הבלוג של נשות חברת החשמל

iecwomen

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך... +עוד

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מדצמבר 2012

״הישגי הנשים בספורט אינם פרופורציונליים ביחס לתקציבים הזעומים אותם הן מקבלות, ובעיקר ביחס לספורט הגברי, ולצערי תופעה זו אינה ייחודית רק לספורט הנשים”, כך אמרה השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, במסגרת כנס שנתי למנהלות שקיימה חברת החשמל

02/09/2015

״הישגי הנשים בספורט אינם פרופורציונליים ביחס לתקציבים הזעומים אותם הן מקבלות, ובעיקר ביחס לספורט הגברי, ולצערי תופעה זו אינה ייחודית רק לספורט הנשים”, כך אמרה השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, במסגרת כנס שנתי למנהלות שקיימה חברת החשמל . בכנס השתתפה גם מנכ”לית שדולת הנשים, ד”ר מיכל סלע

השרה גילה גמליאל ויפתח רון טל (צילומים: יוסי וייס)

השרה גילה גמליאל ויפתח רון טל (צילומים: יוסי וייס)

״הישגי הנשים בספורט אינם פרופורציונליים ביחס לתקציבים הזעומים אותם הן מקבלות, ובעיקר ביחס לספורט הגברי, ולצערי תופעה זו אינה ייחודית רק לספורט הנשים”, כך אמרה השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, בכנס הנשים השנתי של חברת החשמל.

ביום רביעי שעבר קיימה חברת החשמל כנס נשים למנהלות החברה – “נשים בדרך למעלה”, בנושא ‘טקטיקות ספורט בניהול’, בתחנת הכוח רדינג בתל אביב. הכנס התקיים בהשתתפות השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, במסגרת פעילות הממונה על מעמד האישה בחברת החשמל וכחלק מהטמעה ויישום מדיניות דירקטוריון חברת החשמל למינוי וקידום נשים בכל הדרגים, הן במקצועות השטח והן בתפקידי ניהול.

את הכנס אירחה הממונה על מעמד האישה אורנה גולן והוא התקיים בהשתתפות ד”ר מיכל סלע – מנכ”ל שדולת הנשים,

במסגרת הכנס אמרה השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, כי: ״הישגי הנשים בספורט אינם פרופורציונליים ביחס לתקציבים הזעומים אותם הן מקבלות, ובעיקר ביחס לספורט הגברי, ולצערי תופעה זו אינה ייחודית רק לספורט הנשים. המשרד לשוויון חברתי מקדם בימים אלו את התקציב המגדרי. לראשונה בישראל, משרדים ממשלתיים יחוייבו להציג  40% מתקציב משרדם באופן מגדרי. תוך שלוש שנים כל משרדי הממשלה יגישו תקציב מגדרי מלא ושוויוני לגברים ונשים. אנו עדיין רחוקים מהקצאת משאבים שוויונית אך אנחנו בדרך לשם”.

ימין: אורנה גולן, ענת לבנת, ד"ר מיכל סלע וטליה סלנט

ימין: אורנה גולן, ענת לבנת, ד”ר מיכל סלע וטליה סלנט

פחות נשים מתחרות על תפקידי ניהול בכירים

סגנית מנהלת אגף השיווק, הממונה על מעמד האישה בחברת החשמל, אורנה גולן: “בספורט תחרותי ניתן למצוא פחות נשים מגברים, ובהשאלה לעולמנו, אנחנו רואות פחות נשים המתחרות על תפקידי ניהול בכירים לעומת גברים. אחת המטרות של הכנס הזה הוא להאיר את הערכים, החשיבה הספורטיבית והיתרונות של הספורט בכלל וספורט תחרותי בפרט, לבחון מה מקומן של נשים בעולם הזה לעשות את ה”השאלה”, ולהבין איך הוא בא לידי ביטוי ויכול לקדם ולדחוף בעולם –הניהול והעסקים. המטרה שלי היא כי נשים תתקדמנה הן בתפקידים ניהוליים בכירים והן ברצפת הייצור. יש לשים הפוקוס על גיוס נשים, קליטתן בחברה ואח”כ קידומן באמצעות קורסי הכשרה מתאימים. במחצית הראשונה של שנת 2015 נקלטו 29% נשים מסך הקליטות. חשוב כי הנשים המנהלות, תעודדנה את העובדות שמתחתיהן לגשת לתפקידים ולהעז. עקב מבצע הפרישה יתפנו תפקידים ניהוליים רבים וזה הזמן והעיתוי להתחרות על תפקידים אלה ויש הרבה נשים ראויות ומתאימות”.

בחברת החשמל יש 6 נשים המכהנות בהנהלת החברה, ורובן בתפקידי מפתח: יועצת משפטית, מבקרת פנים, דוברת, מנהלת אגף שיווק, מנהלת אגף תקשורת רחבת פס והממונה על מעמד האישה. בנוסף לכך, יש 10 סגניות מנהלי אגפים.

בנוסף למנהלות, החל משנת 2012, יותר ויותר נשים בחברת החשמל ממונות למקצועות שעד לא מזמן נתפסו כגבריים: חשמלאיות, מכונאיות להרכבת טורבינה, רק לאחרונה מונתה מפקחת בטיחות ובדירקטוריון חברת החשמל ממשיכים בקידום מדיניות החברה להעדפה מתקנת לנשים בכל המקצועות.

במסגרת הכנס התקיימו 3 הרצאות קצרות של נשים ספורטאיות מענפי ספורט שונים, חובבות ומקצועיות והרצאה קצרה של פסיכולוגית ספורט.

לימור מזרחי, כדורסלנית בינלאומית בעבר וכיום מלמדת באקדמיה לכדורסל במכון וינגייט, סיפרה על החוויות שלה ככדורסלנית וכיצד מיישמת טקטיקות של ספורט בחיי היומיום ובניהול.

 גלית בירנבוים-נבון, מנהלת אסטרטגיה שיווקית ומוצר באל-על, אשר זכתה לאחרונה באולטרה מרתון למרחק 60 ק”מ, שיתפה בסיפור המרתק שלה, על השתתפותה בתחרויות בארץ ובעולם, וכיצד לוקחת את היתרונות ודרכי החשיבה של הספורט לעולם העסקים והניהול.

ינה שיים, מנהלת מחלקה לביקורת הנדסית בחברת החשמל, סיפרה על החוויה שלה כטניסאית המייצגת את חברת החשמל בתחרויות מקומיות.

הכנס הסתיים בפאנל מרתק בהנחיית טליה סלנט, שדרנית בערוץ הספורט, ובהשתתפות אורנה גולן – הממונה על מעמד האישה בחברת החשמל, ד”ר מיכל סלע – מנכ”לית שדולת הנשים וענת לבנת – מנהלת ענף חינוך גופני, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה בעיריית בת ים ויו”ר אגוד היועצות למעמד האישה.

הפאנל דן באופן בו המושגים המאפיינים את עולם הספורט יכולים לבוא לידי ביטוי בעולם הניהול. ניתן לראות בהיבטים התודעתיים והתפיסתיים בתחום הספורט והאימון – את הבסיס לניהול מיומן ומעצים בסביבת עבודה מורכבת. תועלת העברת הידע בין שני העולמות הללו יכולה לסייע בשיפור היכולות, הביצועים והישגים ומשמשת כמנוף לייעול והצלחה. המנהל והמנהלת המודרניים מתפקדים בסביבת עבודה לחוצה, תחרותית ותובענית ולעיתים אף נדרשים לנהל מצבי קיצון בסיכון גבוה.

כדי להתמודד עם משימות המונחות על כתפן, די בדומה לתחום הספורט, עליהם להתנהל, לתכלל ולתאם בווירטואוזיות בין קשת רחבה של פעולות, גורמים ומיומנויות לצד טיפוח מתמיד של “אווירה מדרבנת” ובנייה וגיבוש של “קבוצה מנצחת”.

 עוד השתתפו בכנס יו”ר דירקטוריון חברת החשמל האלוף מיל. יפתח רון-טל, מנכ”ל חברת החשמל עופר בלוך, סמנכ”ל משאבי אנוש בחברת החשמל עמית אוברקוביץ ויו”ר ארגון העובדים בחברה, דוד (מיקו) צרפתי.

 אלוף מיל. יפתח רון טל אמר כי, יש להעצים את המעמד הארגוני של הממונה על מעמד האישה בחברת החשמל, מתוך תפיסת חשיבות הנושא וקידומו”.

 סמנכ”ל משאבי אנוש של חברת החשמל, עמית אוברקוביץ’, שנטל גם הוא חלק בכנס אמר, כי: “קידום נשים לתפקידי ניהול ומינוי נשים בכל המקצועות בחברת החשמל עומד בראש סדר העדיפויות של הדירקטוריון, הנהלת החברה ושלי. הצפייה שלי שנשים תצגנה עצמן ברמות הניהול הגבוהות ביותר בחברה ואני מתחייב שנסייע באמצעות הכשרות וליווי מקצועי”.

יו”ר ארגון העובדים בחברת החשמל, דוד (מיקו) צרפתי הבטיח לפנות את מקומו לאישה שתמלא את תפקיד יו”ר ארכון העובדות והעובדים: “אני אשמח לראות בעתיד יושבת ראש ועד עובדים. מבחינתי לפנות את מקומי לטובת אישה שתהיה יושבת ראש”.

מימין: ד"ר מיכל סלע מנכ"לית שדולת השנים, אורנה גולן ועמית אוברקוביץ'

מימין: ד”ר מיכל סלע מנכ”לית שדולת השנים, אורנה גולן ועמית אוברקוביץ’

עוד מהבלוג של נשות חברת החשמל

תצוגה מקדימה

קוראת לנשים לא לפחד מסטיגמות

אליזה קליין, מהנדסת פרויקטים בתחום הסייבר בחברת החשמל, הייתה שמחה לראות יותר נשים בתפקידים מהותיים בחברת החשמל ובכלל. "אני מאמינה שנשים בכל התחומים תורמות ומשפרות את התרבות הארגונית באיכויות שלהן". זהו סיפורה המפורסם...

תצוגה מקדימה

מנהלת גברים

תמי פקלר מצליחה לנהל באהבה משפחה במקביל לניהולם של עשרות גברים באגף לוגיסטיקה ונכסים של חברת החשמל. "אני מאמינה, כי כאם וכמנהלת, ככל שאני מצליחה ליהנות ולהגשים את עצמי במקום העבודה, כך זה מוקרן באופן מיידי לסביבה". זהו...

תצוגה מקדימה

להשקיע באנשים – זו הדרך שמביאה לתוצאות

המוטו של דנה שורמן, כלכלנית במחלקת הכספים וכלכלה של חברת החשמל, הוא חיוך: "אני מאמינה בצחוק טוב לבריאות, לחייך זה חשוב – ולא צריך סיבה מיוחדת". בשנים האחרונות היא היתה חלק מפרויקט רענן – להעברת כל מערכת המיחשוב של חברת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה