הבלוג של נשות חברת החשמל

iecwomen

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך... +עוד

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!

עדכונים:

פוסטים: 71

החל מדצמבר 2012

בצעירותי, לא הייתי ספורטאית ואפילו לא חובבת, לא השתתפתי בחוגים ולא התבלטתי בשיעורי ספורט. אך השגרה של ילדה ומתבגרת לפני 30-40 שנה הייתה שגרה פעילה מאוד ושונה באופן משמעותי מזו של ילדות ונערות בימינו אנו; הלכנו בכוחות עצמנו לבית ספר ולחברים, שיחקנו בחוץ, יצאנו לטיולים בסביבה וחזרנו רק כשירד החושך. במילים אחרות – לא היינו צמודות כל היום למסכים.
אחרי הטיול הגדול, הרגשתי פדלאה והגוף שלי צעק “הצילו” – אז באתי לעזרתו. התחלתי לשחות. ידעתי רק סגנון אחד, אבל מהר מאוד לימדתי את עצמי עוד סגנונות והקפדתי לשחות 3-2 פעמים בשבוע. מאז, השחייה מלווה אותי: באקדמיה, בעבודה, בהריונות ובלידות. השחייה מעניקה לי אויר לנשימה.
כשהתחלתי לעבוד בחברת החשמל לפני כמעט 20 שנה, מצאתי דרך נהדרת לשלב את התחביב הספורטיבי שלי ומאוד מהר השתלבתי בקבוצת השחייה של חברת החשמל. מסגרת נפלאה, עם מאמן וחברים שסייעו לי לתחזק ולשפר את יכולות השחייה שלי. לראשונה גם השתתפתי בתחרויות, חוויה חדשה ומרגשת כשלעצמה.

מיכל זלצמן2
בשלב מסוים, הרגשתי שהשחייה לא מספיקה לי. ורציתי עוד משהו. בישוב שלי רק התחיל הטרנד של ריצה. לא חשבתי שאצליח לרוץ אבל התחלתי. בהתחלה רק סיבוב של ק”מ… עשר שנים קדימה והיום אני רצה כ-20 ק”מ בשבוע.
בשנים בהם לצד עבודה גידלתי ילדים ומשפחה, התמודדתי עם האתגר הלא פשוט, להאכיל פעוטות ואח”כ ילדים במזון מזין. בעקבות ההתמודדות עם האתגר יצאתי ללימודי התזונה ושמחתי לגלות שהידע המקצועי, המדעי והמחקרי תומך ברוב האמונות והדעות שלי בנושא – באוכל אין קסמים, והעקרונות הפשוטים של אוכל מגוון, ביתי ובמידה – הם בסיס להמלצות התזונה המעודכנות ביותר בארץ ובעולם.
את העבודה שלי בחברת החשמל התחלתי ככלכלנית. יש לי תואר שני בכלכלה ובמשך שנים גם עסקתי במקצוע, בעניין רב. במשך שנים נעשו בחברת החשמל מהלכים שונים במטרה להשפיע ולשפר את בריאות העובדים. זכיתי לעבוד בחברה ששמה את המשאב האנושי במרכז ולא בתור סיסמה, אלא כהנחת יסוד, כתפיסה ובסיס לעבודה.
וכך, אחרי שנים של מהלכים ספורדיים לקידום בריאות העובדים, הוחלט על מינוי תפקיד ייעודי שיתמחה ויתמקד בדבר שהכי חשוב להצלחת החברה – בריאות העובדים. וזה מה שאני עושה היום.

מיכל זלצמן.jpg1
הרעיון של קידום בריאות, זה שמתמקד בשיפור בריאות הציבור ואיכות החיים של הפרט ושל החברה כולה, הוא חדשני, בעולם, בישראל ובחברת החשמל. קידום הבריאות קורא לשינוי של מדיניות, של סביבה ושל התנהגות הפרט, כאשר האתגרים המרכזיים של השנים האחרונות הם: עישון, השמנה, תזונה נבונה ומיעוט בפעילות גופנית – רגעי היום יום שלנו. במיוחד במקום העבודה. ליישם רעיון חדש בחברה ותיקה, עם תרבות ארגונית מגובשת, זה אתגר לא קטן. לתהליך כזה צריך לגייס מנהלים ועובדים כאחד. לשמחתי, המודעות לנושא כל כך עלתה בשנים האחרונות כך שגיוס המוטיבציה היה מהלך כמעט טבעי. אבל כמו הדיאטה שנדחית ליום ראשון או הפסקת עישון או הליכה לחדר כושר, לשינוי האמתי יש מחיר, ולכן הוא לא עובר דרך ההיגיון. השינוי מתרחש בעיקר דרך יצירת הרגל חדש. ועל כן, חלק מרכזי מהתפקיד שלי הוא לגרום לכך שהבחירה הקלה תהיה הבחירה הנכונה, ואת זה אני מנסה לעשות תוך התאמת הסביבה הפיזית והתרבות הארגונית.
החזון שלי הוא שעם הזמן, נצליח לייצר נורמות נכונות יותר, כך שגם אם תהיה פחית קולה – נבחר במים, גם בבניין עם מעלית – נעלה במדרגות. ועוד.
לעבודה יש מקום מרכזי בחיים שלנו. כמעט כל תקופת הבגרות אנו נמצאים במקום העבודה ועובדים, בהתאם למאפייני העיסוק שלנו, מבוקר ועד אחר צהריים וערב. זו כשלעצמה סיבה טובה להתערבות. מעבר לכך, מחקרים רבים מעידים כי השקעה בקידום בריאות משפרת את פריון העבודה של העובדים. אז איך אומר את זה – יש לי עבודה לעשות!

 

עוד מהבלוג של נשות חברת החשמל

תצוגה מקדימה

קוראת לנשים לא לפחד מסטיגמות

אליזה קליין, מהנדסת פרויקטים בתחום הסייבר בחברת החשמל, הייתה שמחה לראות יותר נשים בתפקידים מהותיים בחברת החשמל ובכלל. "אני מאמינה שנשים בכל התחומים תורמות ומשפרות את התרבות הארגונית באיכויות שלהן". זהו סיפורה המפורסם...

תצוגה מקדימה

מנהלת גברים

תמי פקלר מצליחה לנהל באהבה משפחה במקביל לניהולם של עשרות גברים באגף לוגיסטיקה ונכסים של חברת החשמל. "אני מאמינה, כי כאם וכמנהלת, ככל שאני מצליחה ליהנות ולהגשים את עצמי במקום העבודה, כך זה מוקרן באופן מיידי לסביבה". זהו...

תצוגה מקדימה

להשקיע באנשים – זו הדרך שמביאה לתוצאות

המוטו של דנה שורמן, כלכלנית במחלקת הכספים וכלכלה של חברת החשמל, הוא חיוך: "אני מאמינה בצחוק טוב לבריאות, לחייך זה חשוב – ולא צריך סיבה מיוחדת". בשנים האחרונות היא היתה חלק מפרויקט רענן – להעברת כל מערכת המיחשוב של חברת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה