הבלוג של אורלי ברג

הוריקן

עדכונים:

פוסטים: 266

החל מדצמבר 2013

סקר טלפוני בענייני איכות העיר, פלקטים עם תמונות מועמדים נתלים על מרפסות? נחשו מה בשטח -נכון אוטוטו בחירות עירוניות – אז מה קורה אצלך בעיר ?

02/09/2018

נכון, עוד מעט בחירות לראשות העירייהאתה זוכר את זה אדוני ראש-העיר? תן לי להזכיר לך. אתה עובר ומנסה לגייס מתנדבים ומצביעים כי אתה רוצה את ראשות העיר פעם נוספת סביר להניח.

יש גם מועצת עיר מתפקדת, יש קבלת קהל לראש העיר באופן אישי (הייתם מאמינים?), פתאום עוברים חברי מועצה ומצטרפים לשולחן “פרלמנט הקפה” להראות שאכפת להם איך אני חיה ואם יש לי תלונות. חוק ברזל: 90% סיכויים  שיהיו לי ולאחרים  תלונות והן תהיינה מוצדקות בחלקן הגדול – רק שמועמדים מקשיבים להם לפני הבחירות ועושים אתם בערך אפס אחרי הבחירות.

אנחנו זוכרים עכשיו כשרחובות ראשיים וסמטאות סגורים ובשם שיפור פני העיר ומסגרות תמ”א ופינוי – בינוי ועוד שמות מפוצצים ובנייניה בלי מחשבה ובלי תשתית – אז מה אם הפקקים לכל מקום בעיר לוקחת המון זמן ונראית ככמו איזור פיתוח ג’ בשכונה ד’ ולא חשוב לאן ומתי ואיך צריך להגיע – אנחנו רואים וזוכרים.

shutterstock_115315012

למה? כי אתה ראש העיר ויש וועדה  לבניין ערים ו-וועדת חינוך ועוד מיליון וועדות כדי שיחשבו שעשית משהו בקדנציה שלך. אני לא זוכרת אם זו קדנציה שנייה או שלישית אבל אני זוכרת שאתה ראש העיר והשנה היא שנת בחירות ואתה רוצה להראות שעשית משהו.

אנחנו זוכרים את זה כל השנה אדוני. אנחנו זוכרים את זה גם כשמתנהלת פעילות שפוגעת משמעותית באיכות החיים כאן ואנחנו גרים ממש ליד בית ספר – אתה שוכח שגרים כאן תושבים .  הכדורגל עף מעבר לחצר  וכשמתקשרים אלייך ללשכה או למוקד – זה ממש לא נוגע לך ואנחנו מקבלים איזו תשובה אידיוטיית. אנחנו זוכרים את זה  . אתה – תזכור את זה עכשיו כשאני כותבת לך לפני הבחירות.

אנחנו זוכרים את זה גם בימי פעילות כשהרצפה בבית רועדת בבבניינים הסמוכים בגלל רמת הדציבלים בחצר בית הספר הסמוך וכשמתקשרים  למוקד העירוני שלך או ללשכת העיריה התשובה היא “פעילות בית ספרית”.

shutterstock_342681872

מערכת החינוך של העיר נחשבת לסבירה. יחד עם זאת אתה לא יכול לקחת על הכל קרדיט. לא, זה לא קרה רק בזכותך. זה אולי גם בזכותך. ביה”ס הוא גם שיעור היסטוריה ומתמטיקה וגם חינוך גופני, כישורי חיים ועוד. נכון, לפעמים יש גם פעילות בית-ספרית.

אני מבקשת ממך  שכדאי מאד שבאותה נקודת זמן כשאתה מדבר על איכות החיים בעיר תזכור שבדיוק בשעה שהילדים צורחים בצורה לא הגיונית כי זו פעילות בית ספרית, השכנים שאתה מספר להם על איכות חיים – מחפשים את מה שהבטחת.

אז מה אם זה לא כל -יום? אז מה אם זה ילדים?  הם למדו את זה איפשהו. נחש איפה? נכון, גם בשכונה אבל זהו גם דפוס בית- ספרי ואם בבית הספר מתנהלים כך כי יום פעילות מיוחדת- אז למה לא בביית או בשכונה?  אתה רוצה לדבר איתי על איכות הסביבה? אז בוא נדבר.

אדוני ראש העיר – מערכת החינוך שאתה עומד בראשה כמו שאתה עומד בראשות העיר ומטיפה לאיכות הסביבה וגם לבריאות וגם לרווחה. מתי היית שם? ראית מה עושים שם לרווחת האזרח?

002 אתה צריך  לזכור את זה כל יום בשנה, לא רק לפני הבחירות כי אנחנו זוכרים את כל אלה כל יום ברחוב ובשכונה שבה אנחנו חיים כל השנה.

מתי  ראית כמה העיר נקייה? כמה זמן לא פותרים את בעיות החנייה? אז מה אם מוסיפים עוד בניינים למי זה חשוב שהעיר תהפוך לפקק אחד גדול? זה כבר יהיה אחרי הבחירות ובינתיים – מה אכפת למישהו להבטיח?

העיר הזו וחלק לא קטן מתושביה ממש לא מתגאה במה שמתרחש כאן בין מערכת בחירות אחת לשנייה.

אדוני ראש – העיר, אני לא כותבת את שמך או שם העיר כי אין  לי עניין להכפיש אותך. יש לי עניין שתזכור שאיכות הסביבה זה לא רק פחים למיחזור אלא גם חיינו בעיר כל השנה ולא ממערכת בחירות אחת לזו שתבוא אחריה

אתה רוצה להמשיך לכהונה הבאה? אנחנו רק מבקשים שתזכור גם אותנו, אלה שרוצים קצת יותר איכות גם כל יום.

אנחנו לא נגדך – אנחנו בעדנו !

 

עוד מהבלוג של אורלי ברג

אמא - אולי תבואי חזרה ?

ביום שהעולם מתרסק, שהכוכבים יוצאים מהמסלול , שהשמש מפסיקה לזרוח והירח מפסיק להאיר = ככה בדיוק ושם בדיוק אני נמצאת. יש לי אמא מדהימה, יקרה, אהובה, מלאת חמלה, לב רחב שאין לו גבולות, שיקול דעת, תבונה וים של רגישות ורגשות. אמא...