הבלוג של אורלי ברג

הוריקן

עדכונים:

פוסטים: 266

החל מדצמבר 2013

כמה שעות של הפוגה בענייני הטרדות מיניות עוד שעתיים של צוללות ומתנות ומה נשאר לנו? מבט חפוז על המקום הרע שאנחנו חיים בתוכו

07/11/2017

אז מה יתקיימו הבחירות? עוד חצי שנה אולי שנה. תלוי מתי זה ישתלם ולאיזו מפלגה ומי יכול לעשות קומבינות שישתלמו לו עוד לפני הבחירות . בדיוק אז.

אז מה השתנה במערכת הבחירות הקודמת או זו שלפניה? בערך שום דבר. בעצם, אולי קצת כן. אולי הפכתי לממש לא נאיבית. הפכתי לאדם לא מאמין. לא מאמין שמי שהבטיח – יקייים.

“חרא של מדינה” שטובים רק בהבטחות ונזכרים ש”היי, יש גם אזרחים במדינה הזו”. אל תדאגי  אומרים אלה שהצביעו בבחירות הקודמות  ומזכירים לי שלפני הבחירות יזכרו את כולנו ויבטיחו כל מה שנחלום עליו. אל תדאגי – לקיים ? מי הבטיח? מתי?

shutterstock_125458538(2)

יש עודף תקציבי בקופת המדינה אז אתמול שמעתי בטלוויזיה שיש יתרה (איך?) של לא מעט כסף בקופת – המדינה. הייתי בטוחה שאני לא שומעת טוב ובדקתי באופן מיוחד אם זה נכון. אז זה פשוט נכון. אלה שיושבים במשכן, אלה שבחרנו רוצים להיטיב עם מעמד הביניים כי מגיע להם.  הם למדו ועבדו והורידו להם המון מס – הכנסה. כלכלני משרד האוצר ואולי עוד מישהו  עשו תחשיב ממוצע שכל משפחה ממעמד הבינייים  תקבל בסוף שנת כספים החזר של 5000-6000 ש” בממוצע.

אני באמת מפרגנת להם מכל ליבי – עשיתם את מה שהייתם צריכים לעשות ונשאר כסף בקופת המדינה בצורה ביזרית (אני לא ממש טובה במתמטיקה ובטח לא במספרים גדולים) ? מגיע לכם שתקבלו אם באמת נשאר.

חצי נכה – לא חצי בנאדם לא יודעת מי ממונה על הרווחה, על התקציב על האנושיות ועל “להביט בלבן של העיניים” של הנכים, הגימלאים וכל מי שצריך לבחור בין חימום חלקי של הבית, לקחת רק חלק מהתרופות, נשברה עגלת הנכים ואין לו כסף לתקן או אין לו כסף לממן עובדת לעזרה.

למה? כי ככה מדינת ישראל רואה את התקציב, את מה שנשאר, למי יש לובי יותר חזק בכנסת, מי יש לו יותר כח לצעוק או מי כבר הרים ידיים ואמר “נו, שיהייה”. הלוואי שיהיה איש ציבור (לא מעניין מאיזו מפלגה) שיסתכל לי ללבן של העיניים  ולא יגיד “אנחנו מקימים וועדה” – שיקרה הנס הזה וגם יתחילו לתת לנכים ולגימלאים לחיות בלי כל הוועדות שכבר היו וסביר להניח שיהיו -  פשוט תנו להם לחיות בכבוד.

 084

יש לנו בית-משפט עליון ורמטכ”ל וראש ממשלה ועוד גורמים שאמורים להיות בכירים ולשמור עלינו ולעשות את מלאכתם נאמנה. אז גילנו עכשיו את פרשת   1000 , 2000, ,3000 ו – 4000 (נדמה לי שהגענו גם למספר הזה. איזה סוג ורמת אמון אני צריכה לתת למי ששותף לפרשות האלה (לכאורה כמובן).

זו המדינה שלי – אלה חלק ממוסדות השלטון  בזמן שח”כ  מכנה ח”כית  סרסור /דילרית וזה היה רק היום – אז מה נשאר לי להגיד בבחירות? לא רוצה אתכם? לא רוצה ככה? אל תדאגו יבואו חבר’ה אחרים שיבטיחו משהו אחר ויעשו קצת מאותו דבר.

איך לא אשים בכותרת ראשית את מעשים מגונים והטרדות מיניות שחזרו אלינו מהעבר הרחוק על ציר הזמן עד היום הזה ממש. על אותן מתלוננות שעברו גיהנום (כתבתי עליו פעם) ובחרו שלא לשתף בו אחרים וכל אחת מסיבותיה שלה.

הטרדה ואונס ומעשה מגונה -כל התחושות האיומות של ההשפלה, הכאב, פלישה צפים באותה עצמה – להאמין שמישהו יטפל בזה הפעם טיפול שורש? אני הפסקתי להאמין. נותנת להצפה של הנושא הקריטי הזה חודשיים – שלושה וכמו כל דבר צופה שתהייה דעיכה והלוואי שאני אתבדה.

pexels-photo-356225

אז אתמול שמעתי בטלוויזיה שיש יתרה (איך?) של לא מעט כסף בקופת – המדינה. הייתי בטוחה שאני לא שומעת טוב ובדקתי באופן מיוחד אם זה נכון. אז זה פשוט נכון. אלה שיושבים במשכן, אלה שבחרנו רוצים להיטיב עם מעמד הביניים כי מגיע להם פרס הם למדו ועבדו והורידו להם המון מס – הכנסה. כלכלני הכנסת עשו תחשיב ממוצע שכל משפחה כזו תקבל בסוף שנת כספים החזר של 5000-6000 ש”ח.

אני באמת מפרגנת להם מכל ליבי – עשיתם את מה שהייתם צריכים לעשות ונשאר כסף בקופת המדינה בצורה ביזרית (אני לא ממש טובה במתמטיקה ובטח לא במספרים גדולים) ? מגיע לכם שתקבלו אם באמת נשאר.

לא יודעת מי ממונה על הרווחה, על התקציב על האנושיות ועל “להביט בלבן של העיניים” של הנכים, הגימלאים וכל מי שצריך לבחור בין חימום חלקי של הבית, לקחת רק חלק מהתרופות, נשברה עגלת הנכים ואין לו כסף לתקן או אין לו כסף לממן עובדת לעזרה.

925

למה? כי ככה מדינת ישראל רואה את התקציב, את מה שנשאר, למי יש לובי יותר חזק בכנסת, מי יש לו יותר כח לצעוק או מי כבר הרים ידיים ואמר “נו, שיהייה”. הלוואי שיהיה איש ציבור (לא מעניין מאיזו מפלגה) שיסתכל לי ללבן של העיניים  ולא יגיד “אנחנו מקימים וועדה”.

אל תבקשו ממני להצביע בבחירות. אל תגידו לי שאם לא אצביע – זה בדיוק כאילו הצבעתי למפלגה המתחרה. מדינת ישראל – אני מתביישת ומצטערת שאני חייה כאן היום. זה לבחור בין חרא לדראעק  ככה אני מרגישה.

עוד מהבלוג של אורלי ברג

אמא - אולי תבואי חזרה ?

ביום שהעולם מתרסק, שהכוכבים יוצאים מהמסלול , שהשמש מפסיקה לזרוח והירח מפסיק להאיר = ככה בדיוק ושם בדיוק אני נמצאת. יש לי אמא מדהימה, יקרה, אהובה, מלאת חמלה, לב רחב שאין לו גבולות, שיקול דעת, תבונה וים של רגישות ורגשות. אמא...