הבלוג של idanbraun

idanbraun

עדכונים:

פוסטים: 436

החל מינואר 2018

30/04/2019

דרזדן היא בירתה של מדינת סקסוניה שבגרמניה, ולמעשה זו העיר השנייה בגודלה במדינת סקסוניה וה-15 בגודלה בכל גרמניה. מקור שמה של העיר הוא מהמילה “דרזדני”, שפירושה בלוסטיאנית (שפה סלאבית עתיקה) הוא “אנשי היער הסמוך לנהר”. דרזדן שוכנת על גדות נהר האלבה אשר חוצה את העיר.

לעיר יש היסטוריה רבה הכוללת את בתי המלוכה של סקסוניה. דרזדן הייתה ידועה בשם “קופסת התכשיטים”, זאת בשל הארכיטקטורה המיוחדת שמאפיינת את העיר – רוקוקו ובארוק. המבנים המלכותיים בדזרדן הם בין המבנים המפוארים ביותר בגרמניה.

העיר הוקמה בשנת 1206, ועד מלחמת העולם השנייה, המבנים בדרזדן נבנו בסגנון מפואר ביותר, סגנון שהפך את העיר לאחד ממרכזי התרבות של אירופה והקנה לה את הכינוי המרשים – “פירנצה על האלבה”. דרזדן הוחרבה כמעט כליל, כתוצאה מהפצצות של חיל האוויר הבריטי וחיל האוויר האמריקאי, לקראת סוף מלחמת העולם השנייה. לאחר תום המלחמה ובמשך שנים רבות, העיר נבנתה ושוחזרה מחדש, במה שהוגדר פרוייקט השחזור המאסיבי והמיוחד ביותר באירופה.

בין השנים 1806 עד 1918, דרזדן תיפקדה כבירתה של ממלכת סקסוניה. תקופה בה הפכה דרזדן למרכז תעשייתי מוביל בקנה מידה אירופאי. לא פחות, דרזדן גם הייתה מוקד תרבות בתקופה הנ”ל – בבית האופרה המרשים של העיר, הזמפר-אופרה, הועלו לראשונה אופרות של ריכרד שטראוס וריכרד ואגנר.

בשלהי מלחמת העולם השנייה, בין ה-13 ל-14 בפברואר 1945, הופצצה העיר על ידי בעלות הברית. בעקבות הפצצה קשה זו, דרזדן נחרבה כמעט לחלוטין.

לאחר מלחמת העולם השנייה, דרזדן הפכה למרכז תעשייתי מרכזי במזרח גרמניה. ראשי העיר בתקופת השלטון הקומוניסטי, הובילו בנייה מאסיבית על שטחים רחבים בדרזדן בסגנון קומוניסטי – בשל נסיבות כלכליות, וכמו-כן על-מנת להדחיק את עברה של דרזדן כעיר הבירה של ממלכת סקסוניה. חלק נרחב מההריסות – כנסיות, המבנים וארמונות מלכותיים, נמחקו בשנות החמישים והשישים של המאה ה-20, על ידי המשטר במזרח גרמניה.

מאז איחודה של גרמניה בשנת 1990, העיר נהייתה שוב מרכז תרבות חינוך של גרמני – אוניברסיטת דרזדן לטכנולוגיה היא אחת מעשר האוניברסיטאות המובילות בגרמניה. כלכלת העיר היא אחת המפותחות ביותר בגרמניה ומדורגת במקום ראשון במדינת סקסוניה. הכלכלה בעיר נשלטת בעיקר על ידי תעשיית ההייטק, ולכן העיר מכונה גם בשם “עמק הסיליקון הסקסוני”.

דרזדן

עוד מהבלוג של idanbraun

Augustine Hotel

The Augustine Hotel Prague  offer stylish and elegant accommodation, in the center of Prague. All rooms and suites are vast, and provide overwhelming sceneries of Prague - the adjacent convent and Prague Castle. Check out the best hotels in Prague to stay in! ...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

פורסם לפני 8 months

סמטת הזהב במצודת פראג

סמטת הזהב היא סמטה בשוכנת במתחם טירת פראג. במאה ה-17 התגוררו בסמטה צורפים, ולכן השם סמטת הזהב. כיום הבתים במקום משמשים כחנויות מזכרות. ...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה