הבלוג של Iaffa Gavish

כל מה שמעניין – תרבות, צרכנות, מבטים

כותבת על נושאים מגוונים. הצגות, ספרים, אוכל, מסעדות ולייף סטייל. תמצאו כאן את היומיומי, את שעות הפנאי ואת ההנאות הקטנות של החיים.

עדכונים:

פוסטים: 658

החל מינואר 2014

אל תעזו למות לא מוכנים

כותרת מבהילה, נכון? רובנו הרי נרתעים מהעיסוק במוות. מדחיקים ונמנעים מלעסוק בכך. כי זה רחוק, בלתי נתפס ולנו בין כה לא יקרה שום דבר, אז בשביל מה להתעסק בזה? אנחנו הרי נחיה לנצח, אין ספק.

אבל, כשמסתכלים למציאות בעיניים, מבינים שצריך להתכונן. אני עדיין שומרת את הצוואה שכתבו אחותי ובעלה כשנסעו בפעם הראשונה לחו”ל ובה ההנחיות שהשאירו לגבי ילדיהם. מי יטפל ואיך, הכספים שיש, הנכסים. כל מה שצריך. לא קרה כלום, כמובן. אבל ההיערכות הייתה חשובה מאד ואפשרה שקט נפשי. גם אצלי במגירה מונח מה שצריך במקרה ויקרה משהו ואתם יודעים מה? אני החלטתי שהמסמך הזה המונח שם הוא מתכון לאריכות ימים ואני מתכוונת כשאהיה בת מאה לנסוע לשייט סביב העולם. שנה באניית פאר כשמפנקים אותי כמו מלכת אנגלייה, לפחות.

אביחי שמידט כתב ספר שעוסק בדיוק בזה. בצורך להכין את כל מה שצריך כדי להקל ולעזור ליקירינו לאחר שנעבור לעולם שכולו טוב. הוא עושה זאת באופן מקיף ונוגע בכל תחומי החיים. הספר מבהיר את נושאי הירושה והצוואה באופן מעמיק ומובן. הידעתם, למשל, מה קורה עם חובות לאחר מוות? או שיש צוואה בעל פה? או מה מותר ואסור להוריש? ועוד ועוד פרטים שאנחנו לא חושבים עליהם וכשקראתי נוכחתי לדעת שוואלה, למרות שאני בטוחה תמיד שאני יודעת הכל. אז לא. לא ידעתי.

שמידט מציע שנתעד. שנחשוב איך היינו רוצים להיזכר. שנחשוב גם על הנכסים הדיגיטליים שלנו. על תוכן הכונן הקשיח במחשב. על תוכן המייל. על הגיבויים. במקרה שלי על הבלוגים. האם לתת סיסמאות כניסה לאנשים משמעותיים לנו? ואיך נגן על הפרטיות? הוא מציע שנכתוב בצוואה מה לעשות ולתת הוראות מדויקות. מעניין, נכון? מעורר מחשבה. עוד הוא מציע לארגן בטפסים מיוחדים את כל המידע אודות הנכסים שלנו. ביטוחים. ניירות ערך. קופות גמל וחיסכון. טופסיאדה מפורטת שמצורפת לספר. רק מלעבור על הכל ולחשוב כמה זמן ייקח לי למלא את כל הטפסים האלה, התחיל לכאוב לי הראש.

נראה לי שהספר משתדל ואף מצליח לתת תשובה לכל שאלה שמתעוררת אצלנו בנושא ועושה זאת באופן ברור והגיוני.

שמידט מציין שכתב את הספר לאחר שמספר מכרים שלו הלכו לעולמם ולא השאירו אחריהם מידע מאורגן וברור והמשפחות נתקלו בבעיות לא פשוטות והתמודדות ארוכה כדי לטפל בכל מה שהצריך ארגון וסידור, בלי שיהיה להם מושג איך להתחיל ומה לעשות. לדעתו, אסור להתעלם מהצורך לארגן נכון את עניינינו השוטפים, כדי שלא לסכן את עתיד היקרים לנו ולכן החליט לכתוב מדריך שיעזור בכך וייתן תשובה לשאלות שאנו פוחדים לשאול. מדריך שנותן שקט נפשי ומתאים לכל אדם בוגר בכל גיל. אני מסכימה איתו. חשוב לדעת, חשוב להתכונן וספרו אכן עוזר בכך.

“אל תעזו למות לא מוכנים”- אביחי שמידט

הוצאת ספרים “אוריון”

218 עמ’ מתוכם 107 עמ’ מסמכים

מחיר לצרכן 85 ₪

להשיג בכל חנויות הספרים, דרך חנות ההוצאה ברחוב סחרוב 19, קניון ערי החוף, ראשון לציון ובחנות המקוונת של ההוצאה www.orion-books.co.il או דרך אתר המחבר: http://www.avichaischmidt.com

עוד מהבלוג של Iaffa Gavish

תצוגה מקדימה

"המסעדה"- בראשון לציון. אסתטיקה, איכות ותמחור הוגן.

בשבוע שעבר הוזמנתי ל"המסעדה"  מסעדתו החדשה של המסעדן אמיר בן שטרית שהיה אחד השותפים ברשת המסעדות "קינג ג'ורג'". אמיר יזם קונספט של מסעדה המגישה מגוון מנות רחב ואיכותי במחירים הוגנים ונוחים. ...

תצוגה מקדימה

נובנטה נובה- גלריה לעיצוב המחברת בין אמנות, קולינריה וסטיילינג

העיר התחתית בחיפה שהייתה עד לפני מספר שנים המקום הכי פחות אטרקטיבי בחיפה התגלתה מחדש והפוטנציאל הגלום בה מתחיל להתממש. מסעדות שף, גלריות וחנויות אופנה נפתחות בקצב מזורז...

"בילי שוורץ"- המחזמר הקומי של תיאטרון חיפה הוא השלאגר הבא

        בחרתי במחזמר" בילי שוורץ" כאירוע המשמעותי ביותר השנה כיוון שמדובר במחזמר מקורי ישראלי שהוכיח שניתן להפיק מחזמר ראוי לשמו בארץ. לא מיובא ולא מתורגם....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה