הבלוג של אורלי ברג

הוריקן

עדכונים:

פוסטים: 256

עוקבים: 6

החל מדצמבר 2013

שוב אנחנו שומעים ורואים את מה שנשבענו שזה לא ייקרה כאן יותר כי אנחנו לא נחזור על טעויות כאלה והמדינה לא תהייה שסועה והנוער יהיה עם ערכים – איפה הם היו השבוע?

08/01/2017

אז יש תקציב (משהו מפוקפק כזה) שעוד כמה חודשים יעשו בו שינויים לטובת סקטור כזה או אחר או כדי לצ”פר מישהו שילחץ “בעד” הצעת חוק מסויימת אבל הוא דפק סקטור אחר בנושא אחר לגמרי. מה זה חשוב בעצם? אותי זה לא מעניין – החבר’ה האלה (שהם חלק גדול שעזר  להבחר להיות ח”כ  ואח”כ שר).

להם הוא חייב , הם אלה שבזכותם  אצביע בעד / נגד (ומ’כפת לי מה הקשר לעניין. העיקר שהוא בכנסת, העיקר שהוא שר , העיקר שהחבר’ה האלה עזרו  להגיע לשם – ולהם  הוא בעצם  חייב.

אז אפשר לומר את זה כמעט על כל משרד ממשלתי ,אפשר להגיד את זה על הרבה מאד נושאים שמחכים שיעבירו נושאים חשובים מאד (מה בעצם לא?) – אבל אני לא מכירה יותר מדי נושאים שנוגעים באם אני אחייה או אמות.

בצורה פרוזאית ממש כל הנושאים האלה של חיים ומוות (כן, גם סרטן אבל גם עוד מחלות אחרות) – מקבלים כסף – לא מספיק, אבל יותר טוב מכלום. איפה המציאות ?

 

pexels-photo-143654-medium

נכון, כמו כל נושא ככל שהתקציב גדול יותר – אפשר לתת שירותים מגוונים יותר ולשפר את המצב. אז למי ייתן שר האוצר? לבטחון? לחנוך? שכון? חוץ ?

אני רואה בטלוויזיה את הקשישים שקופאים בחורף מקור כי הם לא ידעו מה לבחור ועשו את הבחירה האכזרית ושלמו חשמל ולא קנו חלק מהתרופות. אני רואה את “הזקנה במסדרון בנהריה” – זו שאהוד ברק בזמנו הזכיר באחת ממערכות הבחירות – אני רואה אותה ועוד מאות אחרים שוכבים שעות ארוכות בחדרי – מיון או במסדרונות במחלקות אשפוז.

אני רואה את אלה שלא מקבלים את התרופות שהם זקוקים להם או שמבקשים מהם להביא מהבית (אמרו לי), אני אמורה לעשות בדיקות שמהותיות למי  אבל מה? יש לי תור לסוף חודש מרץ ובינתיים אני מקבלת כדורים  למניעה אבל גם כדורים לטיפול – ויבוא מישהו ויאמר לי שזה הגיוני.

וחיל האוויר קיבל עכשיו 2 או 3 מטוסים שנחשבים למדוייקים ויעילים ביותר ואנחנו צריכים אותם והם עולים משהו שאין לנו לשלם וכיפת ברזל – צריכים לפרוס על עוד שטחים כי האיומים גדולים יותר – אז מאיפה יבוא הכסף? ממר”מ זקוק למשאבים נוספים או חדשים יותר וגם הם לא בחינם וממי נבקש?

aircraft-1679200__340

דור העתיד של המדינה – ילדים בכל מערכות החינוך. אז אם אנחנו לא רוצים להגיע למצב שבו אנחנו מאבדים את הצפון ומערכת הערכים שלנו הלכה לעולמה, כדאי שנשקיע קצת הרבה במי שנמצא במערכת. חשוב שנמצא את ה”טובים להוראה”  בדיוק כמו שאנחנו מחפשים את ה”טובים לטייס” ונלמד אותם להיות המורים הכי טובים כדי שייעשו את הילדים שלנו לכאלה ששואפים להיות מצויינים.

מאיפה יבוא הכסף כדי להכשיר את המורים במקצועות השונים וחשוב יותר מכך (לדעתי) מי יחדיר בהם כישורי חיים. מי יפגיש אותם עם החיים עצמם ולא רק עם שיעורים בנושאים מסויימים. מי זוכר ש”והדרת פני זקן” חשוב לא פחות מנושא אחר? מי יפגיש אותם עם תרבות הדיבור בלי לאייים ובלי לקלל.

בימים האחרונים כמעט בלתי-אפשרי להתחמק מהאלימות המילולית והפיזית שנמצאת כמעט בכל מקום ואנחנו תוהים איפה היינו? אולי היינו – אז לא במקום הנכון. מה עשינו? כנראה שלא את הדברים הנכונים. על מה דיברנו ואיך? כנראה שלא על מה  ואיך שצריך.

לא שאני חכמה ויודעת את הפתרון אבל אני  כ-ן  חושבת שמדינה שסועה ויודעת להשתמש בקללות ואלימות פיזית -אם הביטה בעצמה במראה הייתה צריכה להתבייש !!

סליחה על העצבים – אבל לפחות שחררתי

עוד מהבלוג של אורלי ברג

אמא - אולי תבואי חזרה ?

ביום שהעולם מתרסק, שהכוכבים יוצאים מהמסלול , שהשמש מפסיקה לזרוח והירח מפסיק להאיר = ככה בדיוק ושם בדיוק אני נמצאת. יש לי אמא מדהימה, יקרה, אהובה, מלאת חמלה, לב רחב שאין לו גבולות, שיקול דעת, תבונה וים של רגישות ורגשות. אמא...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

סרטן - הימים הראשונים שלי איתך...

אני משתדלת  לסגור את הדלת עם רב – בריח אחרי שהחלפתי את המנעול, אני נשבעת לעצמי לא לתת לשדים האלה להכנס (אגב, הם מצויירים מאד יפה..), אני משתדלת לתת לפחד דרך  אחרת מפתה הרבה יותר, לבנות תסריטים שבהם אני חזקה כמעט כמו פופאי –...

תגובות

פורסם לפני 5 years

אמא - מזל טוב

להגיד לך מזל טוב? מוזר לאחל לך כשאת לא כאן...אז מה? לחגוג לך? את מה בדיוק ? לחפש לך מתנה? מה את רוצה השנה? מה ישמח אותך אהובה? יש בך עכשיו שמחה? יש בך עכשיו מנוחה? את אוהבת את מה שאני עושה? יש לך יומולדת - לא יודעת איך לומר...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה