הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 84

עוקבים: 36

החל ממרץ 2013

כתב אישום שכלל אישום בגין שני מקרי אונס ועבירות מין השתנה לכתב אישום של ‘נסיון אונס’ במסגרת עסקת טיעון הזויה. הצדק צורח וגרונו ניחר, אבל מערכת המשפט רוצחת אותו. עד מתי יפנקו כאן רוצחי נפשות?

20/12/2017

**עדכון**

הסדר הטיעון של קסטיאל, לפיו הוא מודה בניסיון אונס, נחתם היום, 3.1.18.  הסדר הטיעון שהוצג בבית המשפט המחוזי בתל אביב כולל ניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה והטרדה מינית. העבירות בוצעו כלפי ארבע מתוך חמש המתלוננות שדבריהן נכללו בכתב האישום נגדו, הפרקליטות: “ארבע המתלוננות הסכימו להסדר”.

חורף אולי אין לנו, אבל עסקאות טיעון שצצות כמו פטריות אחרי הגשם, יש בשפע. נדמה לי לפעמים שמערכת המשפט צריכה תכנית ריאליטי משלה כדי להבין את המציאות ההרסנית שהיא יוצרת כשהיא במו ידיה רוצחת את הצדק.

איש חיי הלילה אלון קסטיאל, שכתב האישום המקורי נגדו הוגש במקור על שני מעשי אונס חמורים וביצוע של עבירות מין נוספות בדרך לעסקת הטיעון של חייו תוך כדי ריקוד על הדם של המתלוננות. כן, עוד עסקת טיעון שמרתיחה את הדם ומוכיחה לנו פעם אחר פעם למה אנחנו באמת לא מתלוננות. על פי כתבה  בנושא מאתר NRG, כתב האישום ירד מאישום על אונס ל’נסיון אונס’ וביצוע עבירות מין.

עסקת טיעון שכזו משתווה בעיני למצב ההזוי שבו נרצח, יקום ויעיד: “בעצם אני לא מת, רק ניסו לרצוח אותי, אבל אופסי, קרה”. כשאתם צופים בסרט אימה (ולמה? אם כבר מעלים את זה), אתם יודעים שהסיוט עומד להיגמר תוך שעה, שעה וחצי. לא אצל קורבנות פגיעה מינית. קורבנות פגיעה מינית חיים את הפגיעה יום ולילה, סרט אימה שלא נגמר, סיוט מתמשך. ואז מגיעה מערכת המשפט, ובתואנת ‘הגנה’ על המתלוננים תופרת לרוצח הנפשות את עסקת הטיעון של חייו ומעבירה מסר מאד ברור לציבור: אין הרתעה. עשו ככל העולה על נפשכם כי מערכת המשפט תגן עליכם בסופו של דבר ותזרוק לכלבים את הקורבנות. הלו, מישהו התבלבל שם! חוק וצדק אמור להגן על מי שפשעו בו, לא על הפושע! 

כתב האישום המקורי נגד קסטיאל כלל עבירות מין שביצע בשש נשים בהן שני מעשי אונס. שני מקרי רצח הנפש! שמהן הוא התנקה במספר דקות כי הפרקליטות טוענת שהסדר הטיעון בעצם נועד להגן על המתלוננות מחוויה קשה על דוכן העדים, כשבפועל היא מגנה על הפושע ומטפחת אותו לצאת החוצה ולהמשיך לרצוח נפשות.

בישראל 2017, עוד שניה וחצי 2018, עוד לא מצאו את הנוסחה שתגן על הנפגעים מלעבור אונס או פגיעה מינית נפשית נוספת על דוכן העדים, ותוך כך הם מטפחים את הפושע ומקלים עליו בעונש, שאת התוצאה שלו כולנו צופים מראש בכאב.

זוכרים את האנס יניב נחמן? עד לא מזמן, לאחר שנת מאסר בפועל בלבד לאחר שהורשע באונס ומעשה מגונה, השתחרר מהכלא וחזר ופתח פרופיל באפליקציית ההיכרויות הפופולרית ‘טינדר’ ככל הנראה כדי למצוא את הטרף הבא. המזל הוא שהציבור כבר לא מטומטם כמו פעם, והחליט להפיץ את התמונה שלו, ושמו, ולהזהיר נשים ממנו. כי מה היא בעצם שנת מאסר לרוצח נפשות שמסתובב חופשי עכשיו בינינו בחסות בית המשפט והחוק?

המורה עזרא סנדר, שהתעלל מינית בתלמידיו קיבל שנה וחצי של מאסר בפועל, 10 חודשי מאסר על תנאי ועליו לשלם פיצוי כספי לקורבנות וכל זאת לפני כמובן שאר הדיונים והקלות בעונש במידה ויהיו, במסגרת עסקת טיעון. עוד שנה וחצי יחזור המורה לחיים בחוץ, ויסתובב חופשי בינינו בחסות בית המשפט והחוק.

ואם כל זה לא הספיק לנו, ישנן שמועות שבין השחקן משה איבגי  לבין פרקליטות חיפה מסתמנת עסקת טיעון בה השחקן יודה במיוחס לו ובתמורה לא יואשם והתיק הפלילי נגדו ייסגר. איבגי יודה בעבירות מין ב-4 נשים, מעשים מגונים וגם הטרדות מיניות. במקרה זה יש לציין שפרקליטו מכחיש את הפשרה, אבל אין עשן בלי אש, אם הפשרה הזאת אכן תתקיים, זו תהיה אחת מנקודות הנפילה הגדולות של מערכת המשפט הישראלית שבין כה וכה מוכיחה לנו שהיא לא יותר מתחנת מעבר של פושעים בדרך לבצע את זממם, וגיהנום עלי אדמות עבורנו.

לפעמים זה מרגיש שמישהו פתח ‘דוכן צדק’ באיזה שוק ומנסה להעיף אותו לכל עבר כמה שיותר בזול. ככה זה מרגיש כשנתפרות עסקאות טיעון שמנסות ‘להגן’ על המתלוננים על פגיעה מינית, אבל למעשה פוגעות בהם יותר.

דרוש נקיון רציני במערכת המשפט, אבל את הדם של הנפשות שנשפכות שם, אף אחד כבר לא יוכל לנקות.

המושג ‘צדק’ נרצח ומתהפך בקבר, ואחרי כל זה, אתם עדיין שואלים למה אנחנו לא מתלוננות?

לקריאה חופשית:

זכות הציבור לטעון: עסקאות הטיעון אונסות אותנו 

היי, חבר, רוצה לקנות תרבות אונס בשקל אחד?

אנסתי אותך? אופסי, סליחה! *אזהרת טריגר*

כשאת לא מספיק צלולה כדי להגיד “לא”, גם אז את מתכוונת *אזהרת טריגר*

מאמצים לחתום על הסדר טיעון עם קסטיאל ושמאי

מסתמן: איבגי יודה – ולא יואשם

 

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

תצוגה מקדימה

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה