הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 87

עוקבים: 36

החל ממרץ 2013

נערה בת 16 מתאהבת במתרגל שלה שרואה בו אידיאל להערצה, והוא מפתח איתה מערכת יחסים מינית תוך כדי שהוא בעצמו במערכת יחסים. זה לא נקרא רומן, זה לא נקרא אהבת נעורים – זה נקרא ניצול מיני. די להפוך מפלצת למלכת יופי. לפגיעות מיניות יש קטלוג – פלילי.

26/09/2017

את הכתבה על הילה שבגיל 16 העריצה את המתרגל שלה והוא ניצל את זה כדי לספק את צרכיו המיניים קראתי אתמול.

תוך כדי הקריאה על מה שחוותה הילה ועל החלטת בית הספר ומשרד החינוך נזכרתי בכל אותם רכזים בתיכון, מפקדים בצבא, או בוסים לשעבר שניסו לנצל את העובדה שהם סמכותית מעלי כדי להטריד מינית גם כשהיה להם ברור לחלוטין שמה שהם עושים עובר על החוק, ועדיין, הם ידעו שהם יקבלו גיבוי מלא מהמסגרת שבה הם נמצאים וכאן אנחנו מגיעים לנקודה הבאה.

איפה עובר הגבול? למה התגובה הפורמלית היא לנזוף, אבל לא להעיף ומאיפה הרחמים לתת הזדמנות שניה לאדם שפשע ועבר על החוק ולירוק בפרצוף של מי שפשעו בו? ועוד אחר כך ישנן תהיות למה לוקח זמן להתלונן. 

בואו נשים דברים על השולחן בצורה הכי שקופה שניתן: נערה בת 16 מתאהבת במתרגל שלה, שנמצא במערכת יחסים ויש לו בת זוג והוא מבוגר ממנה ב12 שנים ומפתח עם הנערה מערכת יחסים של כשלוש שנים שמתבססת על מפגשים מיניים בלבד, תוך כדי שהוא יודע שהיא מעריצה את הנוכחות שלו בחייה (כל המידע מתוך הכתבה שפורסמה בידיעות אחרונות ב24.09). מקרה מובהק של ניצול מיני.

שנים אחרי הילה שמבינה שהקשר לא היה רומן התאהבות, לא קשר מכבד שנערה מתבגרת מאוהבת אמורה לחוות אלא ניצול מיני במסגרת יחסי מרות של תלמידה-מורה/מתרגל ניגשת לבית הספר בו למדה ובה היה מתרגל ובאומץ חושפת את הסיפור כדי שלא יפלו תלמידות נוספות ברשתו. למעשה, הילה מגיעה לבית הספר ומזהירה אותם מפני אדם שיכול לפגוע בנערות נוספות, אך שימו לב לתגובת בית הספר:

בבדיקה שנערכה על ידי ‘אורט’ נקבע כי גרסת המורה שקרית ומתחמקת: “התקיימה במקרה זה ‘הטרדה מינית’.. הקשר המיני מקיים את ‘חזקת ניצול יחסי מרות’”.

אך למרות ממצאים אלו החליטו באורט שלא לפטר את המורה, אלא להסתפק ב’עונש’, מניעת המורה מללוות ילדים לחו”ל, הערה בתיק האישי והקטנת משרתו לשליש.

וכל זה על חשבון מי? על חשבון הביטחון האישי של הנערות בבית הספר. מי מפחד שם במערכת החינוך הזאת, או במשרד החינוך שמגבה את בית הספר לקחת פעם אחת את המקרים הללו (וזה הרי אינו המקרה הראשון) בידיים ולהגיד: “כאן זה לא יקרה, אנחנו נשמור לכם על הילדים”. ובעיקר מעניין אותי לדעת אם מנהל/ת בית הספר היו נותנים את אותו מענה לבת או לבן שלהם אם הם היו מגיעים וחושפים בפניהם מקרה כזה.

מרשת אורט נמסר לאחר שהכתבה פורסמה: 

“המקרה המתואר קרה לפני 14 שנים. לאור חובתנו לשמור על צנעת הפרט לא נוכל לפרט ולשתף בפרטי המידע על הנושא ועל אופן הטיפול. כל שנוכל לציין הוא שרשת אורט פעלה, פועלת ותפעל בעתיד על פי הדין בכל נושא, ובפרט בנושא הטרדות מיניות. כל החלטה שהתקבלה ותתקבל בעתיד תיעשה על פי דין”.

רשת אורט יקרים, על פי דין, במקרה בו אתם קובעים שגרסת המתלוננת היא אמת, וגרסת המורה שקרית ומתחמקת זה להשעות מתפקידו, או להעמידו לדין – להשאיר אותו בתפקיד ולסכן נערות נוספות זה קאבר ל”אנחנו לא רוצים לפגוע במוניטין בית הספר”. אז נחשו מה, העסקת אדם שמנצל מינית זו חתיכת פגיעה שחייבים להעמיד אותה לדין.

הכל מתחיל בחינוך, מוזר וחבל שרשת בתי ספר גדולה כמו ‘אורט’ פשוט לא מבינה את זה.

לקריאה נוספת:

חינוך רע

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

תצוגה מקדימה

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה