הבלוג של אורלי ברג

הוריקן

עדכונים:

פוסטים: 266

החל מדצמבר 2013

מה בעצם כתוב באותיות הקטנות בפוליסות הביטוח שאנחנו חותמים עליהם ובטוחים שאנחנו מבוטחים

07/01/2019

לא נתתם לי צ’אנס אפילו להתעורר כמו בנאדם ולשתות קפה – ישר לצרוח על מישהו. ביטוח אנחנו משלמים לקופ”ח – נכון? בטח. את  האותיות הקטנות אנחנו קוראים ? לפעמים כן ולפעמים לא  כי למי יש סבלנות וכמו שתמיד אומרים “זה חוזה סטנדרטי”. למה כמו מפגרת אני ממשיכה ומשלמת ביטוח כל חודש? כדי שאם אני ארצה טיפול או שירות מיוחד אני אוכל לקבל אותו עם השתתפות כספית. מה זה שווה במבחן המציאות? ממש כלום ברוב המקרים. לפחות היום לפחות עכשיו ואני עצבנית ומותשת .

shutterstock_77408059

כותבת פוסט זה (אני) כבר הפסיקה להתייחס אל עצמה כאל בנאדם אלא כאל הפכה להיות רובוט שעובד בשירות המדינה וכמו שהמדינה מקולקלת – גם אני מקולקלת והרבה פעמים מושבתת . למה? כי ככה זה, ככה עובדים במוסדות הרפואה במדינת ישראל ואני שונאת כל מוסד רפואי שאני באה איתו במגע ולצערי יש יותר מדי כאלה

מישהו צריך להכיל את התסכול, הכאב, הדמעות והקללות והנייר והאותיות בדרך כלל סופגים כמעט הכל – אז ממש קבלו התנצלות . תודה.

תנו לי לחזור לחיים נורמליים – זה כל מה שאני מבקשת. זו לא נראית לי בקשה מוגזמת. אולי כן ופשוט לא עדכנו אותי. אתם חושבים שאם שכחתם לשלוח אותי לבדיקה או לתת לי איזה חומר או לספר לי על הנזק ותופעות הלוואי שהחומר גורם זה לא יגיע?

מה אכפת לכם? אם זה היה קורה חלילה למישהו שיקר לכם אין לי ספק שהוא לא היה מחכה בתור, הוא היה מקבל את הכי טוב שיש אבל בעצם מה אכפת לכם אם אני משוטטת במונית – כן, גם זה שיטוט (בקושי) ב 30 מעלות עם נהג שלא סותם ת’פה או לא ראה מקלחת בשבוע האחרון. מה אכפת לכם?

אז איך עובדים הדברים כשצריך בדיקה או טיפול או חומר מסויים ולא מקבלים אותו. מבטיחים לך אתמול שיהיה לך , בטוח יהיה לך אבל רק ב 21 באוגוסט? בינתיים תסבלי. אז מה אך אנחנו לא יודעים אם ומה מתרחש אצלך בתוך הגוף. מתחילים את השיחה בטון נעים – ככה לפחות אני משתדלת וריבונו רק מבין מאיפה המילה נימוס עדיין קשורה אליי. עוברות משהו כמו 3 דקות והפקידה מנסה להסביר שזה לא בסמכותה ומכאן אני מתחילה להרים טונים ומתחילה להסביר בשקט אבל בפאסיב-אגרסיב שהמשחק נגמר.

בחלק מהמקרים אמירה כמו “בטח פרסום באינטרנט יישמח את ההנהלה שלכם -  אני כותבת ממש יפה” – לפעמים זה עובד, בחלק מהמקרים “תזכירי לי את שמך ואת שם הממונה עלייך”  עושה את שלו וככה לומדים את השיטה – מה מתאים למי. עובדים בשיטת מצליח – לא מצליח. לא מופתעת שאנשים מרימים ידיים כי במלחמת ההתשה הזו בין המימסד הרפואי לבין אלו שזקוקים לו – המימסד ינצח כי למטופל אין כח למלחמות.

shutterstock_119000059

אז מה אם הביטוח שלך צריך לכסות מחלות מהסוג הזה, אז מה אם באותיות הקטנות של הביטוח כתוב שאת רשאית לבחור את הרופא X אבל זה מה עם כתוב שבדיקות מסויימות והדמיות אחרות לא מכוסות – העיקר שאת משלמת את הפוליסה . היא באותיות הקטנות ורובנו לא ממש קורא אותן .

תתחילו לקרוא את האותיות הקטנות. זה לא מספיק שאומרים לך שהביטוח מכסה  הכ-ל.  זה בעצם אומר שהוא לא מכסה כמעט כלום.

 

 

עוד מהבלוג של אורלי ברג

אמא - אולי תבואי חזרה ?

ביום שהעולם מתרסק, שהכוכבים יוצאים מהמסלול , שהשמש מפסיקה לזרוח והירח מפסיק להאיר = ככה בדיוק ושם בדיוק אני נמצאת. יש לי אמא מדהימה, יקרה, אהובה, מלאת חמלה, לב רחב שאין לו גבולות, שיקול דעת, תבונה וים של רגישות ורגשות. אמא...