הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 84

עוקבים: 36

החל ממרץ 2013

אנס מורשע חוזר לככב באפליקציות פופולריות להיכרויות ומורה מורשע בעבירות מין מקבל עונש קליל רק בגלל שאין לו עבר פלילי ויש לו נסיבות אישיות מיוחדות. מי אתם עורכי דין שמגנים על עברייני מין מורשעים, ואיך אתם מסתכלים לעצמכם בעיניים בבוקר?

05/12/2017

מכירים את התחושה של לרוץ באוויר פתוח, ואז להתקע בתוך זכוכית שנשברת לכם בפרצוף? כל הגוף כואב מהרסיסים, ואתם גם כועסים, כי איך לא ראיתם את זה מול העיניים ושזה הולך לקרות?

ככה הרגשתי כשקראתי את הכתבה הזאת על המורה שהתעלל מינית בתלמידיו וקיבל שנה וחצי של מאסר בפועל, 10 חודשי מאסר על תנאי ועליו לשלם פיצוי כספי לקורבנות וכל זאת לפני כמובן שאר הדיונים והקלות בעונש במידה ויהיו.

שמעון עזרא סנדר, מורה מבית שמש שהורשע השבוע בביצוע מעשים מגונים בתלמידיו הוא הדוגמא הקלאסית לעסקאות טיעון שאונסות את החברה לקבל תוך זמן קצר אליה את עברייני המין.

עונש מאסר קצר ולא מרתיע (צילום: שאטרסטוק)

רק לפני כשבוע התוודענו שוב לעובדה שהאנס יניב נחמן השתחרר מהכלא לאחר שנת מאסר בפועל בלבד לאחר שהורשע באונס ומעשה מגונה, האנס יניב נחמן במידה ותהיתם, חזר ופתח פרופיל באפליקציית ההיכרויות הפופולרית ‘טינדר’, כך שמסתבר שהעונש שקיבל לא לגמרי הרתיע אותו, ומה זה בעצם שנת מאסר לרוצח נפשות שמסתובב חופשי עכשיו בינינו בחסות בית המשפט, והחוק שאמורים להגן על הקורבנות?

בפסק הדין של עזרא סנדר, המורה שהתעלל בתלמידיו והורשע, קבעה השופטת אליאנא דניאלי כי סנדר פגע באופן קשה ומתמשך בתלמידים, “תוך תכנון, פגיעה בשלמות נפשם וכבודם, ניצול מעמדו וסמכותו כמורה וכמחנך, מעילה באמון שניתן בו, וניצול תמימותם והפער הגילאי בינו לבין תלמידיו”.

השופטת דניאלי לא רק שלא העבירה כאן מסר מאיים לעברייני המין ותחושת הגנה לקורבנות, עוד הוסיפה כי התחשבה בעובדה שמדובר בנאשם ללא עבר פלילי בעל נסיבות אישיות מיוחדות, ובכך שחלף עשור מעת ביצוע העבירות. עם זאת ציינה כי “בהתאם להלכה הפסוקה, על בית המשפט לשמש כאביהם ומגינם של הקטינים מפני ביצוע עבירות כגון דא, ולפיכך, הרי שאף בהתחשב במכלול הנסיבות לקולא, אין מנוס מהשתת עונש משמעותי על הנאשם, אשר פגע באופן כואב ומתמשך בתלמידיו, עונש אשר יהא בו כדי לשלוח מסר ברור לנאשם ולציבור כולו”.

שנה וחצי מאסר בפועל הוא מסר ברור לנאשם שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה, ולציבור שאונסים אותו לקבל שוב עבריינים מורשעים. שנה וחצי מאסר בפועל, זאת יריקה בפרצוף של הקורבנות, של משפחות הקורבנות ובטח לבטח לא תחושה של בית משפט שמשמש כמגן על קטינים. 

בכל פעם מחדש אני תוהה מיהם עורכי הדין הללו שמסתכלי בעיני העבריין המורשע שהתעלל, אנס, רצח נפש ואומרים לעצמם: “אני אגן עליו” ואיך הם בכלל מסתכלים לעצמם בעיניים בכל בוקר?

הדם של הקורבנות הבאים על רצח הנפשות הבא של כל מורשע שיוצא בגלל עסקת טיעון זו או אחרת, על ידי השופטים, על ידי בית המשפט, על ידיהם של עורכי הדין שנלחמים למען הצד הלא טוב של החוק.

דרוש גיבור על אמיתי שיושיע אותנו מהצרה הצרורה הזאת שנקראת עסקת טיעון בכל הקשור למקרי אונס, רצח, ופשיעות מיניות.

לקריאה חופשית:

מורה התעלל מינית בילדים

“זכרו את הפרצוף הזה”: יניב נחמן חזר ל”טינדר”

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

תצוגה מקדימה

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה