הבלוג של Iaffa Gavish

כל מה שמעניין – תרבות, צרכנות, מבטים

כותבת על נושאים מגוונים. הצגות, ספרים, אוכל, מסעדות ולייף סטייל. תמצאו כאן את היומיומי, את שעות הפנאי ואת ההנאות הקטנות של החיים.

עדכונים:

פוסטים: 580

החל מינואר 2014

מה קושר בין הנשים? רק לקראת הפרקים האחרונים הבנתי את הקשר. כאילו היה זה ספר מתח ועלי לגלות את הקשר בין הדמויות. הרמז נמצא בכותרת וכפי שקולעים צמה משלושה גדילים למארג אחד מושלם, כך שוזרת הכותבת את סיפור חייהן של שלוש הנשים למארג מושלם של נתינה וחסד.

02/03/2019

hazama_master

שלוש נשים מעולמות שונים לגמרי, מספרות את סיפור חייהן. סמיטה ההודית, ג’וליה הסיציליאנית ושרה הקנדית. למעשה, אין שום דבר היכול לחבר ביניהן. החיים שלהן כל כך שונים, אורח החיים, האמונות, הקשיים- כאילו תהום מפרידה ביניהן.

הכותבת, פורשת לפנינו את סיפור חייהן. את הקשיים איתן מתמודדת שלוש הנשים האמיצות והחזקות. כל אחת וסיפור חייה.

סמיטה ההודית היא מקסטת המוקצים. היא חיה בכפר קטן בהודו, נאלצת לנקות את בתי השימוש של אנשי הכפר ולאסוף צואה בידיה. בעלה עובד בשדות בתפיסת עכברושים ואת השלל מביא הביתה. זה הבשר עליו הם מתקיימים. לבני הזוג בת קטנה וסמיטה שואפת לגדלה בעולם אחר, טוב יותר. זו הדמות שריגשה אותי ביותר וזאת מכיוון שלפני כשבוע שבתי מביקור בהודו וראיתי את בני קסטת הדאלית- המוקצים ואת העבודות אותם רק הם עושים ואיך מתייחסים אליהם.

ג’וליה הסיציליאנית היא בת לאב אהוב, העובדת בבית המלאכה שלו, העוסק בייצור פאות נוכריות. האב נפגע בתאונת דרכים וג’וליה נאלצת לקחת על עצמה את ניהול בית המלאכה ולקבל החלטות גורליות שישפיעו על עתידה ועל עתיד משפחתה.

שרה הקנדית היא עורכת דין מצליחה במשרד יוקרתי ונחשב. הקריירה שלה חשובה מהכל והיא עובדת ללא ליאות, עד אשר מתגלה לה שהיא חולה בסרטן.

מה קושר בין הנשים? רק לקראת הפרקים האחרונים הבנתי את הקשר. כאילו היה זה ספר מתח ועלי לגלות את הקשר בין הדמויות. הרמז נמצא בכותרת וכפי שקולעים צמה משלושה גדילים למארג אחד מושלם, כך שוזרת הכותבת את סיפור חייהן של שלוש הנשים למארג מושלם של נתינה וחסד.

סיפור החיים של כל אחת מהנשים מתקדם קדימה, עד לשיא של התלכדות ויציאה לדרך חיים חדשה, כאשר השיער הוא הגורם המאחד ומלכד.

קשה היה להניח מהיד את הספר. הוא קריא מאד, מרתק והדמויות משורטטות באופן מעמיק ואוהב. ניכר שהכותבת אוהבת את גיבורותיה ומזדהה איתן והיא מצליחה להעביר זאת גם אלי, הקוראת ולרגש אותי.

לטישיה קולומביני היא במאית, שחקנית, תסריטאית וסופרת צרפתייה.

“הצמה” של לטישיה קולומביני. תרגמה מאנגלית- אביגיל בורשטיין. הוצאת כנרת, זמורה ביתן, מוציאים לאור. 192 עמודים. מחיר: 92 ₪.

עוד מהבלוג של Iaffa Gavish

תצוגה מקדימה

"המסעדה"- בראשון לציון. אסתטיקה, איכות ותמחור הוגן.

בשבוע שעבר הוזמנתי ל"המסעדה"  מסעדתו החדשה של המסעדן אמיר בן שטרית שהיה אחד השותפים ברשת המסעדות "קינג ג'ורג'". אמיר יזם קונספט של מסעדה המגישה מגוון מנות רחב ואיכותי במחירים הוגנים ונוחים. ...

תצוגה מקדימה

נובנטה נובה- גלריה לעיצוב המחברת בין אמנות, קולינריה וסטיילינג

העיר התחתית בחיפה שהייתה עד לפני מספר שנים המקום הכי פחות אטרקטיבי בחיפה התגלתה מחדש והפוטנציאל הגלום בה מתחיל להתממש. מסעדות שף, גלריות וחנויות אופנה נפתחות בקצב מזורז...

"בילי שוורץ"- המחזמר הקומי של תיאטרון חיפה הוא השלאגר הבא

        בחרתי במחזמר" בילי שוורץ" כאירוע המשמעותי ביותר השנה כיוון שמדובר במחזמר מקורי ישראלי שהוכיח שניתן להפיק מחזמר ראוי לשמו בארץ. לא מיובא ולא מתורגם....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה