הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

האם כאשר כוכבי ילדים סורחים זה גורם לנו להתאכזב מהם כפליים? כן. כך היה עם חנן גולדבלט ולהבדיל עם מיכל הקטנה, וזה קרה גם עכשיו עם יובל המבולבל

20/06/2018

אין ספק שכל פרשת יובל המבולבל הצליחה לבלבל גם אותנו ומעבר לכך, גם לאכזב.

למה בעצם אנחנו לוקחים את זה כל כך קשה? כי אנחנו מצפים מכוכבי הילדים למשהו אחר, להראות אפילו יותר דוגמא מכל אדם אחר מן השורה בעיקר כי הילדים שלנו כל היום מדברים עליהם, ניזונים מהמסרים שלהם, והמיתוג שלהם נמצא בכל מקום.

זה קרה עם חנן גולדבלט כשהורשע באונס, עולם שלם של תרבות ואמון שהתנפץ אצל מי שגדל על התכניות שלו. זה קרה עם מיכל הקטנה כשזרקה משפט שהצליח להיות הכי קרוב ללדרדר להפרעות אכילה, וזה קרה עכשיו עם יובל המבולבל בפרשת הסמים והחשדות על שימוש לכאורה בשירותי זנות.

יובל המבולבל, הסתבך עם סמים וזנות (צילום מסך)

עכשיו, לפני שנדבר על זה קצת יותר לעומק, חשוב לי להגיד שאין עוררין על טוב ליבו של אדם, ובטח שלא לדבר על כך שאדם שנמצא במצוקה בורח לסמים, אבל הבעיה הגדולה היא צרכנות והחשד שלכאורה השתמש בשירותי  זנות – פשע שנעשה בעיניים פקוחות ונפש צלולה, מנצל נפש פגועה וממן את תרבות האונס.

לפני שתתחילו לזעוק שנשים עובדות בזנות כי “הן בוחרות בזה”, או כי “הן נהנות מזה” הנה כמה נתונים על למה נשים עובדות בזנות (הנתונים מתוך עמותת ‘תודעה’, עמותה הפועלת לצמצום מימדי תופעת הזנות). להלן מספר ממצאים קליניים לגבי הסטטיסטיקה של האלימות בזנות:

  • עד 95% עברו התעללות פיזית בזנות (Farley, 2004).
  • 90% מהנשים הותקפו פיזית בזמן היותן בזנות (Parriott, 1994).
  • 83% היו מאוימות פיזית עם נשקים! (Farley & Barkan, 1998).
  • 82% דיווחו כי הן הותקפו פיזית מזמן כניסתן לזנות, 55% מהתקיפות נעשו ע”י הלקוחות (Farley & Barkan, 1998).
  • 80% דיווחו על תקיפות אלימות מסרסורים ולקוחות שהסתיימו בפציעות קשות (כמו פגיעות מירי, סכין, מניסיונות בריחה ועוד הרבה) (Farley & Barkan, 1998).
  • רוב הנשים בזנות נופלות קורבן למעשי שוד חמושים, או לתקיפות של סוטים סדיסטים, חולי נפש ופאנאטים דתיים (זומר, 2000).
  • 95% מאלה בזנות הותקפו מינית, תקיפה שבכל קונטקסט אחר הייתה עילה לתביעה משפטית(Farley, 2004).
  • נשים בזנות נאנסות אונס אלים ובכפייה בערך אחת לשבוע (Hunter, 1994).

עוד אוסיף כי נשים שנכנסות למעגל הזנות מגיעות לשם בדרך כלל מתוך התעללות בילדות, אונס, בריחה מבית הרוס, או נשים שהתגלגלו להומלסיות וזקוקות לכסף כדי לשרוד. האם אלו נשמעות לכם נשים שנהנות מזנות? או בוחרות בזנות? חד משמעית לא. 

מודה אני שהיתה בי חמלה גדולה ליובל שם טוב כשהפרשה התפוצצה, עוד לפני שדובר על זנות.

חמלה גדולה על אדם שלפי מה שהבנתי היה במצוקה וברח לסמים, כאב לב של ממש. אבל כשאתה מפיץ את נושא הסמים, והופך להיות צרכן של תעשיית הזנות באופן קבוע בעיניים פקוחות ונפש צלולה ובידיעה מלאה שאתה מנצל נשים פגועות שנאנסו וחוו פגיעות קשות, כשאתה לוקח חלק בתרבות האונס ומסייע לה להתחזק ולנטוע שורשים, על זה אין חמלה. 

על פי כתבה שפורסמה במעריב יובל שם טוב היה לכאורה צרכן קבוע של תעשיית הזנות, כתבה שהגיעה אחרי הרבה רמזים שונים בתקשורת על ‘בילויים מפוקפקים’. של אנשים שידעו, וראו, ולא אמרו דבר.

עכשיו, כשמדובר בסמים, כולנו הגבנו שכל אחד יעשה בביתו מה שהוא רוצה. כל עוד הוא לא סוחר בזה, כל עוד הוא לא מפיץ את זה, כל עוד הוא לא מזיק לאף אדם מה באמת משנה לנו מה הוא עושה? אבל כשמדובר בתיווך בין סוחר סמים, הפצה של הסמים, ומימון תעשיית הזנות כאן כבר הפשע חמור הרבה יותר.

כשאנחנו שולחים את הילדים שלנו לצפות בתכנית ילדים של כוכב ילדים זה או אחר, או בהופעה זו או אחרת אנחנו רוצים לדעת שהם מקבלים תוכן ראוי, מסר חינוכי, שהאדם שעומד מול הילדים שלנו הוא ערכי ונקי ולא סתם אנחנו נלחמים על הסרת תוכן פוגעני גם כשאנחנו בעצמנו כבגירים ומבוגרים נמנעים מלראות או מלשמוע תכנים מסוימים.

סמים, זונות לכאורה, תיווך והפצת סוחרי סמים זה, איך לומר? פחות תוכן שמתאים לכוכב ילדים, פחות תוכן שמתאים בכלל גם בעולם של הגדולים. 

יובל, הצלחת לבלבל את כולנו. וחבל.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות – תפנימו כבר. 

לקריאה חופשית:

אבא תרחם

יובל המבולבל נחשד בשימוש בקוקאין

קצה הקרחון? יובל המבולבל לקוח קבוע של זנות

 

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה