הבלוג של נשות חברת החשמל

iecwomen

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך... +עוד

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!

עדכונים:

פוסטים: 71

החל מדצמבר 2012

אני לוזן, בת 27, סטודנטית לתואר שני, עובדת במשרה מלאה, פעילה לקידום נשים, יזמית טכנולוגית והכי חשוב אמא לדין בן ה 10 חודשים.

עם סיום התואר ראשון שלי התחלתי לעבוד בחברת הייטק בינלאומית כאישה יחידה בצוות של 6 גברים. התחלתי את תפקידי בתור בודקת תוכנה ומהר מאוד (בתוך חודש בלבד) קודמתי לכתוב קוד. קיבלתי המון אחריות על תכונות עיקריות במוצר שאותן ניהלתי מול צוותים מקצועיים בהודו. הוכחתי לכולם במחלקה שנשים יכולות לתת תפוקה גבוהה מאוד ולהתנהל מול צוותים מקצועיים שרובם גברים בצורה מקצועית ואחראית ביותר. עם הזמן ראיתי שבמחלקה שלי יש יותר ויותר נשים.

4

מאז עברו שנים ואני החלטתי להיות פעילה לקידום שוויון מגדרי וזכויות נשים, בפרט במקצועות הטכנולוגיים. אני מאמינה כי השתתפות של נשים גורמת לחברה צודקת יותר ומאמינה כי השקעה בנשים היא השקעה בקהילה כולה.

שמעתי על קהילת she codes”, קהילה טכנולוגית של נשים שהוקמה במטרה להגיע ל- 50% מפתחות תוכנה בתוך עשור בישראל. התלהבתי מהקהילה ומהאופן שבו פעלה והחלטתי להצטרף. התחלתי כאחראית מסלול תוכנה python בסניף אוניברסיטת חיפה ומהר מאוד קודמתי לניהול הסניף. במסגרת הפעילות אני מלווה את הנשים בכל עזרה שצריך, מכינה מצגות וחומרי לימוד, פותחת מסלולים חדשים, משתתפת בפגישות לקידום הארגון וזמינה לכל עזרה שצריך כולל תמיכה בסניפים אחרים וחברות צוות.

5

התחלתי להתעניין יותר ויותר בכנסים חשובים לקידום נשים, הכנס האחרון והחשוב שהשתתפתי בו (בחודש 9 להריוני!) היה סדרת כנסים של חברת הכנסת איילת נחמיאס-ורבין לקידום יזמות נשית בהייטק. אני תמיד מציעה את עצמי כשותפה לקבלת החלטות לפרויקטים חדשים לפתיחת הזדמנויות עבור נשים בעולם הטכנולוגיה.

כיום, אחרי ניסיון של 3 שנים בכתיבת קוד וניהול תכונות מוצר החלטתי להתקדם ולשלב את המקצוע שהפך בשנים האחרונות למאתגר במיוחד: סטטיסטיקה וניהול נתונים בעידן הbig data. התחלתי לעבוד בחברת החשמל במדור לעיבוד נתונים ממוחשב במחלקה לסטטיסטיקה, ובשנה האחרונה התחלתי את התואר השני שלי בהנדסת מידע ונתונים בפקולטה להנדסה בטכניון.

עוד מהבלוג של נשות חברת החשמל

תצוגה מקדימה

קוראת לנשים לא לפחד מסטיגמות

אליזה קליין, מהנדסת פרויקטים בתחום הסייבר בחברת החשמל, הייתה שמחה לראות יותר נשים בתפקידים מהותיים בחברת החשמל ובכלל. "אני מאמינה שנשים בכל התחומים תורמות ומשפרות את התרבות הארגונית באיכויות שלהן". זהו סיפורה המפורסם...

תצוגה מקדימה

מנהלת גברים

תמי פקלר מצליחה לנהל באהבה משפחה במקביל לניהולם של עשרות גברים באגף לוגיסטיקה ונכסים של חברת החשמל. "אני מאמינה, כי כאם וכמנהלת, ככל שאני מצליחה ליהנות ולהגשים את עצמי במקום העבודה, כך זה מוקרן באופן מיידי לסביבה". זהו...

תצוגה מקדימה

להשקיע באנשים – זו הדרך שמביאה לתוצאות

המוטו של דנה שורמן, כלכלנית במחלקת הכספים וכלכלה של חברת החשמל, הוא חיוך: "אני מאמינה בצחוק טוב לבריאות, לחייך זה חשוב – ולא צריך סיבה מיוחדת". בשנים האחרונות היא היתה חלק מפרויקט רענן – להעברת כל מערכת המיחשוב של חברת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה