הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 90

החל ממרץ 2013

מיה דגן מריירת על משתתף בתכנית הריאליטי החדשה ‘ישראל גוט טאלנט’ וקרן פלס מעלה את ישראל קטורזה לריקוד פרובוקטיבי על הבמה ושואלת אותו אם הוא בטוח נשאר עם אשתו. נשים, השתגעתן?

23/02/2018

יחד עם גל METOO עלו לא מעט טענות שמדובר ב’קמפיין’ לנשים בלבד, אבל גם גברים לקחו בו חלק מהותי. המנצח ישי שטקלר חשף באומץ רב את הטראומה המינית שחווה כתלמיד ב’תלמה ילין’, בעקבותיו חשף גם אסף הראל את העובדה שכתלמיד ב’תלמה ילין’ עבר חוויה טראומטית קשה על ידי נבנהויז וכל זאת תחת התיוג MENTOO.

אבל איפה הקול הזה נעלם כשמדובר בנשים שמטרידות מינית גברים? כן יקירותיי, אל תרימו גבה. הסיטואציה הזאת אמנם לא כל כך נפוצה כמו גבר ששולח יד למקומות אינטימיים במונית שירות, ברכבת, או באוטובוס אבל היא קיימת בהחלט.

רק לאחרונה ראינו את מיה דגן ב’ישראל גוט טאלנט’ מריירת על משתתף כשהיא מציינת בפניו בהתעלמות מוחלטת מהכישרון שלו שהוא “בעל גוף טוב”, הוסיפה גם את דעתה על הביצוע ב”הנשיפות שלך…אתה נראה ממש טוב בעיני” וקינחה בכך שהוא “גם פנים יפות”.

עכשיו נכון שהמחמאה לאדם שהוא יפה היא לא הטרדה מינית, אבל כשהיא מגיעה ברצף כזה שגורם למשתתף באופן ברור להרגיש מובך (ובצדק) היא מעט תמוהה בעיני, ולא רק בעיני, גם הגולש גלעד אופיר ציין בפוסט אמיץ שלבטח הביא לו לא מעט אש את הדברים הללו תוך כדי שהוא מציין כי “במקרה הזה מדובר על בחורה שפונה לגבר אז זה מצחיק ונחמד אבל אם היה מדובר במנחה לאחת המתמודדות.. אוי ואבוי.. זעקות שבר, הטרדה מינית, איך אפשר, החפצה!!!”

121

qqqq

מקרה נוסף שעד לא מזמן דובר עליו היה המקרה בו קרן פלס החליטה שהיא מעלה את ישראל קטורזה לריקוד פרובוקטיבי על הבמה במהלך הקברט שלה תוך כדי שהיא נמרחת עליו כמו חמאה על לחם שיצא מהתנור מלווה בשאלות מביכות.

נכון שפלס בחרה לאחרונה באקסטרא פרובוקטיביות כדי לפרוץ אל הבמה, אבל למה לגרור גם אחרים ולכפות עליהם את הסיטואציה באופן שגורם אפילו למטרידים מינית להחוויר?

קרן פלס מביכה מינית את קטורזה. תמונה מתוך 'מאקו'

קרן פלס מביכה מינית את קטורזה. תמונה מתוך ‘מאקו’

נשים יקרות, אל תטעו, הפוסט הזה הוא לא נגדנו. להיפך, הוא בעדנו.

אם אנחנו רואות התנהגות מהצד הנשי שצריך להגביל אותה או לזעוק עליה, בואו נעשה את זה.

בכל הקשור להטרדות מיניות, אונס ותקיפות מיניות הצד היחיד שלוקחים הוא הצד שמוקיע את ההתנהגות הזו מהחברה! אי אפשר לדרוש שווין תוך כדי דריסה של זכויות, אי אפשר לצעוק נגד הטרדה מינית ולהתעלם מהעובדה שיש נשים שמרשות לעצמן להטריד מינית, ובאופן תקשורתי כל כך, רק כי הן ידועות ויכולות.

גם גברים מוטרדים מינית, גם גברים נאנסים, גם גברים מותקפים. גם גברים הם חלק מMETOO. קטורזה אולי לא יגיד את זה, גם המשתתף ב’ישראל גוט טאלנט’ אולי לא יגיד את זה – אבל אני אומרת את זה בשבילם – הטרדה היא הטרדה היא הטרדה, מהצד הנשי ומהצד הגברי.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות – תפנימו כבר. 

לקריאה חופשית:

אסף הראל: גם אני הוטרדתי מינית

”הוא אמר לי: ‘הייתי עושה לך טובה”’

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה