הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 87

עוקבים: 36

החל ממרץ 2013

אישה מתלוננת על אונס, נותנת עדות, השופטים מחליטים שמדובר באדם אלים בעל דפוס התנהגותי חוזר ובמקום להרשיע באונס מאשרים עסקת טיעון שמורידה את סעיף האישום ל’נסיון לאונס’, יש שופטים בירושלים?

24/10/2017

קצת לפני, רקע: חוק העונשין לעבירות מין אומר שאם נעשה ניצול מצב של חוסר הכרה בו שרויה האישה, או מצב אחר המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, הרי מדובר באונס והעונש על כך (בהיעדר עסקאות טיעון מפוקפקות כפי שנהוגות במדינה הקטנה שלנו) הוא מאסר של שש עשרה שנים.

אוגוסט 2016, נערה בת 18 יוצאת לבילוי במועדון ‘אלנבי 40‘, מכירה בחור, מפה לשם הוא מושך אותה בכוח אל תוך תא שירותים במקום, לא מאפשר לה לצאת ואונס אותה תוך שהוא משאיר עליה חבלות שמעידות על כך.

בכתבות שפורסמו ב-mako מתוארים גלגולי העניינים בצורה מפורטת מאד, החל מהמעשה עצמו, תמלול העדויות, הנערה שמעידה כי היתה שתויה וכך היה קשה להתנגד והחוקר שביקש מהנאשם: “לפחות תתנצל בפניה” ועד לעובדה המכוערת מהכל: פושע שהורשע כבר בעבר בעוון מעשה מגונה מקבל עסקת טיעון, הורדת סעיף האישום מאונס ומעשה סדום, לנסיון אונס ומעשה מגונה ופסק דין מגוחך של ארבע שנות מאסר בפועל, ועשרים אלף ש”ח כפיצוי. 

התנצלות והבעת חרטה בכל הקשור לאונס ופגיעות מיניות הן לא רלוונטיות.

אונס, רצח הנפש, פגיעות מיניות קשות, מעשי סדום ומעשים מגונים הם לא שווי ערך למישהו ששובר אגרטל יפה, או דורך לכם בטעות על הרגל. ההתנצלות הזאת לא שווה דבר עבור אישה או גבר שהחיים שלהם נהרסים כתוצאה מהרצח הנורא הזה. 

אישה מתלוננת על אונס, נותנת עדות קשה, השופטים מחליטים שמדובר באדם אלים בעל דפוס התנהגותי חוזר ובמקום להרשיע באונס על סמך העדות והפרטים, מאשרים עסקת טיעון שמורידה את סעיף האישום ל’נסיון לאונס’. 

מי באמת שומר בחוק על נפגעי האונס והתקיפות המיניות, ולמה אנחנו צריכים לשמור על עצמנו מפני החוק?

ארבע שנים עבור פושע שחוזר וממשיך לפשוע הן כלום.

ארבע שנים על אונס שהורד במסגרת עסקת טיעון לנסיון לאונס זה זלזול בקורבנות ויריקה בפרצוף של הנאנסת.

ארבע שנים זה מתכון בטוח לאונס הבא.

ארבע שנים זה בדיוק בדיוק ההסבר ל”למה הן לא מתלוננות?”

אונס הוא לא סטוץ. הוא לא דייט רומנטי. הוא לא קטע מגניב כזה שקורה בין גבר לאישה.

אונס הוא רצח – ואתם יכולים לצקצק בלשונכם כמה שתרצו, אבל רצח הנפש הוא רצח לכל דבר ועל רצח אמורים לקבל מאסר עולם, אבל בינתיים מי שנשארים במאסר עולם תמידי של כאב וחוסר אונים הם הקורבנות.

עכשיו אתם מבינים למה נפגעים לא מתלוננים?

לקריאה חופשית:

כשאת לא מספיק צלולה להגיד לא – גם אז את מתכוונת

מאסר לצעיר שניסה לאנוס במועדון 

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

תצוגה מקדימה

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה