הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 92

החל ממרץ 2013

צעירה נאנסה והרתה ועכשיו האנס, שוהה בלתי חוקי, מבקש הסדרי ראייה עם הילד. ומה אומרת על כך מערכת הרווחה?

17/03/2018

כבר כמה ימים שמתהפכת לי הבטן מהמקרה שפרסמה עו”ד רוני אלוני סדובניק בדף הפייסבוק שלה.

המקרה בו משתפת עו”ד סדובניק הוא מקרה של צעירה ישראלית שנאנסה על ידי שוהה בלתי חוקי, ובעקבות האונס נכנסה להריון והחליטה לגדל את התינוק.

בעולם מתוקן ואידיאלי, אנסים מקבלים פסק דין של מאסר עולם על רצח הנפש והקורבנות מטופלות כראוי עד כדי קבלת היכולת לנהל חיים נורמטיביים ולנצח את התוצאות של הפשע הנוראי הזה במקום לחיות את הסיוט מחדש בכל יום, ועוד להתמודד עם מערכת חוק ומשפט שלא מבינה את גודל האסון.

עד כמה אבסורד אנחנו חושבים שמדינת החוק המתקדמת שלנו עוד יכולה ללכת בכל הקשור לפשעי מין? כבר היו לנו עסקאות טיעון שפלטו ממערכת החוק אנסים חזרה אל החברה והכריחה אותנו לשלב אותם בחיי היומיום שלנו בלי טיפת התחשבות בקורבנות שהיו, ובקורבנות שעוד יהיו, אבל נדמה שהפעם, נעשה צעד אחד יותר מדי.

החלק הקשה בכל הסיפור הזה עוד לא הגיע אפילו. הנאנסת הגישה תלונה במשטרה, אך זו נסגרה מחוסר ראיות ולא רק שנסגרה, אותו שוהה בלתי חוקי הגיש לבית המשפט בקשה להסדרי ראייה עם הילד. זה כבר הרבה מעבר לחוצפה, זה ניצול שקוף של מערכת חוק שלא יודעת להציל את הקורבנות אבל יודעת לטפח את הפושעים.

עוד מזכירה עו”ד סדובניק כי לאנס אין מעמד בישראל, אך בעל משפחה וילדים בארץ בה נולד, וככל הנראה זו דרכו לקבל מעמד קבע בישראל ולתפוס טרמפ על התוצאה של הפשע הנוראי שמלכתחילה, איכשהו, המשטרה החליטה לזכות אותו ממנו.

נאנסה, הרתה ועכשיו האנס רוצה זכויות על התינוק (צילום: שאטרסטוק / KieferPix)

ומה הרווחה אומרת בעניין? הרווחה אומרת שהאב יכול להיות אנס, רוצח, נרקומן או פדופיל, לילדים יש את הזכות להכיר ולפגוש באביהם בכל סיטואציה, כי זו, בעיני הרווחה טובת הילד.

איך טובת הילד היא להיות בקשר עם אדם שאנס את האם? איך טובת הילד היא להיות בקשר עם אותו אדם שהאמא חייבת כעת לחוות את הטראומה היומיומית מחדש כי עליה להיות בקשר איתו בכל הקשור לילד ואיך נותנים בכלל את האפשרות לילד להתקרב לאדם שאולי המשטרה בעיניים עיוורות לא ראתה בו אנס, אבל החברה והקורבן מעידים על המסוכנות שלו.

מה בין טובת הילד, לטובת הקורבן לחוק? ככל הנראה מרחק של מליון שנות אור. ורגע לפני שתשפטו את האם שככל הנראה חווה כרגע את אחת החוויות הקשות ביותר שניתן כפוסט טראומה אחרי האונס עצמו, תנסו קודם לשפוט את מערכת החוק והרווחה בישראל שבכלל נותנת את האפשרות למקרה כזה לקרות.

צריך גיבור על אמיתי שיציל אותנו מהמערכת הזאת שאונסת אותנו בעסקאות טיעון הזויות, בסגירת תיקים ושחרור אנסים לחברה וביריקה בפרצוף לנפגעים.

צריך לקטוע את תרבות האונס ולהתחיל לעשות זאת בלהחליף את מקבלי ההחלטות שמשחקות בחיי אדם.

כולם, אבל כולם ממש, מדברים על אונס. מישהו בכלל מדבר על צדק?

לקריאה חופשית:

שוהה בלתי חוקי אנס צעירה ישראלית

ריאליטי בחסות בית המשפט: קורבן האונס הבא של ישראל

עבריינות מין בחסות המשטרה

פה קבור הצדק

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה