הבלוג של נשות חברת החשמל

iecwomen

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך... +עוד

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מדצמבר 2012

מורן טביב, נשואה ואם לארבעה, היא האישה הראשונה בחברת החשמל שמונתה לתפקיד מפקחת בטיחות. כשחזרה לאחרונה מחופשת לידה החליטה להתמודד על תפקיד, שבחברת החשמל נתפס כתפקיד גברי, וזכתה בו

23/07/2015

מורן טביב מפקחת בטיחות בחברת החשמל

מורן טביב מפקחת בטיחות בחברת החשמל

מורן טביב, נשואה ואם לארבעה, היא האישה הראשונה בחברת החשמל שמונתה לתפקיד מפקחת בטיחות.

 מורן טביב, עובדת במחוז ירושלים של חברת החשמל למעלה מ-8 שנים. היא החלה עבודתה כמהנדסת תעשייה וניהול במחוז ירושלים.

בשנה האחרונה חזרה מורן מחופשת לידה וקיבלה החלטה להתמודד במכרז על תפקיד, שבחברת החשמל נתפס כתפקיד גברי לכל דבר ועניין – ממונת בטיחות.  אך קודם לכך ועד גמר ההסמכה, מורן משמשת כמפקחת בטיחות במחוז ירושלים, ומבצעת פיקוחי בטיחות, הדרכות עובדים, ייזום ויישום נהלים ועוד.

 בהמשך, מורן צפויה לעבור הכשרה של כשנה וחצי הכוללת עבודות שטח, קורס טיפוס תרנים וקורס ממונה בטיחות, בסופה תוסמך על-ידי המוסד לבטיחות וגיהות בעבודה כממונת בטיחות.

מורן (36) מתגוררת בירושלים. נשואה לשי ואמא לארבעה: יואב (7.5), יעל (5.5) , יהונתן (2.5) ומיכל (9 חודשים).

בעלת תואר של מהנדסת תעשייה וניהול, סיימה לימודי טכנאי חשמל ובימים אלה נמצאת במסגרת לימודים להשלמה להנדסאי חשמל.

 במסגרת תפקידה החדש היא מצופה להכיר את כלל מקצועות רשת החשמל ואת כלל העבודה התפעולית והטכנית המתבצעת במחוז. תפקיד ממונה הבטיחות הוא במעוז גברי, והוא דורש לפקח ולהדריך קבוצות עובדים שב99% מהם ואף יותר הם גברים, וזוהי גם הסיבה העיקרית שנשים בחברת החשמל אינן ניגשות לתפקיד.

 מורן מספרת כי כשהצטרפה בהתחלה לעבודה עם קבוצות עבודה בשטח היא הרגישה בעיקר פרגון מהגברים שבשטח. אך יחד עם זאת, לא פעם הורמה גבה לגביי יכולותיה הפיזיות והמקצועיות. היא אף פעם לא עושה לעצמה הקלות או הנחות בעת מילוי תפקידה. היא מבצעת את כל המטלות הנדרשות כתוצאה מהתפקיד ובכל שעה נדרשת. עם הזמן, אחרי שלמדו אותה ואת יכולותיה, החלו לקבל אותה כאחת מכולם. כשווה בין עובדים.

 לתפיסתה, כל אדם, ללא קשר אם זה גבר או אישה, הרוצה לבצע תפקיד כלשהו, מחויב להבין שהתפקיד דורש התאמה שלו/ה לדרישות התפקיד, ולא להיפך וכך גם בתפקידה היא כמפקחת בטיחות.

 עמית אוברקוביץ , סמנכ”ל משאבי אנוש בחברת החשמל, המקדם כניסה של נשים למקצועות שעד לא מזמן נתפסו כגבריים, הסביר כי “מינוי זה הינו עוד אבן דרך ביישום מדיניות להרחבת מינוין ושילוב נשים במקצועות שעד לא מזמן נתפסו כגבריים, וכי התהליך מצריך , במקביל לקליטה , שינוי בדפוסי התנהלות  ותרבות ארגונית ועד שינוי פיזי של מתקנים לצורך שילוב מוצלח”.

 ולא רק אוברקוביץ, המינוי גרף שבחים מכל החברה בכל החברה. יצחק עבודי, מנהל מחוז ירושלים אמר כי “מורן נמצאה כמתאימה והראויה ביותר לביצוע התפקיד מבין כל המועמדים שנגשו למכרז. אני מברך את מורן על המינוי המאתגר, מאחל לה הצלחה רבה בתפקיד, וסמוך ובטוח שהיא תבצע אותו על הצד הטוב ביותר”.

 ואייזיג ויגלר, מנהל אגף ארגון, איכות ובטיחות שממוני ומפקחי הבטיחות נמצאים תחתיו, הסביר כי “בטיחות וחיי אדם הינם ערך עליון בחברת החשמל ומועסקים בה כ-40 ממוני בטיחות ותפקידם לוודא כי עובדי חברת החשמל עובדים בהתאם לנהלי הבטיחות, ליזום נהלי בטיחות ולאכוף אותם. עבודת ממוני הבטיחות הינה בסביבה גברית, היא כוללת פיקוח והדרכה של קבוצות של עובדי שטח ומדובר בתפקיד מאתגר וחשוב” ואיחל לה בהצלחה “.

 מעבר לקובעי המדיניות ולהנהלה הבכירה, מורן זוכה לתמיכה רבה גם ממנהליה בשטח. בנצי מבורך, מנהל הבטיחות במחוז ירושלים הוא זה שקיבל אותה לתפקיד. מורן מספר כי הוא זה שהאמין בה מההתחלה ואפשר לה להוכיח את עצמה ולפרוץ את הדרך. לתפיסתה, זהו מנהל פורץ דרך. איכותי ומאמין, שפתוח לדרכים חדשות והגב והאמון שנתן בה פתחו בפניה את הדרך לשינוי. היא מספרת עליו כי הוא מנהל מפרגן המאמין בעובד באשר הוא, ללא הבדלי מין או מגדר, אלא בוחן את איכויות העובד והעובדת, מה יכולים להביא לתפקיד.

 בנצי מבורך סיפר על מורן כי היא נבחרה מבין עובדים טובים בזכות ולא בחסד או מתוך אפליה מתקנת.

הוא ראה את הרצון העז שלה לתפקיד כמו גם את יכולותיה המרשימות: בהדרכה ובכתיבת דו”חות, היא יצירתית, בעל יכולות הקשבה, ניתוח והסקת מסקנות מעל הממוצע.

 בשנים האחרונות חברת החשמל פתחה קורסים ייעודיים להכשרת נשים לעבודה כחשמלאיות, נקלטו והוכשרו נשים לעבודה כמכונאיות, נפתח קורס ייעודי לנשים לעבודות רשת וממשיכה מדיניות החברה להעדפה מתקנת לנשים בקליטה ובקידום עובדים בכל המקצועות.

מורן טביב מפקחת בטיחות בחברת החשמל בעבודה

עוד מהבלוג של נשות חברת החשמל

תצוגה מקדימה

קוראת לנשים לא לפחד מסטיגמות

אליזה קליין, מהנדסת פרויקטים בתחום הסייבר בחברת החשמל, הייתה שמחה לראות יותר נשים בתפקידים מהותיים בחברת החשמל ובכלל. "אני מאמינה שנשים בכל התחומים תורמות ומשפרות את התרבות הארגונית באיכויות שלהן". זהו סיפורה המפורסם...

תצוגה מקדימה

מנהלת גברים

תמי פקלר מצליחה לנהל באהבה משפחה במקביל לניהולם של עשרות גברים באגף לוגיסטיקה ונכסים של חברת החשמל. "אני מאמינה, כי כאם וכמנהלת, ככל שאני מצליחה ליהנות ולהגשים את עצמי במקום העבודה, כך זה מוקרן באופן מיידי לסביבה". זהו...

תצוגה מקדימה

להשקיע באנשים – זו הדרך שמביאה לתוצאות

המוטו של דנה שורמן, כלכלנית במחלקת הכספים וכלכלה של חברת החשמל, הוא חיוך: "אני מאמינה בצחוק טוב לבריאות, לחייך זה חשוב – ולא צריך סיבה מיוחדת". בשנים האחרונות היא היתה חלק מפרויקט רענן – להעברת כל מערכת המיחשוב של חברת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה