הבלוג של אורלי ברג

הוריקן

עדכונים:

פוסטים: 256

עוקבים: 6

החל מדצמבר 2013

יום אחד בשנה – מציינים את להט”ב. זו לא מסיבה למרות שזה הפכה לכזו. זה עוד יום שבו צריך לציין את הטמטום וחוסר ההגיון במדינה אחת עם המון משרדים שההגיון והשכל הישר עוד לא עשו עלייה.

27/02/2017

אבא- היא צעקה מהחדר המתוקה שלהם בת 6 אבא נו כבר – אני רוצה מילקי. לא, הוא לא הגיב.  הוא היה עסוק, ואז הצעקה הבאה הייתה אבא’לה כי זה בית כזה שייש בו אבא ואבא’לה ומתוקה בת 6 ותאומים צעירים יותר של זוג אוהב.

הכרתי את אחד מאבות המשפחה המופלאה, המצויינת, האיכותית והמצחיקה (לפעמים) כשהוא היה “אבא ובעלו. הם היו כבר אז מיליון שנים יחד וכל מה שהם רצו זה להפוך להיות משפחה. רצו להתחתן, רצו ילדים, רצו ילדים שיעירו אותם בלילה, שיחבקו אותם במיטה , שילכו איתם בגינה, משפחה. נשמע פשוט ונורמלי לגמרי, נכון?

shutterstock_184778363

אז היום הם מה שהם רצו להיות והיו שלבים שחשבתי שכבר זה לא יכול לקרות. אבל היום יש אבא ואבא’לה. יש ילדה בת 5 (או 6) ותאומים בני 3(או משהו באיזור). מודה , מי זוכר שנה יותר שנה פחות ? הורים שלא ישנים בלילה או כאלה שמלווים את הילדים לגן -בטוח זוכרים, אני לא.

כשהיה ברור שהם לא התחתנו בישראל בדרך שהם רוצים, הם חצו יבשת והתחתנו שם וצריך לכתוב  “וחיו באושר ועושר עד היום הזה. אבל לא, הם כן חיו באושר, אבל  היה חסר משהו. הם רצו משפחה. אחרי לא מעט שנים והמון המון כספים הם מצאו ביבשת ההיא – מישהי ממוכנה להיות הפונדקאית שלהם. הם רצו ילדים ובמדינת ישראל אבא ואבא’לה יחד לא יכולים להרשם כהורים.  רק אחד משניהם היה יכול להיות רשום אב כי ככה זה במשרד הפנים ועוד כל מיני משרדים ופקידים “כי זה החוק”

marriage-825171__340

אבל אנחנו אוהבים, אנחנו נשואים, יש לנו שלושה ילדים. אנחנו רוצים שבתעודת לידה של הילדה בסעיף האב יהיה רשום….ושורה מתחת במקום שם האם יהיה רשום גם :שם האב.  בינתיים למותק הזו ולתאומים במציאות יש אבא ואבא’לה ורק הניירת ומשרד הפנים ועוד כל מיני – שם אסור היה להם להיות משפחה.

זה בסדר ללכת לגנון,  לגן, לריב עם הילדים, לדבר עם אבא’לה – העיקר שהם לא יהיו רשומים כ”משפחה”. אבל אני לא רוצה להיות אפוטרופוס כי אני אבא שלהם התעצבן וכמעט יצא לו הווריד מהמצח מעצבים אמר אחד משניהם, השני זה בסדר – אנחנו נרשום ככה אומרים כאן.

אני רוצה שיהיה רשום שם האב________ ושורה מתחת יהיה רשום שם האב ________

לא רוצה הערות ביינים, לא רוצה אפוטרופוס, לא הורה מאמץ,לא קריאות ביניים: תפנימו: אנחנו אבא, אבא’לה ושלושה ילדים. הפנמה לא עבדה במדינת ישראל. המשפחה נהדרת ומאושרת (לפעמים הילדים כמו ילדים אחרים מעצבנים לרבע שעה). ילדים רצים ומשתוללים בבית ובגינה וצרחות של “הוא עשה לי/היא לקחה לו”. בשופרסל הם קונים קורנפלקס ואוכל בריא והולכים לחוגים – כי זוהי משפחה רגילה. רק לא בשביל  הניירת והתעודות של מדינת ישראל.

הילדים כבר היו בביית וגם קצת גדלו (ככה זה עובד, לא?) עדיין המשיכו אבא ואבא’לה לא לוותר. עברו ערכאות משפטיות מכל מיני סוגים ובכל מיני רמות – כי איכשהו מישהו היה צריך להחליט שזוג הורים ושלושה ילדים הם משפחה. המסע הזה, הסאגה הזו חשבתי שאף פעם לא תסתיים. אבל הם היו בטוחים שמישהו יבין שמשהו כאן דפוק  ומישהו בבג”ץ גם אשר להם  את זה.

לפעמים המלחמה על “ארץ האבות” , המלחמה הזו על הזכות להיות משפחה היא לא עניין של מה בכך, לפעמים היא עניין של לשנות חוקים ומסתבר שהיה צריך כמעט להפוך סדרי עולם כדי שיהיו משפחה.

באותו יום שבג”ץ  נתן גושפנקא חוקית לעובדה שהם משפחה היה אפשר לומר מזל-טוב גם למדינת ישראל שהחליטה שזה בסדר לכתוב בתעודת לידה לילד שם האב ו-שם האב. זו באמת סאגה מקוצרת של יותר מעשר שנים עד שמבחינה חוקית בניירת גם אבא וגם אבוש היו יכולים להיות רשומים בתעודת הלידה. מזל”ט משפחה יקרה – מכל הלב.  אתם ראויים לכך יותר מהרבה משפחות כאן באיזור.

צילום: fixabay

עוד מהבלוג של אורלי ברג

אמא - אולי תבואי חזרה ?

ביום שהעולם מתרסק, שהכוכבים יוצאים מהמסלול , שהשמש מפסיקה לזרוח והירח מפסיק להאיר = ככה בדיוק ושם בדיוק אני נמצאת. יש לי אמא מדהימה, יקרה, אהובה, מלאת חמלה, לב רחב שאין לו גבולות, שיקול דעת, תבונה וים של רגישות ורגשות. אמא...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

סרטן - הימים הראשונים שלי איתך...

אני משתדלת  לסגור את הדלת עם רב – בריח אחרי שהחלפתי את המנעול, אני נשבעת לעצמי לא לתת לשדים האלה להכנס (אגב, הם מצויירים מאד יפה..), אני משתדלת לתת לפחד דרך  אחרת מפתה הרבה יותר, לבנות תסריטים שבהם אני חזקה כמעט כמו פופאי –...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אמא - מזל טוב

להגיד לך מזל טוב? מוזר לאחל לך כשאת לא כאן...אז מה? לחגוג לך? את מה בדיוק ? לחפש לך מתנה? מה את רוצה השנה? מה ישמח אותך אהובה? יש בך עכשיו שמחה? יש בך עכשיו מנוחה? את אוהבת את מה שאני עושה? יש לך יומולדת - לא יודעת איך לומר...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה