הבלוג של אורלי ברג

הוריקן

עדכונים:

פוסטים: 256

עוקבים: 6

החל מדצמבר 2013

למדתי את ההיסטוריה של השואה. למדתי על המחנות. הייתי שם וראיתי חלק מהזוועות שאני יודעת שאבא היה שם – אבל הוא בחר שלא לספר. לא באמת הכרתי אותו. לא הכרתי את התקופה הזו בחיים שלו. הוא שתק.

23/04/2017

כנראה שהייתה לנו משפחה גדולה. אני לא ממש יודעת. אם ידעתי משהו זה רק דרך אנשים אחרים שחלקם שייך למשפחה שהייתה כנראה גדולה ואמא פעם אמרה לי אנחנו לא צריכים את הטקסים כדי לזכור. אנחנו חיים את השואה בתוכנו,לצדנו, כמו צל, בשקט וברקע . שאלתי מעט שאלות כי ידעתי שלא יהיו לי תשובות.

באמת נשארה לי משפחה קטנה. היא הלכת ונעלמת . היו לי סבא וסבתא ושלושה ילדים שהצליחו לשרוד ולהיות כאן ולבנות בית. רק דרך השמות הפרטיים שלנו למדתי מעט. שאלתי את אמא למה  לכל אחד משני מהאחים שנשארו לאבא יש בן  עם שם אחד זהה שאף אחד מהבנים ששרדו את התופת לא הסכים לוותר עליו. היא סיפרה לי שהוא היה הבן הבכור וכל אחד רצה לזכור ולציין אותו. אז יש את שם זהה לבן של האחים שהצליחו להמלט מהתופת.

דרך השמות למדתי. אחת הבנות מהדור השני נקראה על – שם מישהי ורציתי לדעת למה. למדתי את שיכולתי דרך השמות.  למדתי את מה שיכולתי. מהחלק הקטן שאני יודעת הוא שהייתה לי משפחה גדולה. חלק גדול מאד ממה ומי שהיו משפחה שלי נספו שם ומי שהצליח להמלט הגיע  כאן.

לא ידעתי וגם היום אני לא יודעת הרבה. למדתי דרך דפי -יזכור, למדתי עם ודרך בן-דוד אחד שלקח אותנו לפני כמה שנים ולא יכולתי להכיל את  המסע וחזרתי אחרי כמה ימים הבייתה.  עד היום אני יודעת ומרגישה שאני לא יודעת כמעט כלום. אבא שתק.  אצלנו במשפחה שתקו המון – לא דברו על מה שהיה ומה שהם עברו.

005

אחרי התופת הם עוד גייסו את החיוך. מאיפה הם לקחו אותו ?

ביום השואה שמוקרנים הסרטים של מה שעד היום לא נתפס – אבא היה מסתגר בסלון עם ווליום גבוה בטלווזיה מרותק ולא קם ולא אמר . פעם שאלתי אותו אם אני יכולה לראות איתו קצת – הוא לא הסכים ואמר תקשיבו מהמטבח. הוא הסתגר מול הטלוויזיה ואנחנו שמענו כי זה הדהד . אמא אמרה לי פעם שמי שהיה שם לא צריך טקסים – הוא חי את זה.

shutterstock_203955709

אבא שלי מת לפני כמה שנים והשאיר אחריו את עצמו. לפעמים רציתי ממנו משהו ושאלתי אותו והוא אמר לי שלהוא לא רוצה לדבר על זה. אבא שלי נשאר חידה בשבילי.

הוא שתק ונשאר חידה גדולה בשבילי.

עוד מהבלוג של אורלי ברג

אמא - אולי תבואי חזרה ?

ביום שהעולם מתרסק, שהכוכבים יוצאים מהמסלול , שהשמש מפסיקה לזרוח והירח מפסיק להאיר = ככה בדיוק ושם בדיוק אני נמצאת. יש לי אמא מדהימה, יקרה, אהובה, מלאת חמלה, לב רחב שאין לו גבולות, שיקול דעת, תבונה וים של רגישות ורגשות. אמא...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

סרטן - הימים הראשונים שלי איתך...

אני משתדלת  לסגור את הדלת עם רב – בריח אחרי שהחלפתי את המנעול, אני נשבעת לעצמי לא לתת לשדים האלה להכנס (אגב, הם מצויירים מאד יפה..), אני משתדלת לתת לפחד דרך  אחרת מפתה הרבה יותר, לבנות תסריטים שבהם אני חזקה כמעט כמו פופאי –...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אמא - מזל טוב

להגיד לך מזל טוב? מוזר לאחל לך כשאת לא כאן...אז מה? לחגוג לך? את מה בדיוק ? לחפש לך מתנה? מה את רוצה השנה? מה ישמח אותך אהובה? יש בך עכשיו שמחה? יש בך עכשיו מנוחה? את אוהבת את מה שאני עושה? יש לך יומולדת - לא יודעת איך לומר...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה