הבלוג של ענבר בזק

ibezek1

בעלת משרד לפרסום ומיתוג דה מרקט

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מאוקטובר 2013

האם גם את מרגישה קרועה בין הרצון להתקדם ולהצליח בקריירה לבין הרצון להיות אמא משקיעה שנמצאת כל יום עם הילדים אחר הצהריים? האם גם את מרגישה שהקרריה גובה ממך מחיר כבד בבית ובמשפחה? אם כן – זה הבלוג בשבילך!

21/10/2013

שמי ענבר אני בת 39 אמא ל 3 ילדים וקרייריסטית.

8 שנים חיפשתי את העבודה האידיאלית  – קריירה מאתגרת ומהנה, בתחום שיאפשר לי התפתחות מקצועית, שיתגמל אותי בהתאם לכישורי ושיאפשר לי לשלב חיי משפחה וחיים אישיים.

8 שנים בהם עברתי בין מקומות עבודה, חלקם נטשתי בגלל בוסים שלא נתנו לי מקום לביטוי עצמי, באחרים פשוט לא נשארה דקה לחיים פרטיים ובאחרים נהניתי מבוס מבין ואוהד, שעות עבודה נוחות אבל מעט מאוד עניין מקצועי ואפשרויות התקדמות מוגבלות.

לפני 5 שנים מצאתי את הפתרון שיאפשר לי לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה – גם סיפוק, גם אתגר, גם כסף ובעיקר זמן פנוי לעצמי ולמשפחה שלי. פתחתי עסק עצמאי משלי.

זה לא היה קל, זה לא היה פשוט, היו הרבה רגעים של התלבטות והתחבטות אבל בשורה התחתונה אני היום בוסית לעצמי, מחליטה באיזו שעה חוזרת הביתה (משתדלת לפחות 3 פעמים בשבוע לאסוף הילדים מהגן), מחליטה בדיוק כמה אני שעות ביום לעבוד וכמה אני רוצה להרוויח, ויותר מכך – לא מוותרת על זמן פנוי לחדר כושר, לקוסמטיקאית, לספר, ולכוס קפה עם חברות.

אז אם אתן מאותן נשים שמרגישות בעבודה כיום שאתן לא מתוגמלות מספיק, שאתן לא מקבלות הזדמנות מספקת לקידום, שאתן מאוד מוכשרות אבל תמיד יש מישהו שעוצר את התפתחותכן המקצועית, או לחילופין מאוד מרוצות מהקריירה אך מרגישות שאתן עושות ויתורים גדולים מידי בבית ובחיים הפרטיים – הבלוג הזה נכתב עבורכן. לכל אותן נשים שרוצות ליהנות מכל העולמות ולא מוכנות להתפשר.

ושלא תחשבו שהעצמאות באה לי באופן טבעי. ממש לא.

הסימנים היו שם הרבה קודם ואני לא ראיתי אותם. זה התחיל במנחה שלי לתזה שאמר שמאוד מתאים לי להיות יועצת עסקית והציע לחנוך אותי באופן אישי, המשיך עם המאמנת שלי שניסתה לכוון אותי לכיוון העצמאי והסתיים בבוס לשעבר שהציע לי שותפות עסקית. זמן רב התעלמתי מהמלצות אלו בטענה שאני לא בנויה לי. אני מזל שור. צריכה יציבות ומשכורת שנכנסת בכל 10 לחודש כמו שעון. בלי לחץ ובלי חוסר וודאות.

אבל בסוף העזתי לקפוץ למים ולעשות את זה. אחרי חופשת הלידה השניה שלי לא חזרתי לעבוד והתחלתי לבנות לאט לאט את העסק הפרטי שלי.

אחרי 5 שנים בהן אני מתמודדת עם השד ועם הפחדים אני יכולה להרים ראשי בגאווה ולהגיד – עשיתי את זה! אני מרוויחה היום יותר ממה שהרווחתי בכל תפקידי כשכירה, נמצאת כמעט כל יום ב 16:00 בבית ולא מוותרת על תחביבים וטיפוח אישי. בתחום המקצועי אני מקפידה להתפתח וללמוד, להירשם להרצאות ולסדנאות ולשמור את עצמי בחזית.

ואם אני הצלחתי – כל אחת יכולה! כל אישה שיש לה חלום, שאיפות, אמביציה להצליח לצד חוסר מוכנות להתפשר על האושר האישי שלה, וחוסר מוכנות לבחור משפחה או קריירה. אני רוצה גם וגם ומגיע לי – כמו שמגיע לכל אחת מאיתנו.

הפרדיגמה העסקית שמחייבת אותנו לבחור בין אמהות וקריירה מוכתבת על ידי עולם עסקי גברי. אם תשאלו את רוב הנשים הן יודעות בלבן שאין שום בעיה לעשות את העבודה במקצועיות ובנאמנות וגם להספיק לאסוף את הילד מהגן. אבל לרובנו פשוט לא נותנים את הצ’אנס ומצפים מאיתנו שנבחר – או קריירה או אמהות.

בשבועות הקרובים אנסה להעלות כאן את מחשבותי והגיגי איך עושים את זה ואיך מצליחים להגיע למיצוי אישי גם כבעלת עסק וגם באמהות. אשמח מאוד לשמוע סיפורים של נשים שמתמודדות עם קשיים דומים והתלבטויות דומות ולשתף מניסיוני בנושא.  בחמש השנים האחרונות מאז פתחתי את העסק שלי ליוויתי מעל 200 נשים שפתחו עסק עצמאי. מצאתי שהדילמה הזו של קריירה-מימוש עצמי-אמהות-משפחה הרבה יותר נפוצה ממה שחשבתי. המהפכה הפמיניסטית עשתה לנו טוב מצד אחד והוציאה אותנו לשוק העבודה והצלחנו עם השנים לצמצם הפערים בשכר ובתפקידים בין נשים מצליחות וגברים, אבל המחיר שהניסיון להצטיין גם בבית וגם בעבודה גובה מנשים מחיר גבוה רגשית וגופנית.

מקווה שאצליח לתמוך בכמה שיותר נשים לממש עצמן ולהצליח למצוא את האיזון בין כל העולמות.

שלכם ענבר בזק.

עוד מהבלוג של ענבר בזק

תצוגה מקדימה

למה אני מרגישה שקופה? כאב העצמאית שרוצה שינוי.

את העסק שלי פתחתי לפני 6 שנים עם לידת ביתי השניה. מצאתי שאני רוצה לשלב קריירה מעניינת בשכר הולם עם אמהות ומשפחה, ועבודתי כמנהלת שיווק בחברת מזון גדולה לא אפשרה לי זאת. אז קפצתי למים והתחלתי כיזמית מתחילה, בלי הרבה ניסיון...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מתווה פנסיה אבטלה לעצמאים - למה אני לא מאמינה לאוצר כשהוא טוען שקיבלתי מתנה?

לפני קצת יותר משנה פרצה מחאת חברתית חדשה ברשת - היא מחאת העצמאים. קבוצה של עצמאים הקימה את "עצמאים עושים שינוי" , תנועה חברתית שנוסדה על מנת לתקן את העיוותים...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה