פרועה על הכביש עם חיוך זדוני על הפנים. אחרי סשן מפוצץ במיניות מהזן הקלישאתי ביותר בתחנת דלק, שוב מנסה ‘כוכבת’ הסרט לברר מהיכן השמלה וכשהחטופה מסרבת, היא קוברת אותה. וואו קסטרו, איזה מסרים חינוכיים, עדינים, ואופנתיים לדור הבא שלנו! בסגנון פרדי קרוגר כמובן. מישהו כאן התבלבל וחשב שהוא מוציא פרסומת ליום שישי ה-13.

40435317_1373514639418348_2906158890347397120_n

ובכלל, מי זוכר שמדובר כאן בחברת אופנה? מדובר בחברת אופנה שתחפשה לחברת הפקות ובימוי של “סרטי מתח” מהזן העלוב. קריאייטיב זה לא, מסר רדוד, מיושן ובעייתי – זה כן.

אני מבינה שישנן נשים שתומכות בהזיה הזאת. אני מבינה שישנן נשים שמזנקות באושר על זעמן של “הפמניסיטיות הקיצוניות” על פרסומת שיש בה ישבן קצת חשוף ושמלה, ושאלו כל המסרים שאותן נשים רואות בפרסומת. באמת? האם, כנשים, אנחנו באמת יצורים רדודים שמעוניינות רק בבגדים ומוכנות לרצוח בשבילם? איזה מקום יש להאדרה של אלימות בשביל פיסת בד? ובואו לא נשכח, על הדרך, שאנחנו מדינה בפוסט-טראומה של חטיפות ורצח. האם שכחנו שהדורות הבאים שלנו סופגים, ניזונים, נושמים וחיים מסרים מפרסומות, מסרטים ומסרטונים שמשפיעים לא מעט ל תפיסת עולמם? אתי רוטר, אין בוגר אחראי במחלקת התוכן והקריאייטיב שלכם?

40389446_1174077079406902_8005736542012178432_n

אני מבינה שככל הנראה, מישהו הביא לעבודה את המתבגר שלו לעבוד בחופש הגדול ונתן לו להיות אחראי על הקריאייטיב, או אולי זה פשוט החום של אוגוסט, כי לא ברור מאיפה הגיעה ההזיה לפיה בשביל אופנה צריך לחטוף, ולהרוג. ששמלה היא משהו שצריך לעשות הכל כדי להשיג ושכל מה שמעניין אותנו הנשים זה רק בגדים ולהתחכך על עמוד של תחנת דלק בשמלה לבנה שקופה, רצוי עם ישבן מבצבץ (ולא לשכוח לוודא שיש שם גם איזה גבר מזדמן שירייר עליך).

40435654_389288634938287_7045094821962186752_n

כמי שקנתה לא מעט בקסטרו, אחרי הפרסומת הזאת לא אדרוך במקום שמאדיר רדידות, אלימות ורצח בשביל פיסת בד. על רקע פרסומות פוגעניות מהזן הזה (של קסטרו ושל רשתות אחרות, דוגמת הודיז) ולאור שערוריית התלונות על הטרדות מיניות מידיו של הראל ויזל, מנכ”ל פוקס, זה בדיוק הזמן לנתב את כוח הצריכה שלנו למעצבות ישראליות (ולמעצבים) ולחזק עסקים קטנים של א.נשים יצירתיים שלא מאדירים את תרבות האונס ולא מעודדים אלימות, אלא פשוט מייצרים אופנה יפה, מקומית ומקורית.

כשאני זועקת על תוכן פוגעני, אני מתכוונת בדיוק לפרסומת מהסוג הזה, טוב יעשו אם יסירו אותה. התנצלות לא מתקבלת במקרה הזה כל עוד המסרים הזוועתיים האלו ימשיכו לרוץ בכל מדיה אפשרית מול הדור הבא שלנו.

*אתמול, 30.08, לאור ריבוי התלונות והזעקה ברשתות על הפרסומת האלימה והפרובוקטיבית, פסלה הרשות השניה את הפרסומת כשהיא מציינת שהפרסומת מציגה אלימות מוגזמת שעלולה להשפיע לרעה על בני נוער ודרשה להסיר תכנים אלימים ממנה ותכנים פרובוקטיביים מינית.*

 

לקריאה נוספת:

אתי רוטר, האם היית שמה את הבת שלך בחלון ראווה?

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה