הבלוג של ענבר בזק

ibezek1

בעלת משרד לפרסום ומיתוג דה מרקט

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מאוקטובר 2013

את העסק שלי פתחתי לפני 6 שנים עם לידת ביתי השניה. מצאתי שאני רוצה לשלב קריירה מעניינת בשכר הולם עם אמהות ומשפחה, ועבודתי כמנהלת שיווק בחברת מזון גדולה לא אפשרה לי זאת.

אז קפצתי למים והתחלתי כיזמית מתחילה, בלי הרבה ניסיון ובלי הרבה הבנה מה עושים, אבל עם בעל תומך מאחורי שהאמין בי לאורך כל הדרך.

במהלך 6 שנים בניתי עסק לתפארת, משרד מיתוג ופיתוח שיווקי.  אבל ככל שהעסק גדל והצליח יותר, ככה אני הלכתי ונבלתי.

הפסקתי לישון בלילות. הראש שלי היה טרוד כל הזמן. מצאתי עצמי מסתובבת כל היום בין לקוחות ושורפת הרבה יותר זמן על הכביש ממה שרציתי  - כדי להביא עוד לקוח ועוד לקוח.

asakim_osim2הבית נפגע. הילדים נפגעו. גם כשהגעתי הביתה ב 16:00 הראש שלי היה בעבודה והעיניים שלי בטלפון ולא בעבודות היצירה המקסימות שהילדה הביאה להראות לי.

וכל זה למה?

כי מאוד מאוד קשה להיות עסק קטן במדינה ישראל.

כי עסק קטן בישראל הוא שקוף.

-          כשאתה עסק קטן כל האחריות להביא לקוחות ופרנסה על הגב שלך.

-          כשאתה עסק קטן הבנקים לא רואים אותך ממטר, לא נותנים לך אשראי, ולמרות שלעובדים חייבים לשלם עד ה 10 לחודש, הצ’קים מהלקוחות אף פעם לא מגיעים בזמן.

-          כשאתה עסק קטן אתה משלם למדינת ישראל מיסים גבוהים משמעותית משכירים באותה דרגת שכר, אבל אתה לחלוטין נטול זכויות סוציאליות. אין תשלום בגין ימי מחלה. אין תשלום על ימי חופשה. אין אפשרות לחתום אבטלה במידה והעסק נסגר.

בשלב מסוים בעלי ואני הבנו שאני בדרך לקרוס גופנית ונפשית. אולי אפילו מסכנת את הזוגיות שלי. העסק שאב ממני את כל הכוחות והאנרגיות שהיו לי.

אז בהחלטה אמיצה הכנסתי שותפה לעסק ושחררתי.

לקחתי על עצמי עבודה קבועה במשכורת ושחררתי את הבייבי שלי לאמא מאמצת שתגדל אותו.

הוא עדיין הבייבי שלי ותמיד ישאר.

בשבוע שעבר צפיתי בכתבת תחקיר של גל גבאי בתוכנית “המערכת עם מיקי חימוביץ’” ולא יכולתי להפסיק לבכות. התוכנית הציגה סיפורים של עצמאים נוספים, שבניגוד לי לא עצרו בזמן והעסק מוטט אותם.  המצב בו עצמאים נטולי זכויות סוציאליות מביא לכך שכל שינוי בשגרה (מחלה, אסון טבע, העברת דירה, אבדן כושר עבודה זמני וכיצ”ב ) יכול למוטט את העסק ואת המשפחה שנסמכת עליו כלכלית.


אז החלטתי לנקוט יוזמה ולפתוח קבוצה בפייסבוק. ביחד עם עוד כמה יזמים : רונן, רחל, לימור, שרון ק. ושרון מ. פתחנו קבוצה בשם עצמאים עושים שינוי וקראנו לעצמאים להתאחד ביחד ולהפסיק להיות שקופים. החלטנו להפסיק לקבל את המצב כמובן מאליו ולהלחם על זכויותנו כמו כל אזרחי מדינה ישראל לקבל תמורה לכסף שאנחנו משלמים לביטוח לאומי, למס הכנסה, מס בריאות, ארנונה. היום המדינה לא נותנת לעצמאים כלום בחזרה.

asakim_osimתוך פחות מחמישה ימים הצטרפו אלינו לקבוצה מעל 27,000 עצמאים ועצמאיות.

אני מאמינה שנצליח להגיע ל 500,000 חברים בקבוצה – מספר העצמאים והעצמאיות בישראל.  ולמה לא למיליון? לכל עצמאי יש גם בן או בת זוג וילדים שתלויים בהם.

מזמינה אתכם להצטרף אלי ואל חברי לדרך ולייצר שינוי!

 ענבר בזק, מרצה לשיווק והבעלים של דה מרקט, משרד לפיתוח שיווקי ובניית מותגים

 

 

עוד מהבלוג של ענבר בזק

תצוגה מקדימה

אשה מצליחה בעולם של גברים

שמי ענבר אני בת 39 אמא ל 3 ילדים וקרייריסטית. 8 שנים חיפשתי את העבודה האידיאלית  - קריירה מאתגרת ומהנה, בתחום שיאפשר לי התפתחות מקצועית, שיתגמל אותי בהתאם לכישורי ושיאפשר לי לשלב חיי משפחה וחיים אישיים. ...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

מתווה פנסיה אבטלה לעצמאים - למה אני לא מאמינה לאוצר כשהוא טוען שקיבלתי מתנה?

לפני קצת יותר משנה פרצה מחאת חברתית חדשה ברשת - היא מחאת העצמאים. קבוצה של עצמאים הקימה את "עצמאים עושים שינוי" , תנועה חברתית שנוסדה על מנת לתקן את העיוותים...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה