הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 98

החל ממרץ 2013

הזדעזעתם כשהשופט נסים ישעיה אמר שנשים נהנות מאונס? למה בעצם? הרי הבעיה מתחילה לא רק בשופט ישעיה, או בגברים אחרים עם פליטות פה שונות, הבעיה מתחילה במי שמכתיב לחברה מה לחשוב עלינו, הנשים.

20/06/2013

אז נכון שלאחרונה יוצא לנו לדבר יותר על פרסומות מעל כל דבר אחר? אבל זה אך ורק מהסיבה הפשוטה שהפרסומות עצמן, הפכו ל”main course” של שידורי הפריים טיים ויש להן השפעה ישירה על ההתנהגות החברתית של קהל הצופים בבית, ממש כמו התכניות המשודרות בין לבין הפרסומות. והרי זה ממש כך, אנחנו מקבלים מעט תכנית והרבה פרסומות כי חשיפה, תכל’ס, זה שם המשחק.

אתם הרי מכירים את זה, אתם מגיעים הביתה מהעבודה להמשך היום שלכם. אם יש לכם ילדים אתם מחכים לשניה לזמן האיכות איתם, משחקים איתם אחר צהריים שלם ולאחר מכן ארוחות הערב, המקלחות, שעת הסיפור לפני השינה, החיבוקים והנישוקים והאושר המופלא הזה הקרוי הילדים שלכם (או שלי, לצורך העניין) הולכים לישון את שנת היופי שלהם (והם אכן קמים יפים יותר בכל יום) ואז אתם מתיישבים על הספה אחרי שעה על אופני הכושר (לפחות אני) מעט מותשים ונותנים לתאי המוח לנוח מעט מכל היום מול המסך המרצד.

קפה קר דל שומן, או כוס יין קטנה בסלון עם האור המעומעם ופסטורליות מופלאה שנהרסת תוך שניה כאשר אני צופה בתכנים המזעזעים האלה שאיבדו כל צניעות יופי ותמימות שהיתה פעם.

די להשתמש בסקס כדי למכור, די להשתמש בנו הנשים באופן כל כך מבזה כדי למכור!

לא כל מה שבוטה וסקסיסטי הוא בהכרח זה שיקנו בזכותו, אני אישית נגעלת לקנות מוצרים המתפרסמים על בסיס זנותי כל כך. הפרסומת של הוניגמן של הבחורה שלא מפסיקה לענטז כדי שלא יתרכזו בבגדים שלה אלא בה או לדוגמא הפרסומת של H&M בה רואים את הזמרת ההיא מתפרקת עוד שניה מהריקוד כשבגד ים קטנטן לגופה – אתם שוכחים דבר מאד מאד פשוט. ישנם מוצרים שאנחנו הנשים הוא קהל הצרכנים שלכם, אין לי שום סיבה ללכת ולהתלהב מבגד ים אשר מרוב כעס על תוכן הפרסומת שלו אני לא שמה לב לדוגמה שלו ולמחירים!

בפרסומת של דואר ישראל בה מראים אישה זקנה (מגולמת על ידי גבר) “נהנית” ששודדים אותה והשודד נוגע בגוף שלה באופן מיני על מנת “לשדוד” אותה ותוך כדי היא שולחת רמזים מיניים עם המשפט “כבר מזמן שלא שדדו אותי כך” ישנו מסר מאד בעייתי. הפרסומת מעודדת חד משמעית מעשים מגונים בנשים. מה המסר המועבר כאן? אנחנו הנשים נהנות ממעשים מגונים. מי מקבל את המסקנות האלה? אנשים בעמדות מפתח כמו שופטים במערכת המשפט (ראו ערך: השופט נסים ישעיה). אחר כך כולם בהלם מפליטות פה כאלה, או ממעשים שכאלה ושואלים את עצמם איך זה קורה ואיך גברים מרשים לעצמם, או פשוט מצקצקים בלשונם ומעבירים דף בעיתון.

אז תקשיבו, אלימות מינית/הטרדות מיניות/אונס/פשעי מין הם לא ספרות אומנותית ואין להם שום מקום להעברת מסרים “חיוביים” בפרסומות שכיום הפכו להיות השפעה לא קטנה על החברה.

כמו שלא ימכרו מוצר תוך כדי שימוש בפרסומת בה רואים איך רוצחים אנשים, אין שום סיבה שימכרו מוצר תוך כדי שימוש בפרסומת בה רואים איך מבזים את הנשים באופן מיני וכאן הבעיה – פשעי מין בנשים ובגברים בארץ מקבלים קלות דעת והחברה כמו גם לצערי מערכת המשפט לא מודעים לנזקים הכבדים ולשיקום הקשה לקורבנות או לעובדה המכאיבה שלעיתים גם השיקום לא תמיד מצליח!

אולי כדאי שהיוצרים יצפו שוב בפרסומות משנים קודמות ויראו שניתן היה להתקיים, לפרסם, לפרנס, להעשיר ולהאשיר את קהל הצרכנים גם באיכות שאינה כוללת סקס, שקרים על מה שנשים אוהבות ופרסומות לא איכותיות, או שפשוט ישנו מעט את מאזן הכוחות בצוותי הקריאייטיב.

כי איכות היא לא מילה גסה, אבל פרסומות מבזות הן כן.

מתגעגעים כמוני לטעם של פעם? הנה:

מקבץ פרסומות מערוץ 2 – שנת 1995

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה