הבלוג של הורים ברשת

הורים ברשת

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מנובמבר 2014

וועדת טרכטנברג הביאה ישועה להורים הצעירים, חיסכון כספי עצום מידי חודש בגני הילדים, אך אופי המסגרת הקיימת אינה הולמת את צרכי הילדים הרכים. המסגרות מאבדות את משמעותם החינוכית לטובת שמירה על הילדים. מה אפשר לעשות? רמז..תתעוררו . 1:17 OUT, 1:6 IN.

המאמר הזה נכתב מתוך תחושת אחריות לילדי ישראל ומתוך רצון להעניק לגיטימציה ללמידה, לתהליך ולזמן. התחושה שלי היא שמילים אלו נשכחו והתבלבלו עם המילה “עצמאות”. להיות עצמאי ובוגר אינה צריכה להיות מילה נרדפת לשורד. תהליך של עצמאות, הוא תהליך התפתחותי המתרחש כאשר ילד מבין שיש לו חוזקותוחולשות ושניהם לגיטימיים באותה מידה. הילדים של היום יהיו המפקדים בצבא, פקידי הקבלה במכס, העוזרים הפרלמנטריים והשרים הבאים במדינתנו. בגיל צעיר מאוד ילדים מרגישים כעס או שמחה ואמורים ללמוד כיצד לנהל את כעסיהם ודחפיהם. על מנת לעשות זאת בבטחה,הילדים זקוקים לסביבה מכילה וליחס חניכה ראוי בין הצוות החינוכי לבין מספר הילדים בגן.
יחס של 2 על 35 ילדים
בגני הילדים העירוניים, יש 35 ילדים עם גננת וסייעת אחת. כלומר, יחס הצוות החינוכי עומד על 1:17. איש צוות אחד לשבעה עשר ילדים וילדות. אם תהיתם, למשרד החינוך, אין תקן רשמי של היחס הראוי, על פי חוזר מנכ”ל בכל גן יהיה מקסימום של 35 ילדים, עם שני אנשי צוות – ללא קשר לגיל הילדים. היחס שאליו אנו שואפים, איש צוות אחד לשישה ילדים לגילאי שלוש (1:6),  ואחד לשמונה  (1:8) לגילאי ארבע, שאוב מתוך דוח רשמי של משרד התמ”ת שעמד על מכלול הצרכים לגיל הרך וממחקרים בתחום החינוך.ייתכן שאישורו של משרד החינוך את התנאים הנוכחיים בתוספת ההקלה הכלכלית להוצאות החינוכיות של ההורים איפשרה את קבלת התנאים על ידי הציבור. יחד עם זאת, “צהלות השמחה” של הורים רבים נוכח “חינוך חינם”..מתחלפים בימים אלו לכעס ופעילות אקטיביסטית לשינוי – מאחר והפערים בין צרכי הילדם לתנאי הגנים נותנים את אותותיהם.
גן הילדים - המציאות מול הדמיון
גן זה לא מחסן
להלן ציטוט שמועלה מאחד מדפי המחאה בפייסבוק (“גן זה לא מחסן”) : “הבת שלי בת 4 וחצי, בין הגדולות של גן מעורב (רב גילאי) שבו 18 ילדים בני שלוש (מתוך כלל הקבוצה) , נפלה ודיממה מהשפתיים. ששאלתי אותה איך היה הייתה, היא אמרה: לאף אחת לא היה זמן לבוא לטפל בי. הן חייבות להיות עם הקטנים”.
במאמר אסביר את המציאות היומיומית בגנים, חשיבות תפקיד הגננת ומה נעשה בקרב הקבוצות הפועלות לשינוי המדיניות החינוכית בישראל….

עוד מהבלוג של הורים ברשת

תצוגה מקדימה

ילדים עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז בודדים יותר...

אני זוכרת את היום הראשון שהבאתי את בני לבית הספר. לא הייתי בטוחה כיצד הוא יסתדר בהפסקות, האם הוא ימצא מישהו לשבת ולדבר איתו בהפסקה. האם הוא יחוש בנוח לענות לשאלותיה של המורה... ומה יקרה אחרי שעות בית הספר.. נכון, שרוב...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כיצד נתמודד עם תסכול של ילדנו ?

אורית רוזנבוים, כתבה ספר על בסיס התיאוריה האדלריאנית עם תובנות חדשניות: "תפקיד חייך", ומציידת את הקוראים בכלים פרקטיים רבים. צוות הורים ברשת שמח להביא אליכם את אחד מהפרקים מתוך ההספר: התמודדות עם תסכול – זה בכף...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

5 חברות שפיתחו מוצרים להורים וילדים מדהימים!

לא כל סטראט-אפ חייב להיות טכנולוגי, במיוחד שהוא מיועד להורים או לילדים. יחד עם זאת הדור של היום הוא הרבה ביותר מתוחכם ממה שאנחנו חשבנו שנהייה אי פעם כך שכדי שהשימוש במוצרים יהיה אטראקטיבי, כדי שיתאים גם להם. חמש חברות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה