הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 90

החל ממרץ 2013

לקבל עצות מאביבית בר זוהר על זוגיות מבחינתי זה כמו לקבל עצות מהקצב השכונתי על טבעונות, מרחק של מליון שנות אור בין התאוריה, לפרקטיקה. רק שאצל בר זוהר, גם התאוריה וגם הפרקטיקה איך לומר, לא מבריקים במיוחד. מבולבלים? גם אני..

13/11/2017

אפתח בגילוי, מאתמול אני מקבלת עשרות הודעות עם קישורים לכתבת ‘אנשים’ שבה אביבית בר זוהר מלוות בטקסטים שמאד מתארים את תחושתי לדברים שהאישה הזאת מייצגת.

אחרי שראיתי את הכל, שמתי לב גם שאביבית בר זוהר חסמה אותי בפרופיל הפייסבוק שלה. עכשיו, אני מודה שלא קרעתי חולצתי וישבתי באבל, להיפך, כשאדם שאני כותבת עליו ועל הנזקים שהוא עושה חוסם אותי זו מחמאה עבורי, זה רק אומר שנעשה הדבר הנכון.

בר זוהר התראיינה לאחרונה לתכנית ‘אנשים’ בה היא מתארת את העיסוק החדש שלה. ‘גורו זוגיות’.

יודעים מה? על ענייני ה’גורו זוגיות’ כבר דיברנו כשבר זוהר יצאה עם הסרטון על מה נשים רוצות , גם על נושא ה”העצמה” הנשית המגוחכת דיברנו כשבסדנה של בר זוהר גילינו שהיא מייעצת לנשים לשים עצמן במקום השני כדי להיות בזוגיות בריאה אבל הנושא הכי חשוב כאן מעבר למסרים הרדודים שגם הם עושים נזק, זה מי נותן יד לנזק הזה ולא מפקח.

העובדה שכל אדם יכול לקום, בלי שלמד יום בחייו על נפש האדם ומחליט לקחת אנשים שזקוקים לעזרה ולנצל את החולשה שלהם כדי להרוויח כסף, להציג עצמו כ’גורו’, כמומחה לנושאים כל כך רגישים כמו זוגיות, אורח חיים בריא, דיאטות, בריאות, וגם על זה דיברנו כשסיפרנו לכם שהטיפול מוגש בחסות אוניברסיטת החיים אצל אביבית בר זוהר.

בחצי השעה של הראיון עם בר זוהר מעבר לזילות במושג ‘העצמה נשית’ היו כל כך הרבה מסרים רדודים שגורמים לנזקים. כשלמעשה המסרים הם להיות שפחת מין, לרצות את הצד השני בלי לחשוב על עצמך, לשים את עצמך במקום השני, כל אלו הם לא העצמה, כל אלו הם השפלה. אבל בעיקר צרמה לי העובדה שיש כאן אדם ששם פס אחד גדול על כולם ועושה מה שהוא רוצה תוך כדי שהוא עלול לגרום לנזקים עצומים. בואו נתחיל מהעובדה שזוגיות אמיתית לא מתבססת על כמות יחסי המין ועל המשקל, אלא על דברים הרבה יותר מהותיים מכך, ומשם נמשיך להורדה בביטחון העצמי בכל הקשור לאכילה ודימוי הגוף, ופיתוח הפרעות אכילה כתוצאה מטיפול לא נכון בבעיה.

342

כשמספרת בר זוהר שהיא גורמת לנשים לחזור להיות ‘כוסיות’ כדי להבריא את הזוגיות שלהן המראיינת מציינת בפניה – ‘אבל את לא דיאטנית’, ובר זוהר משיבה: ‘זה לא חשוב’. בום. גבירותיי ורבותיי, ה’גורו’ שלכם מזלזלת בכם באופן שאף אדם שלמד משהו על הנפש, הפסיכולוגיה, הטיפול באנשים – למד באמת – לא היה עושה. 

3412

אז אופסי אביבית, זה בהחלט כן כל כך חשוב שאת לא דיאטנית ואת בונה תפריטים תזונתיים לאנשים שאת לא מעודכנת בבעיות הבריאותיות שלהם, באלרגיות שלהם, בקיבולת שלהם וברקע הנפשי שלהם בכל הנוגע להפרעות אכילה.

לצורך העניין, התייעצתי עם דיאטנית אמיתית, כזו שבאמת הלכה ולמדה את מה שהיא עוסקת בו כיום ואלו הדברים שנאמרו על ידי טובה קראוזה, דיאטנית מוסמכת: “המסר שרק אם תהיי רזה תהיה לך זוגיות, שרזון הוא תנאי לזוגיות, הוא מסר איום ונורא. כי למרות שיש קריטריונים אובייקטיביים לדרגות משקל, ברור שנשים במשקל תקין יכולות לחשוב שהן “שמנות מדי”. כששומעות את זה מפה וממקומות נוספים זה מסר שיכול לחלחל ללא מודע ולהיות עוד גורם שעלול להוביל להפרעות אכילה או לדיאטות מסוכנות. הרזון הוא אידיאל במקום שהבריאות תהיה”.

נשים יקרות, אתן כל כך יפות כמו שאתן. תשקיעו בעצמכן באמת. אם אתם זקוקים לטיפול כלשהו, ואתם גם כך משקיעים את מיטב כספכם לכו לאדם מקצועי, מוסמך ומורשה שיודע שהנפש שלכם שנמצאת בידיו היא הדבר הכי הכי חשוב ויקר לכם. נכון, דיאטה היא לא טיפול פסיכולוגי, גם לא ייעוץ לזוגיות. אבל כל דבר שקשור לנשמה, לנפש, לראש, חייב להיות מטופל על ידי אדם מוסמך.

ורגע של בירוקרטיה: משרד הבריאות יכול לשלול רשיון עיסוק רק למי שקיבל את הרשיון ממנו וכך אנחנו מגיעים למצב ההזוי שבו כל אדם בישראל יכול לקום בוקר אחד ולהחליט שהוא מעניק טיפול נפשי אלטרנטיבי או אימונים אישיים גם אם לא טרח ללמוד זאת חצי דקה מחייו ולא טיפל באנשים, אין באמת חוקים שמסדירים את התחום הזה ולמעשה, כבר מעל לשני עשורים מנסים להעביר חוק שיגדיר למי מותר לעסוק במה. החוק שהבליח בכנסת ב2007, וב2009 אפילו לא הגיע לקריאה טרומית ומשרד הבריאות מציין שהוא יכול לטפל אך ורק במקרים של התחזות לפסיכולוג.

אז היות ואין מי שמפקח – תהיו אתם המבוגר האחראי על עצמכם, והכי חשוב לזכור שהעצמה נשית מתחילה בראש, לא בגוף וכשאתן יפות מבפנים, כולם רואים את זה גם מבחוץ.

אה, ולגולשת אביבית בר זוהר – שאלת בכתבה למה אנחנו נטפלים דווקא אלייך, אז תתפלאי, זו את שדווקא נטפלת אלינו.

לקריאה נוספת:

גבר, אל תהיה סמרטוט הנה מה שנשים (אמיתיות) באמת רוצות

רוצה זוגיות? שימי עצמך במקום השני

הטיפול מוגש לכם בחסות אוניברסיטת החיים

‘אנשים’ – אביבית בר זוהר

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה