הבלוג של נשות חברת החשמל

iecwomen

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך... +עוד

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!

עדכונים:

פוסטים: 71

החל מדצמבר 2012

תחושת “צדק, צדק תרדוף” מפעפעת בי מאז שאני זוכרת את עצמי ובשל כך, ובאופן טבעי, לאחר השירות הלאומי, פניתי ללימודי משפטים. לאחר התמחות בבימ”ש, במשרדי עורכי דין ושנת עבודה כעו”ד בשוק הפרטי ואז הגעתי לחברת החשמל. בין לימודים לעבודה גם הספקתי להתחתן ונולד לי בני בכורי.
כשזומנתי לראיון בחברת החשמל הייתי בחופשת לידה. בני אכל כל 3 שעות ועל כן הגעתי מלווה בבעלי שחיכה עם בני התינוק באוטו. תהייה שעלתה לי עם הניסיון והשנים… האם אני מכירה גבר שהיה מתראיין בתנאים כאלו…? מסופקתני. בכל מקרה התקבלתי. איזה כיף!
כחלוף שנה בלבד רצה המבקר הפנימי דאז לקדם אותי למסלול ניהולי. אולם הנסיבות האישיות והיותי אם צעירה בתחילת דרכה לא אפשרו זאת ונאלצתי לוותר. הבנתי כי לא תמיד יש מישהו שיחכה לי בצד כדי שאוכל לקצור הצלחות, ולמדתי פעם נוספת שהחיים תמיד כרוכים בבחירות ובמחירים.
בגיל 28 בלבד, כשבני בן 3, ואני בתחילת הריון, התאלמנתי והוכרתי כאלמנת צה”ל. הסטטוס החדש אילץ אותי להתמודד עם מציאות לא מוכרת שכללה גם פעילות מול הממסד. למדתי שיעור חשוב בהזדהות עם הזקוקים לסיוע, חשיבה מחוץ לקופסא במקרים בהם הדבר נדרש והבנה, לא אחת, לתסכול של אלו שלא ניתן להם מענה הולם על-ידי המערכת.
קיבלתי את השיעור הזה. הלקחים האישיים והתובנות מהמקרה האישי שלי נתנו לי פרספקטיבה נוספת שלא הייתה לי קודם לכן בעבודתי בתלונות הציבור ובתלונות של עובדים וספקים. כך, עם כלים של אמפטיה, הבנה עמוקה של מצוקות האחר ורגישות בעקבות ניסיוני האישי, המשכתי לאתגרים הבאים שהקריירה המקצועית שלי זימנה לי.

יפעת פרנקל
חברת החשמל היא מקום נפלא לאיזון בין קריירה שהינה מרתקת ומלאת עשייה לבין משפחה ושעות פנאי.
עבודה במשך שנים ארוכות בחברה זימנה לי הזדמנויות. כך יצא, שאמנם ויתרתי בתחילת הדרך על האפשרות להתקדם, אבל ההזדמנויות ניקרו בדרכי בהמשך הדרך. לאחר עבודה של כ- 8 שנים בביקורת הפנימית מוניתי ליועצת משפטית במחוז הדרומי של החברה – תפקיד שבאופן טבעי שם אותי בפוזיציית הסנגור על המחוז בבתי המשפט ומול הלקוחות. משם חזרתי לביקורת הפנימית, עם יותר ידע על עולם השירות של החברה ועם ניסיון ביצועי.
בשנים האחרונות אני ממלאת את תפקיד סגנית מבקרת החברה, האמונה על תחום התלונות. ה”אני מאמין” האישי שלי, כאשה וכאדם, תואם את השקפת עולמה של המנהלת שלי. ועל כך אני רק יכולה להגיד שזכיתי! בדומה לה, אני מאמינה בעבודה מקצועית לצד אנושית. אני דוגלת בהקשבה, הכלה, אמפטיה ובמתן שירות מיטבי לכולם ולכולן, כל זאת בהשלמה ובד בבד עם מקצוענות, אובייקטיביות והעמקה. שילוב של כל האיכויות הללו ביחד עם אינטואיציה נשית שם אותנו כנשים כשוות ערך לפחות() למנהלים הגברים ופורץ את הדרך לבנות הדורות הבאים להשלים את הפריצה שלנו לשוק העבודה בהלימה למספרנו באוכלוסייה וליכולותינו.

“כשאת מפסידה – אל תפסידי את הלקח”. משפט נהדר של ה. ג’קסון בראון הבן מתוך “ספר ההוראות הקטן של החיים: כרך 2″, שהולך איתי בדרכי, המקצועית והאישית, ואני מעבירה אותו הלאה – לא לשכוח לקחת מהשיעורים שהחיים מעבירים אותנו את הצידה ואת הכלים להמשך הדרך. מהטוב ומהרע.

 

עוד מהבלוג של נשות חברת החשמל

תצוגה מקדימה

קוראת לנשים לא לפחד מסטיגמות

אליזה קליין, מהנדסת פרויקטים בתחום הסייבר בחברת החשמל, הייתה שמחה לראות יותר נשים בתפקידים מהותיים בחברת החשמל ובכלל. "אני מאמינה שנשים בכל התחומים תורמות ומשפרות את התרבות הארגונית באיכויות שלהן". זהו סיפורה המפורסם...

תצוגה מקדימה

מנהלת גברים

תמי פקלר מצליחה לנהל באהבה משפחה במקביל לניהולם של עשרות גברים באגף לוגיסטיקה ונכסים של חברת החשמל. "אני מאמינה, כי כאם וכמנהלת, ככל שאני מצליחה ליהנות ולהגשים את עצמי במקום העבודה, כך זה מוקרן באופן מיידי לסביבה". זהו...

תצוגה מקדימה

להשקיע באנשים – זו הדרך שמביאה לתוצאות

המוטו של דנה שורמן, כלכלנית במחלקת הכספים וכלכלה של חברת החשמל, הוא חיוך: "אני מאמינה בצחוק טוב לבריאות, לחייך זה חשוב – ולא צריך סיבה מיוחדת". בשנים האחרונות היא היתה חלק מפרויקט רענן – להעברת כל מערכת המיחשוב של חברת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה