הבלוג של נשות חברת החשמל

iecwomen

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך... +עוד

יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מדצמבר 2012

חברת החשמל קיימה כנס נשים במסגרת יישום והטמעה של מדיניות למינוי וקידום נשים במקצועות השטח ובתפקידי ניהול בהשתתפות: האלוף (במיל’) יפתח רון- טל, אלי גליקמן, ח”כ ד”ר עליזה לביא, ורד סוויד, ריקי אביב, ד”ר גלית דשא, עו”ד רחל דון-יחיא, דליה בודינגר ומכובדות נוספות

11/06/2014

חברת החשמל קיימה כנס נשים במסגרת יישום והטמעה של מדיניות למינוי וקידום נשים במקצועות השטח ובתפקידי ניהול בהשתתפות: האלוף (במיל’) יפתח רון- טל, אלי גליקמן, ח”כ ד”ר עליזה לביא, ורד סוויד, ריקי אביב, ד”ר גלית דשא, עו”ד רחל דון-יחיא, דליה בודינגר ומכובדות נוספות

כנס נשים בחברת החשמל

כנס נשים בחברת החשמל: מימין: ד”ר גלית דשא, עו”ד רחל דון-יחיא, ריקי אביב, אורנה גולן, ורד סוויד ואלי גליקמן צילום: יוסי וייס

 אתמול (יום ג’) קיימה חברת החשמל כנס נשים  – “נשים בדרך למעלה”, בתחנת הכוח רדינג בתל אביב. הכנס התקיים כחלק מהטמעה ויישום מדיניות דירקטוריון חברת החשמל למינוי וקידום נשים בכל הדרגים, הן במקצועות השטח והן בתפקידי ניהול.

 את הכנס אירחו יו”ר דירקטוריון חברת החשמל האלוף (במיל’) יפתח רון-טל, מנכ”ל חברת החשמל אלי גליקמן והממונה על מעמד האישה אורנה גולן והוא התקיים בהשתתפות ח”כ ד”ר עליזה לביא, יו”ר הוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת, ורד סוויד – מנכ”לית הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה, ריקי אביב דירקטורית ב- HP, חטיבת השירותים, ד”ר גלית דשא – מנכ”ל שדולת הנשים, עו”ד רחל דון-יחייא דירקטורית בחברת החשמל, סמנכ”ל ייצור ואנרגיה יצחק בלמס, דוברת חברת החשמל דליה בודינגר ומכובדות נוספות.

 במסגרת הכנס התקיימו שני פאנלים אשר דנו מכיוונים שונים במהפכה המגדרית המתרחשת בחברת החשמל במהלך השנתיים וחצי האחרונות.

 יו”ר דירקטוריון חברת החשמל, האלוף (במיל’) יפתח רון-טל אמר במהלך הכנס, כי “מאז כניסתי לתפקיד,  דירקטוריון חברת החשמל מוביל מדיניות ברורה למינוי וקידום נשים בכל הדרגות ובכל התפקידים. שינוי והרחבה של ייצוג נשים בתפקידים מגוונים בא לידי ביטוי לא רק בחברת החשמל, כיום אנו רואים יותר נשים כלוחמות וכמפקדות בצבא, כחברות כנסת, כמנכ”ליות בנקים ובמשרדי ממשלה. יש לנו אחריות חברתית וניהולית לאפשר לנשים להתמודד באופן שוויוני ופתוח על כל תפקיד ובכל מקצוע, רק כך נוכל להמשיך ולנוע קדימה אל עבר חברה מתוקנת”.

ח”כ ד”ר עליזה לביא, יו”ר הוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת, שהשתתפה בכנס, אמרה, כי “אנחנו חייבות להיות על המשמר בכל מקום ובכל זמן, בהרבה מקומות אנחנו הולכות אחורה, בישראל 2014 מצבנו יכול להיות טוב הרבה  יותר. מדובר בנושא חברתי ולא נשי. אני מודאגת במבט אחורה אל הבנות הצעירות שלנו  – מי מהן רוצה להיות מהנדסת חשמל? הבנות לא דורשות ולא רוצות. זו  אחריות של חברת חשמל, תגיעו לבתי הספר, תתראיינו בטלוויזיה, תיראו! אנחנו צועדות אחורה, אנחנו לא מודל לחיקוי, צריך לחשוב על מודלים ושיתופי פעולה מסחריים שיביאו נשים מרצון עוד קודם וכל זה במקביל לחקיקה . אנחנו צריכים כולנו לפעול ולעשות פרויקטים לבנות שלנו-הן דור ההמשך”

כנס נשים בחברת החשמל

כנס נשים בחברת החשמל: מימין: עו”ד רחל דון יחיא, ד”ר גלית דשא, ח”כ ד”ר עליזה לביא, ריקי אביב צילום: יוסי וייס

מעודדים נשים

מנכ”ל חברת החשמל, אלי גליקמן הסביר, כי: “חברת החשמל היא חברה תעשייתית וכבדה המאופיינת בבעלי מקצוע טכניים ומכניים. כניסה של נשים למקצועות אלה אינה מובנת מאליה, אך חברת החשמל עושה ככל שניתן על מנת לעודד נשים להיכנס גם למקצועות אלה. במקביל, פניה של ההנהלה הבכירה השתנו עם כניסה של מנהלות חדשות, מוכשרות ומקצועיות. אנו נמשיך במגמה זו של שינוי מגדרי בכל הדרגות, מתוך תפיסה ערכית של פלורליזם, פתיחות ושוויון הזדמנויות העומדים בבסיס כל ארגון בריא השואף למצוינות”.

 מנכ”לית הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה, ורד סוויד, השתתפה גם היא בכנס, ואמרה כי היא גאה להיות שותפה לפריצת הדרך של חברת החשמל לשילוב נשים בתפקידי מפתח: “גברים המציאו את נורת החשמל בעידן שהדיר נשים מעמדות ההשפעה החדשנות והכוח. אני גאה להיות שותפה לפריצת הדרך של חברת החשמל לשילוב נשים לתפקידי מפתח ומשוכנעת שהיעד שנקבע על-ידי ההנהלה יושג במלואו ומחברת החשמל יצא אור לנערות ולנשים רבות, כך שהמאה העשרים והאחת תהיה המאה של הנשים. המהפכה נותנת כבר תוצאות בהנהלות הבנקים ומשק  החשמל ישפיע על ניפוץ תקרת הזכוכית בתחומים נוספים”.

 דירקטורית ב HP, חטיבת השירותים, ריקי אביב אמרה בכנס: ״נשים צריכות לנהל ולתכנן את הקריירה שלהם, הקריירה בידיהם ולכן גישתן צריכה להשתנות. אנו צריכות להימדד על כישורינו, תרומותינו לארגון והערך שאנו מביאות ועלינו לדאוג גם ל PR שלנו, PR לנשים אינה מילה גסה – היא חלק מכללי המשחק”.

 נשים = רווח ארגוני

 עו”ד רחל דון יחיא, דירקטורית בחברת החשמל: “הפמיניזם קיים בערך 40 שנים והרבה פעמים שוכחים שחלק מהמטרות הושגו. עם זאת, מאוד חשוב שיש התארגנויות מהסוג הזה כי יציגו כאן את ההישגים וחשוב להעלות אותם ועלינו להמשיך להיות מודעים לזה ולא להתבייש בזה וגם אם צריך גם להשתמש בכלים של העדפה מתקנת”

 ד”ר גלית דשא, מנכ”לית שדולת הנשים: “אני מסתובבת בחברת החשמל ומדברת עם גברים ונשים מכל מיני כיוונים ויש כאן המון שיח על נשים לניהול. למה? למה זה חשוב. למה חשוב שיהיו אחוזים גבוהים של נשים מנהלות?

1. רווח ארגוני. גיוון בארגון והכנסה של נשים לתפקידי ניהול משפרים הצלחות עסקיות וארגון עובד טוב יותר כשהוא מגוון

2. אם את מוכשרת ומוצלחת,  יתכן שהעובדה שאת אישה יעצור אותך. עם זאת, קיימת תפיסה כמותית, חשוב לראות יותר נשים כדי שתהיה מאסה של נשים

3. כששמים את הנשים הנכונות בניהול בכיר זה מסייע גם לנשים אחרות

 היום אנחנו מדברות על איכות ולא רק על כמות”, אמרה ד”ר דשא, והוסיפה, כי “כשאנחנו רוצות נשים בתפקידים בכירים. אנחנו רוצות נשים שמקדמות נשים.  בנוסף, אנחנו רוצות שנתרגל בעין. זה שיש אישה זה לא מוזר. כשמדליקים את הטלוויזיה וכולן בפאנל נשים נתחיל להתרגל לראות גם נשים”.

 הפאנל הראשון דן במורכבות, באתגרים ובהתאמות שחברת החשמל נדרשה לבצע בשטח על מנת להתאים את תנאי העבודה הפיסיים לכניסתן של נשים למקצועות הייצור, כגון; חשמלאיות, מכונאיות להרכבת טורבינה, מהנדסות חשמל, כימאיות וכיו”ב, בהשתתפות, עובד ועובדת מהשטח ומנהלים אשר התמודדו עם השינוי.

 במסגרת הפאנל השני התקיים שיח פתוח עם קובעי המדיניות על האופן בו ניתן להוביל שינוי של תרבות ארגונית מגדרית בחברות ותיקות ושילוב של נשים הן במקצועות שנתפסו בעבר כגבריים והן בתפקידי ניהול בכירים, תוך התייחסות לקשיים הכרוכים בכך, הבאים לידי ביטוי במסורת של עובדי שטח גברים, הנהלה בכירה גברית היוצרת תקרת זכוכית לנשים, על האתגרים והקשיים הכרוכים בכך.

הממונה על מעמד האישה בחברת החשמל, הגב’ אורנה גולן סיכמה את הכנס ואמרה, כי: “לא בכדי טקס הדלקת המשואות בהר הרצל עמד השנה בסימן “זמן נשים – הישגים ואתגרים”. השינוי כבר כאן. יותר ויותר נשים תורמות תרומה משמעותית לחברה הישראלית בתחומי החיים השונים. השינוי חל בחברה הישראלית בכלל וגם בחברת החשמל. בשנה האחרונה מונו 2 מנהלות אגף ומבקרת פנים וקודמו נשים לתפקידי ניהול אחרים. אני רואה את תפקידי כממונה על מעמד האישה בחברת החשמל כשליחות! שליחות להמשיך להטמיע את השינוי בחברת החשמל ולפרוץ עוד ועוד מחסומים ולהביא לקידומן של נשים, הן בדרגים המקצועיים, והן בדרגים הניהוליים. אני מבקשת מכן הנשים להעז, לנסות, לגשת למכרזים וגם לקדם ולעודד את הנשים שבסביבתכן לעשות כן”.

 חמש נשים בהנהלה

כיום מכהנות חמש נשים בהנהלת החברה אשר מונו בשנתיים האחרונות במסגרת המדיניות אותה מוביל יו”ר דירקטוריון חברת החשמל האלוף (במיל’) יפתח רון-טל. דוברת החברה דליה בודינגר, ענת שמיר מנהלת אגף שיווק, נאווה טרינצ’ר מנהלת אגף תקשורת רחבת פס, אורנה גולן הממונה על מעמד האישה בחברת החשמל וניצה רוגוזינסקי, מבקרת הפנים של החברה. בחברת החשמל כ-13,000 עובדים, כאשר כ-20% מהם נשים וכ-80% מהם גברים. כ-50% מחברי דירקטוריון חברת החשמל הן נשים, מתוך מדיניות מכוונת לייצוג שוויוני בכל הדרגים.

עוד מהבלוג של נשות חברת החשמל

תצוגה מקדימה

קוראת לנשים לא לפחד מסטיגמות

אליזה קליין, מהנדסת פרויקטים בתחום הסייבר בחברת החשמל, הייתה שמחה לראות יותר נשים בתפקידים מהותיים בחברת החשמל ובכלל. "אני מאמינה שנשים בכל התחומים תורמות ומשפרות את התרבות הארגונית באיכויות שלהן". זהו סיפורה המפורסם...

תצוגה מקדימה

מנהלת גברים

תמי פקלר מצליחה לנהל באהבה משפחה במקביל לניהולם של עשרות גברים באגף לוגיסטיקה ונכסים של חברת החשמל. "אני מאמינה, כי כאם וכמנהלת, ככל שאני מצליחה ליהנות ולהגשים את עצמי במקום העבודה, כך זה מוקרן באופן מיידי לסביבה". זהו...

תצוגה מקדימה

להשקיע באנשים – זו הדרך שמביאה לתוצאות

המוטו של דנה שורמן, כלכלנית במחלקת הכספים וכלכלה של חברת החשמל, הוא חיוך: "אני מאמינה בצחוק טוב לבריאות, לחייך זה חשוב – ולא צריך סיבה מיוחדת". בשנים האחרונות היא היתה חלק מפרויקט רענן – להעברת כל מערכת המיחשוב של חברת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה