הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

השבוע השד העדתי מתגלגל מצחוק. לפתע הוא הבין שתפקידו הוא לא רק להיות שד ולעשות “בו!!” אלא שישנם כאלה שמשתמשים בו כתירוץ להתנקות מאשמה.

15/06/2018

דורון מור, בן זוגה של כוכבת הילדים המקסימה רינת גבאי הוא גם חלק מאד נכבד ממי שהגה את המחזמר המבוסס על שיריו של אייל גולן שיעלה בקאמרי, כן כן, אותו הקאמרי ששורשיו התרבותיים במדינת ישראל הוא שם דבר ולקח את נושא תרבות האונס צעד אחד יותר מדי קדימה.

השבוע השד העדתי לבטח מתגלגל מצחוק. לפתע הוא הבין שתפקידו הוא לא רק להיות שד ולעשות “בו!!” לכל מי שמעז להפריע לו במנוחתו, אלא שישנם כאלה שמשתמשים בו כדי למנף את השטחיות שלהם כמה שיותר למעלה כדי לצאת צודקים. כך קרה שבכתבה שנעשתה על דורון מור בעניין המחזמר שיעלה ב’קאמרי’ המבוסס על שירי אייל גולן וסביב המחזמר ישנו דיון סוער מאד הכותרת המתנוססת היא: “זה לא קשור לאייל גולן, האשכנזים לא רוצים מזרחיים בתיאטרון”. 

אייל גולן (צילום מסך)

אייל גולן (צילום מסך)

וואו, דורון. וואו. איך בשניות לקחת את הפשע המוסרי שעשה אייל גולן והפכת אותו להתבכיינות על גזענות. כל כך הרבה דוגמאות יש לתרבות מזרחית במדינה המופלאה שלנו, ואז מגיע אדם כמוך שהוא מתוך התעשיה ובשניות חושב שהוא יכול לנקות את הפשע המוסרי שעשה גולן ולצעוק “גזענות”, והנה, עכשיו אפשר לבסס מחזמר על שיריו והכל יהיה בסדר, הדיון ייעלם וכולם יחבקו אחד את השני ויהיה שלום עולמי.

דורון, תרבות האונס, האדרה של פשעי מין וזלזול בנפגעים היא לא הפקה של הצגת ילדים. כאן זה העולם של הגדולים, כאן זאת מציאות אחרת, אין פה אגדות, פיות, קוסמים ומכשפות או גיבורי על שיצילו הכל ברגע האחרון עם הפי אנד.

למעשה, אין כאן ממש הפי אנד, יש כאן אדם שמייצג משהו נוראי. יש כאן אדם שמייצג פשע חברתי מוסרי מיני, שהוא סיוט של כל אבא ואמא לבנות מתבגרות שמעריצות זמרים, ואין קוסם אחד שיעלים את הזוועה שנעשתה כאן.

אני תוהה אם מור היה אומר את זה אם אחת מהנשים היקרות לו בחייו היו נופלות לידיו של אביו של גולן, או לידיו של גולן עצמו (אחרי שהוא ביקש תעודת זהות תוך כדי האקט, כן? לכאורה, סבבה), האם הוא עדיין היה רואה “תרבות” במחזמר הזה, שלא מייצג תרבות, אלא מייצג זלזול בנפגעי פגיעות מיניות.

לתשומת לב הגולש דורון מור, אל תתבלבל: זה מאד קשור לאייל גולן.

זה קשור לפשע מוסרי שהחוק פספס, אבל החברה לא. זה קשור לעובדה שאביו של גולן פשע בחדר הסמוך, ואף הורשע. זה קשור לעובדה שאומן שמסתובב עם רכב שנקרא ‘פותמוביל’ כשכולנו יודעים לאן זה מוביל בעקבות פרשת הקטינות ומשחקי החברה הוא לא תרבות בכלום ושום דבר. הוא תת תרבות.

וזה קשור לעובדה שלקחת את המושג ‘גזענות’ והפכת את עורו כדי להגן על אדם שמעביר בחילה וחלחלה בקרב אנשים רבים בגלל מה שעשה, וזאת עצמה יריקה בפרצוף לא רק של נפגעי פגיעות מיניות אלא גם של אנשים תרבותיים רבים שמתנגדים לביזיון הזה.

אתה קורא למחזמר ‘מהפכה’, אבל אתה לא מבין שזאת לא מהפכה אלא נפילה, ההצהרה על גזענות במקום שבו יש האדרה של תרבות האונס היא או חוסר הבנה מובהק במה שנעשה, או נסיון משחק מאד מאד גרוע שבסופו של דבר מוביל לפרסום רע ובניגוד לסרן שמועתי, יש דבר כזה פרסום רע והוא לא עושה יחסי ציבור טובים בכלל.

כולי תקווה שהיחידים שיגיעו לראות את המחזמר בו לקחת חלק ומבוסס על שיריו של אדם שפגע (לכאורה, סבבה) בחלק כל כך מהותי וחשוב בחברה הם אתה ושחושבים כמוך בודדים ממש, ושאנשי ואישי תרבות אמיתיים ורציניים לא יתנו יד לדבר הזה. ולא, שרת התרבות היא לא נחשבת תרבות אמיתית, לא שרת התרבות הזאת.

אני מייחלת ומקווה שתהיה בך ההגינות להודות ולהבין שטעית. הורדת את מושג הגזענות לזנות (תרתי משמע), לקחת חלק בפגיעה מהותית בנפגעי פגיעות מיניות (מוסרית, לכאורה, סבבה) ואף התנשאת על כל אחד ואחת בצורה מזוויעה בכתבה הזאת כשביטלת את הביקורת שהגיעה לא מאדם אחד, לא משניים, אלא ממאות אנשים.

אמרת שאין לך ‘פלאן בי’, שזה ‘או אייל גולן או כלום’. אז תתפלא, גם כשיש לך את גולן במחזמר, מסתבר שאין לך כלום. 

תרבות האונס היא לא באמת תרבות. תפנימו כבר.

לקריאה חופשית:

“זה לא קשור לאייל גולן, האשכנזים לא רוצים מזרחיים בתיאטרון”

דרושים: עברייני מין מוסריים

אלצהיימר חברתי או הכחשה של תרבות האונס?”

יאללה בה ביי

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה